Krediyi Erken Kapatmak

Kredi kullanan birçok tüketici, kullandıkları krediyi erken kapatmak hayali kurar. Nakit para ihtiyacını kolayca karşılama yollarından biri olan bu hizmetin, ödeme süreci oldukça zorludur. Taksitleri öderken zorlanan veya biran önce bu borçtan kurtulmalıyım direnler için erken ödeme seçenekleri bulunur. Bu nedenle, “kredi borcumu erken ödersem cezası var mı?” gibi sorular gelmektedir. Dilerseniz hemen aşağıda bulunan notlara bir göz atınız.

Kredi erken kapatılırsa ne olur? sorusu birçok tüketicinin merak ettiği soruların başında yer almaktadır. Krediyi erken kapatmak avantajlı mıdır? Yoksa tam tersi krediyi erken kapatmanın dezavantajları mı bulunmaktadır? yazımızın detaylarında okuyabilirsiniz.

Krediyi Erken Kapatma Avantajı Nedir?

Borcu erkenden kapatmanın birçok faydası bulunmaktadır. Öncelikle taksit yükü altında ezilen kişilerin, bu yükten kurtulması ve finansal rahatlama şansına sahip olmaları gelir. Kişiler üzerinde pozitif yönden, psikolojik rahatlama sağlayacak bir işlemdir. Bunun yanında krediyi erken kapatan kişilerin, Findeks notların da yükselme meydana gelir. Findeks banka notu hakkında bilgi almak için buradaki sayfaya göz atınız.

Başka bir hizmet kullanımının önündeki engelleri kaldıracağı ve güvenilir müşteriler arasında görüleceği için avantajlar oldukça fazladır. Bunun yanında kredi çekerken ödenen sigorta bedellinin geriye kalan kısmını, talep etme hakkı doğmaktadır. Bu talep sonrası ödenen sigorta ücreti, büyük bir ihtimal geri alınabilmektedir. İlk taksitlerde yüksek olan faiz oranları, taksitler ilerledikçe düşeceğinden krediyi erken kapatmak faydalı olabilir. Daha önce ödenen bu para miktarları, belli oranlar da faiz indirimi alma şansı suna.

Elinize geçen toplu parayı başka bir yatırım aracında değerlendirip kredinizi kapatmamanız da elbette mümkündür. Ancak vadeli bir hesaba yatıracağınız paranın size getirisi kredi faizlerinden daha düşük olacaktır. Diğer yatırım araçları da ya uzun vadede gelir elde edebilmenizi sağlayacak ya da riskli yatırımlar oldukları için elinizdeki tüm parayı kaybedebilme riskiyle sizi baş başa bırakacaklardır. Böyle bir durumda elinize para geçmesi halinde kredisini kapatmak atılacak en doğru adımdır. Kredinizi erken kapattığınızda ne gibi indirimler olur? kredi çektiğiniz banka şubesinden detaylıca öğrenebilirsiniz.

Erken Kredi Kapatma Dezavantajları Nelerdir?

Krediyi erken kapatmanın avantajları kadar bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Eğer uzun vadeli kredi kullanmışsanız ve kredinizin büyük bir bölümünü ödemişseniz, kalan kredi faizleri oldukça düşük olacaktır. Bu durumda borcunuzu kapatsanız da çok az indirim alma şansına sahip olursunuz. Böyle bir durumda elinizdeki toplu parayla vadeli hesap açıp faiz geliri elde etmek daha karlı bir uygulama olacaktır.

Erken Kredi Kapatmak hakkında detaylı bilgi aldıysanız kampanyalar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Bizi takip etmeye devam ettiğiniz için çok teşekkür eder, saygılar sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.