Lansman Fiyatı Ne Demek? Türkçe Anlamı Nedir?

Lansman fiyatı sözlük anlamı olarak; bir malın piyasaya sürülmesi, ortaya çıkarılması ve tanıtımı süresince yapılan kampanyalı, avantajlı veya indirimli fiyat anlamına gelir. Bu terim genel olarak; piyasaya yeni sürülen bir ürün fiyatının avantajlı ve kampanyalı olarak sunulduğunu belirtmek için kullanılır. Kelimenin kökeni ise fransızcaya dayanıyor. Bu sözcük özellikle reklam ve pazarlama şirketlerinin, satış reklamları üzerinden duyulur. Dilimize “lanse etmek” sözcüğünden geçtiği düşünülür. Aslında genelde yeni bir ürün tanıtımında ilk tanıtım fiyatı, düşük fiyatlı anlamında vurgulanır.

lansman fiyati ne demek

Örneğin şu sıralar oldukça sık bir şekilde “konut satış ve pazarlama reklamları” görüyoruz. Bu reklamların neredeyse %80’i lansman fiyatı vurgusunu yapıyor. Lansman fiyatı ise yeni bir ürünü satışa sunan şirketler kullanıyor. Dilerseniz yazının devamında, “lansman fiyat“sözcüğünün detaylarını incelmeyelim.

Lansman Fiyatı Nedir? Ne Demek?

Lansman fiyat; ürünün piyasaya ilk çıkış süreci boyunca, satış fiyatı anlamına gelir. Daha net bir şekilde açıklamak gerekirse, lansman fiyat kelimesini duydugumuz zaman o ürünün piyasaya yeni çıktığını ve özel bir fiyat etiketi ile satıldığını gösterir. Genelde bu sözcüğü duyduğumuz satış gayrimenkul ürünleri temsil ediyor. En sık duyulan bir kaç ürünü şu şekilde sıralayabiliriz; konut, motorlu taşıtlar, mücevher ürünleri, arsa ve arazi gibi yüksek para miktarlı gayrimenkul ürünleri olur.

lansman fiyat urunler

Lansman Fiyat Anlamı Ne Demek?

Kısacası lansman fiyatı olarak yayınlanan ürünler için söylenmek istenen aslında o ürünün avantajlı ve kampanyalı bir fiyata sahip olduğu’dur. Yazının başında belirtmiş olduğumuz gibi genelde bu fiyat etiketini, tanıtımı yeni yapılan ürünler için kullanılır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.