Küçükbaş Hayvan Kredisi Hakkında

Küçükbaş hayvanlar olan koyun ve keçi yetiştiriciliği yapanlar için küçükbaş hayvan kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar ve kredi seçenekleri aşağıda yer almaktadır.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankasının verdiği küçükbaş hayvan kredileri, küçükbaş süt hayvancılığı ve küçükbaş besicilik olarak ikiye ayrılmaktadır. Ziraat Bankası küçükbaş süt hayvancılığı kredileri; koyun yetiştiriciliği için 50 küçükbaş hayvan, Ankara, Saanen, Damascus, Kilis ve Kıl keçisi yetiştiriciliğinde 25 baş hayvan kapasiteli tesisi bulunan, bu kapasitede tesis açmak isteyen kişilere verilir. Ek olarak; kapasitesini bu rakamlara getirmek isteyen hayvan yetiştiricilerine küçükbaş süt hayvancılığı kredisi vermektedir. Bu kredi süt üretmek amacıyla kurulan tesislere verilmektedir.

Ziraat Bankası küçükbaş besicilik kredileri, koyun ve keçi besiciliği yapmak isteyenler için mevcut 100 baş hayvan kapasiteli tesise sahip olmak veya kapasitesini 100 başa çıkarmak isteyenler için kredi olanağı sunmaktadır. Ziraat Bankası küçükbaş hayvancılık kredilerine başvurmak ve faiz oranlarını öğrenmek için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Şekerbank Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Şekerbank küçükbaş hayvan kredileri, süt üretimi ve besicilik kredileri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Şekerbank kredi verme şartlarında hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin en az 2 yıldır faaliyette olmasını istiyor. Ayrıca süt yetiştiriciliğinde 50 baş koyun ve 25 baş keçi, besicilikte ise 50 baş koyun ve keçi kapasitesinin bulunmasını veya krediyle bu kapasiteye ulaşılmasını istemektedir. Bunun yanında kredi çekilecek tesiste bulunan hayvanların Tarım İlçe müdürlüklerinde bulunan Koyun – Keçi kayıt sistemine en az 3 ay boyunca kayıt edildiklerine dair yazılı belge istemektedir. Şekerbank küçükbaş hayvan alımı için verdiği kredilerde maksimum 12 ay vade verirken, diğer tüm kredi seçeneklerinde 60 aya kadar vade olanağı sunmaktadır. Bunun yanında yılda bir ödeme yapma imkanı gibi avantajlı kampanyalar Şekerbank küçükbaş hayvancılık kredilerinde bulunmaktadır.

Diğer Bankaların Küçükbaş Hayvancılık Kredileri

Diğer hayvancılık kredisi veren tüm bankalar kredi seçeneklerini küçükbaş – büyükbaş olarak sınıflandırmak yerine süt üretimi ve besicilik olarak ayırmışlardır. Hayvancılık kredisi veren bankalar, küçükbaş hayvan üreticilerine süt üreticiliği veya besicilik yapmalarına  göre 60 ay vadeli krediler sunmaktadırlar. Ayrıca bu krediler çok avantajlı faiz oranları ile sunulur.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi hakkında detaylı bilgi aldıysanız, Krediler kategorimizi inceleyerek diğer banka kredileri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.