Kredi Skoru Nasıl Yükselir

Kredi Skoru Nasıl Yükseltilir
Önceki yazılarımız da sizlere Kredi Notu ile ilgili bilgiler vermiştik. Şimdiki konumuz başlığından da anlaşılacağı üzere bu Kredi skorunu nasıl yükseltirim olacak. Kredi başvurunuz esnasında bankaların kredi notu belgesinden yardım alması ile kredi skoru devreye girer. Kredi skorunun düşük olması bireylerin bankalardaki kredi başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Peki bu kredi skoru nasıl yükseltilir, diğer adı da kredi puanı olmaktadır. Banka, size ait dokümanları inceler. Borçlarınızı düzenli ödeyip, her hangi bir geç ödeme veya borç devir işlemine maruz kalmadıysanız kredi çekerken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Gelirinize bakılır ve ödeme kapasiteniz hesaba katılarak, kredi başvurunuza genelde olumlu cevap verilir.

Kredi Skoru Kapsamı İncelenirken Nelere Dikkat Edilir
Kredi skorları için öncelikle banka hesap sayılarınız incelenir. Ödemelerinizi ne sıklıkta düzenli ödediğiniz incelenir. Bankanızla çalıştığınız yıllar hesaba katılır. Çek ya da senet kullanıyorsanız, bunların karşılıksız çıkıp çıkmadıkları da soruşturulmaktadır. Ne sıklıkta kredi kullandınız ve miktarları, ödemeleriniz detaylı olarak incelenip hepsi hesaba katılır. Herhangi bir kara liste durumunuz olmuş mu gibi tüm aşamalar gözden geçirilir. Kredi kartınız varsa düzenli ödeme yapmalısınız. Kredi puanınızı etkiler ve puanınızın düşük olmasına yol açar. Önemli olan kredi kartı kullanın fakat düzenli bir ödeme yapın. Kredi kartlarınızın limitlerinizi çok fazla yükseltmeyin. Kartlarınızı kapatmanız bir çözüm olmaz. Düzenli ödeme yaparak ve son ödeme tarihlerinden önce ödemelerinizi gerçekleştirmeniz kredi skoru için gayet olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bankaların ilk bakacakları belge, kredi kartınızı düzenli ödeyip ödemediğiniz olacağını kesinlikle unutmamalısınız.

Kredi Skoru Nasıl Yükselir
5 (100%) 2 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir