Kredi Notuna Göre Kredi

Kredi Notuna Göre Kredi Almak

Banka ve finans kuruluşları kredi talep edenlerin bireysel Kredi Notuna Göre Kredi vermektedir. Bireysel Findeks Kredi Notu, bankaların kişiler için referans olarak kabul ettiği bir belgedir. Bu belge kredi talep eden kişinin finansal tablosunu ortaya çıkarır. Peki konuyu “kredi notuma göre ne kadar kredi alabilirim?” Tarafına çekelim.

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Alabilirim?

Bireysel kredi notu puanlama tablosuna bakarsak, ortalama bir puan olan “1400” rakamı kredi alabilmek için uygun olacaktır. Kişilerin farklı bir problemi ya da eksiği yoksa, bu civarda bir kredi puanı yeterli olacaktır.

Findeks Kredi Puanım Kaç Olursa Kredi Alamam?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi 1400 makul seviyede bir puan olacaktır. Bu rakamın çok altında olanların, ekstre bir kefil ya da teminata ihtiyacı olabilir. Örneğin 400 ya da 800 gibi bir kredi puanına sahip banka müşterisinden, ekstra kefil ya da teminat talep edilebilir. Kefil olarak, düzenli gelir sahibi ya da taşınmaz mal varlığı bulunan biri gösterilebilir. Teminat olarak ise ev, araba, dükkan ya da bunlara benzer mal varlıklarını gösterme şansına sahipsiniz. Bu tür teminatlar banka ve finans kuruluşları tarafından uygun görülerek kredi verilebilir.

Örneğin 20.000 TL kredi talep eden birinin, findeks kredi notu 1400 ve üzeri ise kredi çekebilme ihtimali yüksek olacaktır. Fakat bu puanın altında olan bir banka müşterisinin, bahsetmiş olduğumuz kefil ya da teminat göstermesi gerekecektir. Tabi bu durum her banka ve finans kuruluşunda farklılık gösterebilir. Örneğin A bankası 5.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu için kefil ya da teminat talep etmeyebilir. Fakat B bankası aynı kredi oranı için, bir çok belge ve kefil, teminat gibi şartlar koyabiliyor.

Kredi Notu İle Kredi Almak

Kredi talep edecek kişilerin, öncelikle Findeks kredi notu öğrenme ya da sorgulama işlemi yapmaları önerilir. Findeks Kredi notunu öğrendikten sonra, büyük bankalara kredi başvurusu yapmanızı önerilir. “Neden Büyük bankalara kredi başvurusu yapmalıyım?” diye soracak olursanız.

Büyük bankalar, kredi taleplerine daha yoğun onay verdiği için bu bankalar önerilir. Örneğin; Garanti bankası, Türkiye İş Bankası, Finansbank, Halkbank, Vakıfbank vb. Bankalara başvuru yapabilirsiniz. Örnek vermiş olduğumuz bankalar ile hiç bir ilgimiz yoktur ve Türkiye bankacılık sektörünün önde gelen bir çok bankası vardır. Siz bankaların İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları hakkında detaylı bilgi sahibi olup, öyle başvuru yapmanızı öneririz. Faiz oranları hakkında bilgi alabileceğiniz kategorimiz krediler olmaktadır.

Sormak istediğiniz her türlü soruyu yorum ya da iletişim seçenekleri ile sorabilir, tüm görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.