Kuveyt Türk Bankası Kimin Ve Kuruluş Tarihi

Kuveyt Türk Bankası Kimin Ve Kuruluş Tarihi

Banka 1989 yılın da özel finans kurumu statüsün de hizmet vermeye başlamış ve 1999 yılına kadar bir taraftan bakanlar kurulu kararı diğer yandan hazine müsteşarlığı ve merkez bankası tebliğleri ile faaliyet gösterme işlemini sürdürmüştür. Neden belli bir tarihe kadar olduğu kafa karıştırmasın, 1999 yılı itibari ile özel finans kurumları 4389 sayılı bankacılık kanunu kapsamına dahil edilmiş ve o yılın aralık ayı itibari ile Kuveyt Türk bu bankacılık sistemi içerisinde ki yerini almıştır.

Ayrıca 2006 yılının mayıs ayı itibari ile ismi ”Kuveyt Türk” Olarak değiştirilmiştir. Kuveyt Türk açılış tarihi itibari ile bu yıllara kadar faizsiz bankacılık hizmeti verme özenliliği, Kuveyt Türk’ün diğer bankalara nazaran daha değişik bir pozisyonda yer almasını sağlıyor. Tasarruf sahipleri, yatırımcı ve iş adamlarına kaliteli ve hızlı bir hizmet anlayışı ile hizmet sunarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Ayrıca banka personellerine sürekli ve düzenli bir eğitim faaliyeti ile katkıda bulunularak, profesyonel bankacılık hizmeti sunmalarına katkıda bulunmaktadır. Yurt dışı ve yurt içi şubeleri ve muhabir bankalar aracılığı ile yatırımcı, tasarruf sahibi olan Kuveyt Türk müşterilerine oldukça kaliteli ve çok kapsamlı bir hizmet sunmanın hakkı gururunu yaşamaktadır.

Banka personelinin tamamına yakın bir oranı üniversite mezunu olup, genç ve dinamik bir kadro ile teknolojik bankacılık sistemleri üzerinden kaliteli hizmet sunmaktadır. Kuveyt Türk bankacılık hizmetlerinin kalitesinden ödün vermeden yapmış olduğu işlemler, Türk iş adamları arasında bu bankayı en çok tercih etme sebebidir.
Kuveyt Türk kredileri hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiyi sayfalarımızı gezerek öğrenebilirsiniz.

kuwait-finance-house-turkiye-turkey

Kuveyt Türk Bankası Kimin Ve Kuruluş Tarihi

Bankanın Sahibi Kimdir

Faizsiz bankacılık anlayışına uygun hareket eden ilk bankalar arasında yerini almak üzere 1977 yılında Kuveyt’de kurulmuştur. Kuwait finance house KSC’nin yüzde 48.9 luk kısmı devlet kurumlarına aittir. Yüzde 51.1 oranında ki kısmı halka açık olmak üzere bir yapı üzerine inşa edilmiştir. Kırk altı (46) şube ile Kuveyt’de varlığını sürdüren ikinci en büyük banka olarak bilinmektedir. Ayrıca merkez bankası kapsamında faaliyetlerini göstermektedir.
KFH bankacılık ve gayrimenkul, ticari finans, yatırım portföyleri ile diğer ürün ve hizmetlerinin tümü faizsiz bankacılık prensiplerine uygun bir kategoride sunulmaktadır.Kuveyt Finance House olarak, bankanın köklü bilgilerini daha detaylı almak için detayı görebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.