Maaş Hesabının Bloke Olması

Maaş Hesabı

Uzun yıllardır özel ya da kamu sektörü içinde faaliyet gösteren bir çok işçinin maaşlarının banka hesaplarına yatırılması sonucu, artık çalışanların neredeyse tamamının bankalar da maaş hesabı olmaktadır. Müşterinin maaş hesabına yatan parayı çekme işleminde kolaylık olsun diye, artık bankalar müşterileri için maaş kartı kolaylığı sağlamaktadır. Maaş kartı ile ay sonu yatan ücreti, anında hesaptan çekebilme olanağı tanınmaktadır.

Maas hesabina bloke konmasi

Maaş Hesabı Neden Bloke Edilir

Bankalar maaş müşterileri için sağladığı bu kolaylıkların yani sıra, kredi, kredi kartı ve para transferi gibi işlemler içinde ayrı bir kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle maaş müşterisi olunan banka aracılığı ile, bu hizmetleri almak oldukça kolay ve kaliteli olmaktadır. Fakat bu tip hizmetleri alırken, diğer banka müşterilerine göre daha dikkatli olunması gerekebilir. Çünkü kullanmış olduğunuz bu hizmetleri, ödememek ya da geciktirme gibi bir lüksünüz olmayabilir. Bir düşünün maaşınızı o banka aracılığı ile alıyorsunuz ve bankadan almış olduğunuz farklı bir kredi ücretini ödemiyorsunuz. Bu durumun sonucu sizce ne olabilir? Tabii ki bankanın maaş hesabınıza bir bloke koyması ile sonuçlanması, oldukça beklenen bir durum olacaktır. Örneğin maaşınızı A bankasından alan bir çalışan, bu bankanın kendisine özel ya da normal bir kredi kampanyasından yararlanmış. Bireyin kullanmış olduğu kredi tutarı, gelir seviyesinde oluşan dengesizlik sonucu, limitleri zorlamaya başladı ve ödeme olanağı yok oldu. Bu durumun bir kaç ay sürmesi, bireyin hesabına yatan maaşın belli bir kısmına bankanın bloke koyması ile son bulacaktır. Yani bilmemiz gereken en önemli konu bankaya borçlu olursak bu ne türlü olursa olsun; ister birine kefil olalım, ister kredi kullanmış olalım ya da ister kredi kartı harcaması sonucu oluşan bir durum olsun borç var ve ödenmiyor ise, banka hesaba yatan maaşa bloke koyar. Bu durum hala tartışılan bir durum olsa dahi, bugün ortaya çıkan tablo bu şekilde.

Etrafınız da “maaş hesabıma banka neden bloke koymuş” diye sorular soran birini görürseniz, bizimle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca takipçilerimiz arasında bu konu hakkında farklı bilgi paylaşımları yapabilecek kişilerin alt yorum kutusu aracılığı ile bilgilerini paylaşmaları, bu konu hakkında düşüncesi olmayan insanlar için oldukça yararlı olabilir. Unutmamalıyız ki, bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.