Maaş Hesabım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Maaş Hesabım Bloke Oldu

Bir çok kişi sosyal medya üzerinden ya da forum sayfaları aracılığı ile yoğun bir şekilde “Banka maaş hesabıma bloke koydu, ne yapmalıyım?” gibi sorular yöneltmektedir. Bu tür soruları takipçilerimizin de soruyor olacağını düşünerek, bugün bu tür sorunlar ile karşılaşan kişilerin ne yapmaları gerektiği hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle maaş hesabı bloke edilen bir kişi, mutlaka bir şekilde bloke koyan bankaya borcu var olmaktadır. Sebepsiz yere firma, banka ya da finans kuruluşları maaş hesaplarına bloke koymaz ya da koydurmaz. Yazımızın son içeriği sebepsiz yere maaş hesabına konulan bloke nin çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ama öncelikle her hangi bir bankaya borçlu olup, maaş hesabına bloke konulan takipçilerimiz için kısa bir açıklama yapmak istiyoruz.

Maas-hesabi-bloke-oldu-ne-yapmaliyim

Banka Maaş Hesabıma Bloke Koydu Ne Yapayım?

Öncelikle belirtmek isteriz ki bankalar maaş hesabınıza borç sebebi ile bloke koymuş ise, bu blokeyi kaldırmanın en hızlı ve mantıklı yolu o borcu kapatmak olacaktır. Fakat dediğimiz gibi haksız yere ya da her hangi bir ilginizin olmadığını düşündüğünüz bir şekilde maaşıma bloke konuldu diye düşünüyorsanız, işte o zaman hemen bankaya bir ihtar çekin ve hakkınızı kanuni yollardan aramaya başlayın deriz. Sizinle ilgisi olmadığını düşünmüş olduğunuz bir konu sebebi ile ya da yanlışlıkla maaşınızı bloke konulmuş ise, banka kendilerine vermiş olduğunuz uyarıyı dikkate alarak blokeyi kaldıracaktır. Fakat yine de bu konuda ısrarla devam ediliyor ve maaşınız üzerine konulan bloke kalkmıyor ise, demin belirtmiş olduğumuz gibi mahkeme ile hakkınızı arayınız. Peki mahkemeye ne diye dava açacağım diye soranlar olacaktır. Bu sorunun cevabını sizlere en iyi şekilde verecek ve bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olacak kişiler ise, tabii ki Türkiye Cumhuriyeti avukatları olacaktır. Her hangi bir hukuk bürosuna giderek, avukat ile görüşmemizi ardından bu konu hakkında detaylı bilgi verecek ve maliyeti konusunda sizleri çok detaylı olacak bilgi sahibi yapacaktır. Unutmamalıyız ki avukatlar bu tür konular ile hemen her gün karşılaşmakta ve bir çoğu bu işin üstesinden gelerek, bankalar tarafından gerçekten haksızlığa uğrayan insanların haklarını geri alma konusunda oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Aslında demin de belirtmiş olduğumuz gibi bu konuya sayfanın sonunda yer verecektik fakat, yanlışlık ya da haksız bir şekilde bloke konulan banka müşterisi için daha güzel olmuştur. Şimdi borç sebebi ile hesap blokesine geçelim.

Kredi Borcu Ve Maaş Blokesi

Alt başlığımız da kredi kartı borcu olup da, maaş hesabına bloke konulan lar için bilgi vereceğiz. Her hangi bir banka ya da finans kuruluşu aracılığı ile ihtiyaç veya diğer kredi seçeneklerine başvuru yaparken, maaş hesabını ya da bu tip gelirini rehin gösteren bir kişinin maaşına ya da bu hesabına bankalar ödenmediği zaman bloke koyar. Bu blokeyi kaldırmanın en kısa ve kolay yolu, bu kredi borcunu ödemektir. Bu borcu ödediğiniz taktir de hizmet almış olduğunuz banka da, müşteri kaybetmemek adına hesabınızdan blokeyi kaldıracaktır. Yine de bu konu hakkında en detaylı bilgiyi hukuk büroları aracılığı ile, çok daha detaylı ve doğru bir şekilde sağlama şansına sahipsiniz.

Kredi Kartı Borcum Var, Hesabım Bloke Oldu

Bir üst kısımda kredi borcu hakkında belirtmiş olunan bir çok şey, aynen kredi kartı borcu için geçerli olmaktadır. Ayrıca kredi kartı bloke olan banka müşterilerinin yapması gereken işlemler hakkında daha detaylı bilgi almak için Kredi kartı bloke kaldırma başlıklı köşe yazımızı incelemelerini önemle tavsiye ederiz.

Maaş Hesabım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?
5 (100%) 1 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

2 Comments

  1. Bedrettin SAVAŞCİ

    5 Ekim 2016 at 16:44

    Vakıfbank tokat turhal şubesinden maaş almaktayım ama bazı maddi sorunlarım yüzünden kredi borcumu ve kredi kart ödememi gerçekleştiremedim ve icralık oldum maaş haczi geldi ve sırada beklemektedir.ancak maaş haczi geldiği ve icralık olduğum halde maaş kartıma bloke kondu ve maaş kartımı kullanamamaktayım hem maaş haczi uygulanıyor ve ayrıyeten de bankomat kartım blokeli nasıl bir yol izleyebilirim.

  2. ibrahim

    7 Aralık 2016 at 13:16

    maaş aldığım bankadan kredi kullandım maaşımın tamamını kestiler elime hic para gecmedi 3 aydır alamıyorum emekliyim ekmek alcak para alamıyorum 4/1 kesilir sanıyordum ne yapmalıyım saygılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir