Kredi Ödemeleri Gecikirse

Kredi Ödemeleri Gecikirse

Nakit ihtiyaçları karşılamak amacı ile bankalar tarafından kullandırılan Kredi Ödemeleri Gecikirse Ne Olur? Bir çok kişinin merakla araştırdığı bu konu hakkında detaylı bilgiler paylaşmaya çalışırken, Krediler hakkında paylaşımlarda bulunduğumuz kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Kredi Ödemeleri Gecikirse Ne Olur

Kredi Ödemeleri Gecikirse Ne Olur

Bankalar aracılığı ile kullanılan Konut, Taşıt ya da Bireysel İhtiyaç Kredisi ödemelerinin gecikmesi, ileride yapacağınız bir çok bankacılık hizmet başvurunuzu olumsuz yönde etkiler. Ayrıca ödemelerinizin zamanında yapılmaması sonucunda, doğacak problemlerde işin cabası olacaktır. Örneğin her hangi bir banka aracılığıyla kullanmış olduğunu Bireysel İhtiyaç Kredisi taksitlerini gecikmeli ya da uzun vadede hiç ödemezseniz, banka öncelikli olarak size bir ihtar yani uyarı mektubu gönderecektir. Bu uyarı mektubu tabii ki sadece bankanın kendisinin gönderdiği bir belge olmayıp, bunu Noter aracılığı ile göndermektedir. Örneğin taksitinizi 2 ya da 3 ay boyunca ödemediniz ve banka size bir uyarı mektubu gönderdi, bu belge gönderildikten sonra ödeme yapsanız bile, Noter Ücretini ödemeniz gerekecektir. Yani bankanın noterden almış olduğu bu hizmetin ücreti, gönderilen kişi tarafından ödenmektedir. Bunun nedeni ise, söz verilmiş olan taksitin ödenmemesi ve haksız pozisyonda olunması olacaktır. Öncelikli olarak Kredi Borcumu Ödemezsem Hapis Cezası başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

Kredi Notu

Kişinin siciline yansıyacak bir diğer konu ise Findeks kredi notu olacaktır. Bankacılık hizmetlerinden her hangi birinin taksitli ya da peşin ödemesini zamanında yapmamanız durumunda, kredi notunuz düşüşe geçecektir. Öncelikle kredi notu hakkında bilgi sahibi olmayanların, ilgili sayfamıza giriş yaparak bu konu hakkında bilgi sahibi olmalarını öneririz. Zira bu puanlama sistemi, kişilerin ileride banka ya da finans kuruluşlarından talep edecekleri her türlü ürüne olumsuz etki edecektir. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından kişilerin bankacılık sicillerinin tutulduğu bu sistemde, bireylerin Olumsuz Bankacılık işlemleri sayısal veriler hesaba katılarak düzenlenmektedir. Yani yapmanız gereken ödemeyi gününde yapmamanız durumunda, anında bir sayısal analiz yapılır ve buna göre bir düşüş yaşarsınız. Yaşamış olacağınız bu düşüşü, uzun vadede banka ve finans kuruluşları görecektir. Bu nedenle ileride kullanmak isteyeceğiniz kredi ya da kredi kartı gibi bankacılık ürünlerini, bir daha kullanmak istediğinizde şirketlerden olumsuz yanıt alabileceksiniz.

Haciz ve İcra

Sıra geldi bir çok kişinin bildiği ve korktuğu duruma, yani ”Banka Haciz İşlemleri’ne”. Bu ödeme problemlerinin en ağır durumu olarak göz önünde bulundurulabilir. Bilindiği gibi ödemelerin zamanında yapılmaması ve bu durumun ileri boyutlara taşınması, haciz işlemlerinin başlatılması ile sonuçlanabilecektir. Haciz, yapılması gereken ödemenin zamanında yapılmaması ya da hiç yapılmamaya meyilli bir hal alması sonucunda ortaya çıkacak durumdur. Bu durumda, taşınmaz mal varlıklarınızdan, ev eşyasına ve aklınıza gelebilecek her türlü mal varlığınıza kadar yansıyabilecek durumdur. Tabii ki bu durum karşısında bir Kanun hazırlanmış ve önüne geleni alma gibi bir durum söz konusu değildir. Bizim bu tip durumlarda ki tek tavsiye ve temennimiz, anlatmış olduğumuz durumlara düşmemeniz olacaktır. Ödemesini yapamayacağınız hiç bir bankacılık ürününü talep etmeyiniz ve bu tür durumlarda öncelikli olarak, Devlet Destekli Kredi araştırmasına girişiniz. Bilindiği üzere bir çok finans kuruluşu yapacağınız harcamaya göre ve işleme göre değişiklik gösterse de, Faizsiz ya da Hibe Kredi sunabilmektedir. Bu ödemeler hakkında detaylı bilgileri yukarıda bulunan arama butonuna KOSGEB yazarak ulaşabilirsiniz.

Kredi Ödemeleri Gecikirse

Kredi Ödemeleri Gecikirse

Kredi Ödemeleri Gecikirse Ne Olur içerikli konumuzu, tamamen bilgi paylaşımına dayalı olarak yayımladık. Bankacılık hizmetleri ya da işlemleri yapacak olan kişilere, 2. ya da 3. kişilerden aldığı bilgilere dayanarak yapmaları tavsiye edilmez. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi lütfen aşağıda bulunan yorum butonu ya da iletişim botunu ile bizlere sorunuz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.