Krediyi Erken Kapatmak

Krediyi Erken Kapatmak

Kredi kullanan birçok tüketici kullandıkları krediyi erken kapatmak hayali kurmaktadır. Nakit para ihtiyaçlarını kolayca karşılamanın yollarından birisi olan kredi, ve bunu seçme işlemi kişileri belli bir borcun altına soktuğu için kredi kullanan herkes bir an önce borcunu ödeyip, borçtan kurtulmak istemektedir. Bazı kişiler kredilerini erken kapatma şansına sahip olurken, birçok kişi kredilerini vadelerinde ödeyip tamamlamak zorunda kalmaktadır.

krediyi-erken-kapatmak

Krediyi Erken Kapatmak

Kredi erken kapatılırsa ne olur? sorusu birçok tüketicinin merak ettiği soruların başında yer almaktadır. Krediyi erken kapatmak avantajlı mıdır? Yoksa tam tersi krediyi erken kapatmanın dezavantajları mı bulunmaktadır? yazımızın detaylarında okuyabilirsiniz.

Krediyi Erken Kapatmanın Avantaları Nelerdir?

Krediyi erken kapatmanın birçok faydası bulunmaktadır. Öncelikle kredi yükü altında ezilen kişilerin bu yükten kurtulması ve finansal rahatlama şansına sahip olmaları, krediyi erken kapatmanın kişiler üzerinde psikolojilerini pozitif etkileyecek bir işlemdir. Bunun yanında finansal açıdan krediyi erken kapatan kişilerin kredi notlarında yükselme meydana gelir. Başka bir kredi kullanımının önündeki engelleri kaldıracağından ve banka tarafından güvenilir müşteriler arasında görüleceğinizden krediyi erken kapatmanın avantajları oldukça fazladır. Bunun yanında kredi çekerken ödediğiniz sigorta bedellerinin geriye kalan kısmını talep etmeniz halinde geri alabilirsiniz. İlk taksitlerde yüksek olan kredi faiz tutarı, taksitler ilerledikçe düşeceğinden kredinizi ne kadar erken kapatırsanız o oranda faiz indirimi alma şansına sahip olabilirsiniz. Elinize geçen toplu parayı başka bir yatırım aracında değerlendirip kredinizi kapatmamanız da elbette mümkündür. Ancak vadeli bir hesaba yatıracağınız paranın size getirisi kredi faizlerinden daha düşük olacaktır. Diğer yatırım araçları da ya uzun vadede gelir elde edebilmenizi sağlayacak ya da riskli yatırımlar oldukları için elinizdeki tüm parayı kaybedebilme riskiyle sizi baş başa bırakacaklardır. Böyle bir durumda elinize para geçmesi halinde kredisini kapatmak atılacak en doğru adımdır. Kredinizi erken kapattığınızda ne gibi indirimler olur? kredi çektiğiniz banka şubesinden detaylıca öğrenebilirsiniz.

Erken Kredi Kapatma Dezavantajları Nelerdir?

Krediyi erken kapatmanın avantajları kadar bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Eğer uzun vadeli kredi kullanmışsanız ve kredinizin büyük bir bölümünü ödemişseniz, kalan kredi faizleri oldukça düşük olacaktır. Bu durumda borcunuzu kapatsanız da çok az indirim alma şansına sahip olursunuz. Böyle bir durumda elinizdeki toplu parayla vadeli hesap açıp faiz geliri elde etmek daha karlı bir uygulama olacaktır.

krediyi-erken-kapatmak

Erken Kredi Kapatmak hakkında detaylı bilgi aldıysanız KREDİLER kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Bizi takip etmeye devam ettiğiniz için çok teşekkür eder, saygılar sunarız. KrediBanka.Org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.