Maaş Hesabı Nasıl Açılır

Çalıştığınız işyeri ve bu iş yerinin maaşları yatırmak için anlaşma sağladığı banka tarafından; maaşınızın yatırılması, çekilmesi, harcama ve yatırım yapılabilmesi için açılan banka hesabına “Maaş Hesabı” adı verilmektedir. Maaş hesaplarından ATM’leri kullanarak para çekme olanağı bulunuyor. ATM’den nakit para çekme işlemini maaş kartı ile yapabiliyorsunuz. Ayrıca İnternet bankacılığı şifresi aldıktan sonra Online olarak Yatırım, birikim ve harcama gibi işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Maaş hesabı, bankaların maaş müşterilerine özel olarak açmış olduğu “Vadesiz Mevduat Hesabı” olmaktadır. Peki “Maaş Hesabı Nasıl Açılır?” Dilerseniz hemen bunu inceleyelim.

Maaş Hesabı Nasıl Açılır

Maaş Hesabı Nasıl Açılır

Maaş Hesabı Nasıl Açılır?

Maaş hesabı açmak oldukça basit bir işlemdir. Çalıştığınız şirket zaten maaşları yatırmak için önceden bir bankayla anlaşma sağlamıştır. Anlaşma sağlanan bankaya yatırılan maaşınızı, yine bu bankanın size en yakın şubesinden çekebilirsiniz. Paranızı çekebilmek için gereken tek evrak Nüfus Cüzdanı olacaktır. Nüfus cüzdanınız ile birlikte paranın yattığı bankanın herhangi bir şubesine giderek, anında Para Çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Maaş hesabınızın olduğu banka Bankalar kategorisi içerisinde yer alabilir.

Aylık maaş hesabınıza henüz yatmadan, yüksek ihtimalle banka tarafından yetkilendirilmiş bir personel iş yerinizi ziyaret edecektir. İş yerinize ziyarete gelen bu personel tarafından, size bazı formların imzalanması gerektiği söylenecek. Siz bu formları dikkatli bir şekilde okuyup imzaladığınız zaman, banka personeli size maaş kartınızı orada teslim edebilir. Fakat bu işlem her banka da aynı şekilde olmayabilir. Maaşını Akbank tarafından alanlar bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu sayfamızı inceleyerek kartlara başvuru hakkında bilgi alabilirsiniz.

Maaş Kartınızı Teslim Alma

Maaş kartınızı teslim almanız için bankaya gitmeniz gerekebilir. İş yerinin anlaşma sağladığı banka şubesine giderek, bu şubenin maaş müşterisi olduğunuzu ve bir maaş kartı talep ettiğinizi beyan ediniz. Bu beyan sonrası, müşteri temsilciniz size bu konu hakkında detaylı yardımı sağlayacaktır. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir kaç imza gibi belgeler talep edilebilir. Gereksiz olarak istendiğini düşündüğünüz tüm belgeler için neden istendiğini sorma hakkına sahip olduğunuzu unutmayınız. Tüm bu işlemler sonunda size “şubeye mi gelip alırsınız yoksa ev veya iş adresinize mi kartınızı yollayalım?” Diye bir soru sorulacaktır. Bu soruya isteğinize göre cevap verin ve kartınızın gelmesini bekleyiniz.

“Maaş kartım kayboldu ne yapmalıyım?” yapılması gerekenler burada! Maaş hesabı nasıl açılır veya maaş hesabı açmak için gereken bilgileri sunmaya çalıştık.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.