Kurban Bayramı Kredisi

2018 Kurban bayramında ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamak isteyenler “kurban bayramı kredisi kampanyaları” düzenleyen bankalara başvurabilirler. Her yıl olduğu gibi 2017 yılında da, bir çok banka ve finans kuruluşu kurban bayramı için ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Bu tür kampanyalara katılmak oldukça kolay olurken, diğer kredi ürünlerine göre daha düşük faiz oranları ve esnek ödeme koşulları sunulmaktadır. Dilerseniz sayfamızın devamında, bu kampanyalara ait bazı şartlar ve özellikler hakkında daha fazla bilgiye ulaşalım.

Kurban Bayramına Özel Kredi Kampanyası

Kurban bayramına özel ihtiyaç kredileri sunan bankalar, oldukça düşük faiz oranları ve esnek ödeme koşulları sunmaktadır. Örneğin, normalde alacağınız bir ihtiyaç kredisi faiz oranı 1.96 olabilirken, özel olarak sunulan bu kampanyalar sayesinde %1.50 hatta %1,35  varan faiz oranları ile kredi kullanabilirsiniz. Fakat bu kampanyalara katılırken, bankalar tarafımdan kredi almak için şartlar ve koşullar öne sürülmektedir. Bu şart ve koşulları karşılayan banka müşterileri, bayramı ekonomik yönden sorunsuz bir şekilde atlatabilir.

Kurban Kampanyası Özellikleri

Bu kampanya diğer ürünlere göre biraz daha düşük oranlarda ihtiyaçlara yönelik olarak hazırlanmış olabilir. Örneğin, normalde başvurulan bir ürüne 50.000 ya da 100.000 TL gibi rakamlar ile sahip olurken, Kurban Bayramı Kredisi’ne 1.000 TL ile 30.000 TL aralığında başvuru yapabilirsiniz. Fakat bu rakamlar, her banka ve finans kuruluşunda farklılık gösterebilir. Örneğin, ürüne sahip olacağınız Türkiye İş Bankası size 10.000 TL verebilirken, Garanti Bankası 15.000 TL verebilir. Bu rakamlar tamamen tercih edeceğiniz bankaya göre değişiklik gösterecektir.

Kredi Koşulları Ve Şartları

Bir çok banka ve finans kuruluşu için ortak özelliklere sahip belli başlı bazı şartlar talep edilir. Bunlara örnek vermek gerekirse;

  • T.C.  vatandaşı olmak
  • 18 Yaşından büyük olmak
  • Düzenli gelir belgesi (Maaş bordrosu, kira geliri, maaş yazısı, vs.)
  • Yapılacak istihbarat araştırmasının olumlu geçmesi  (Findeks Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama İşlemi)

Gibi bir kaç koşul konulabilir. Tabii ki bu şart ve koşullar, bankalara göre farklılık gösterebilir. Örneğin, maaş müşterisi olunan bir çok banka bu tip koşulları talep etmeyebilir. Yani maaş müşterisi olduğunuz bankaya yapacağınız Kurban Bayramı Kredi Başvurusu, direkt olumlu olarak sonuç alabilir ve hesabınıza anında transfer edilebilir.

Evet bir diğer konuda, maaş müşterisi olunan banka’dan başvuru yapmak olacaktır. Maaşınızı aldığınız banka ve finans kuruluşlarına yapacağınız bu başvurular, her bankaya göre farklılık gösterse de, normalden daha fazla bir oranla, olumlu olarak değer bulacaktır. Tabii ki yine buradaki en önemli husus kredi skoru sorgulaması olacaktır. Kredi puanı olumlu olan bir banka müşterisi, istediği bir çok banka tarafından İhtiyaç Kredisi kullanabilir. Bu nedenle, bankalar tarafından referans olarak değer bulan kredi puanına önem vermeli ve ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız.

Son olarak bayram özel kredi veren bankalar başlıklı yazımızı inceleyerek, bayramlarda kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

(Türkiye İş Bankası ve Garanti Bankası adına yapmış olduğumuz açıklama örnek olarak sunulmuş ve hiç bir doğruluk payı yoktur.) Ayrıca yukarıda verilen tüm şartlar ve koşullar bankalara göre farklılık gösterecek ve tamamen bilgi paylaşımı amacı ile yayımlanmıştır. Tercih edeceğiniz banka ve finans kuruluşunun müşteri hizmetleri telefon numarası ya da şubelerine giderek gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.