Maaş Hesabım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Eyvah!!! Maaş hesabım bloke oldu ne yapmalıyım? Bu tür bir problemle karşılaşan kişilerin, bu sayfayı dikkatle okumasını öneririz. Aklınıza takılan kısımları, sayfanın en alt kısmına yazmanız yeterli olacaktır. Sorulara oldukça kısa bir süre içerisinde yanıt verilmeye çalışılacaktır.

Maaş Hesabım Bloke Oldu

Bir çok kişi sosyal medya üzerinden ya da forum sayfaları aracılığı ile yoğun bir şekilde bu soruyu sormaktadır. “Banka maaş hesabıma bloke koydu ne yapmalıyım?” Bu tür bir sorunla takipçilerimizin de karşılaşma sansı olacağını düşünerek, ne yapılması gerektiği hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle maaş hesabı bloke edilen bir kişi, mutlaka bloke koyan banka ile iletişime geçmelidir. Sebepsiz yere firma, banka ya da finans kuruluşları, maaş hesaplarına bloke koymaz. Yazımızın sonlarına doğru, sebepsiz yere maaş hesabına bloke konulan kişiler için çözüm önerileri vermeye çalışacağız. Öncelikle herhangi bir bankaya borçlu olup, maaş hesabına bloke konulan takipçilerimiz için kısa bir açıklama yapmak istiyoruz.

maas hesabim bloke oldu

Banka Maaşıma ve Hesabıma Bloke Koymuş!

Maaş hesabına bloke koyulmasının sebebi, hesapta bulunan borç ise yapılması gereken tek işlem borcu kapatmak olacaktır. Hesaba ait bir borç veya bakiye durumu söz konusu değil ise hakkınızı ilgili bankaya ihtar çekerek aramaya başlayabilirsiniz. Sizinle ilgisi olmadığını düşündüğünüz bir konu sebebi ile ya da yanlışlıkla maaşına bloke konulmuş ise banka kendilerine vermiş olduğunuz uyarıyı dikkate alacaktır. Dikkate alınan ihtarname ile hesaptaki blokeyi kaldıracaktır.

Şirketler hesap üzerindeki bloke durumunu kaldırmıyor ise hakkınızı mahkeme koridorlarında arayabilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz gibi banka sebepsiz yere bloke koymuş ve bunu kaldırmıyor ise Türkiye Cumhuriyeti avukatları size bu konuda ücretli veya ücretsiz destek verecektir. Herhangi bir hukuk bürosuna giderek, ”maaş hesabıma konulan blokeyi kaldırtmak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır. Şayet danışmanlık veya destek almak istediğiniz avukat bu konularla ilgileniyor ise size destek verecektir.

Başvuru yapılan avukat bu konular ile ilgilenmiyor ise mutlaka size uygun birini tavsiye edebilir. Unutmamalıyız ki avukatlar bu tür konular ile hemen her gün karşılaşmakta ve bir çoğu bu işin üstesinden gelebilmektedir. Hukuk savunucuları, bankalar tarafından gerçekten haksızlığa uğrayan insanların haklarını geri alma konusunda oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Aslında haksız yere maaş hesabına bloke konulması konusuna yazı sonunda yer verecektik fakat direkt olarak sürüklendik ve aradan çıkartmış olduk. Hesap borcu olup, maaşına bloke konulan kişiler için vereceğimiz bilgilere geçelim.

Kredi Borcu ve Maaş Blokesi

Herhangi bir bankadan alınan bireysel ihtiyaç, taşıt veya konut kredisi ürün başvurusu yaparken, maaş belgeniz talep edilir. Maaş bordrosu talep edilmesinin nedenleri arasında şunlar vardır;

  • Gelirin yeterli düzeyde olup, olmadığının anlaşılması.
  • Hizmet geri ödemesinin yapılmaması gibi bir durum oluştuğu zaman ödeme işleminin tamamlanması için bloke konulacak bir maaşın olmasının anlaşılması.

Bu gibi nedenler ile kredi borcunu ödemeyenlerin maaşlarına bloke konulabiliyor. Bu durumu aşmanın en kısa ve hızlı yolu ise harcanan kredi miktarına ait geri ödemelerin yapılması olacaktır. Kredi borç tutarını ödeyen kişilerin bağlı bulunduğu maaşları üzerinde bulunan bu durum, en kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır.

maas hesabim bloke oldu ne yapmaliyim

bloke oldu

Kredi kartı borcum var diye baka hesabıma bloke koymuş!

Bir üst kısımda kredi borcu hakkında belirtmiş olunan birçok sonuç, kredi kartı borcu için geçerli olmaktadır. Ayrıca kredi kartı, bloke olan banka müşterilerinin yapması gereken işlemler hakkında daha detaylı bilgi almak için yazmış olduğumuz yazı https://www.kredibanka.org/kredi-karti-bloke-kaldirma/

4 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.