Kredi Notum Hesaplanamadı Ne Yapmalıyım?

Kredi notum hesaplanamadı endişesi yaşamayın! Sayfamız üzerinden bu konu hakkında bir çok adımı takip ederek, farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz bankalar ve finans kuruluşları tarafından sunulan hizmetlere kısa bir süre sonra tekrar ulaşabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmak isteyen her on kişiden birinin dile getirdiği kredi notum hesaplanamadı  bunun nedeni nedir? diye sormaktadır. Kredi başvuruları sırasında bankaların en çok önem verdiği konu, kredi geri ödemelerinin düzenli olarak yapılması olacaktır.

Kredi Notum Hesaplanamadı Ne Yapmalıyım

Kredi Notum Hesaplanamadı Ne Yapmalıyım

Kredi ve kredi kartı geri ödemelerinizin kayıtlarıyla oluşturulmuş ortalama bir puanlama sistemi olan kredi notu bu nedenle bankalar için oldukça önemlidir. Geçmiş dönemlerde kredi ve kredi kartı ödemelerinizin gününde ve tam tutarında yapılıp yapılmadığı, kredi kartı bakiyeniz’in ne kadarının ödendiği gibi bilgilerden oluşturulan kredi notu, KKB (kredi kayıt bürosu) tarafından tutulmakta ve istendiği zaman kişinin T.C. kimlik numarası bilgisi vasıtasıyla bu kayıta ulaşılabilmektedir. Önemli bir veri olmasından ötürü birçok kişi kredi çekmeden önce kredi notu bilgisini öğrenerek bu doğrultuda işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ancak bazı kişilerin kredi notu hesaplanamamaktadır. Aşağıdaki yazımızda kredi notunun neden hesaplanamadığına dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Neden Kredi Notum Hesaplanamadı?

Kredi kayıt bürosu tarafından verilen bilgilere göre göre Türkiye’deki kredi notu ortalaması 1200 puan olmaktadır.Buna göre her on kişiden birinin kredi notu hesaplanamıyor. Bankalarla daha önce çalışmamış ve herhangi bir kredi geçmişine sahip olmayan kişilerin kredi notu hesaplanamamaktadır. Daha önce kredi çekmemiş ve kredi kartı kullanmamış kişilerin kredi notu oluşamayacağından, kredi notu hesaplaması yapılamamaktadır. Kredi notu hesaplanamayan kişiler kredi çekmek istediğinde veya kredi kartı talep ettiklerinde bu kişilere bankalar tarafından geri ödemelerde gecikme yaşatıp yaşatmayacakları bilinmediğinden kredi verilmemektedir.

Kredi Notunuzun Yükselmesi İçin Yapmanız Gerekenler

Kredi notu hesaplanamayan kişiler kredi notlarının oluşabilmesi ve yükselebilmesi için belli başlı uygulamalar yapmalıdırlar. Bunlardan ilki bir bankadan düşük limitli kredi kartı almaktır. Kredi kartı alındıktan sonra her ay limitinin tamamını kullanıp, tüm borcu yatırdığınız takdirde altı ay gibi bir sürede kredi notunuz yükselecektir. Bunun haricinde otomatik ödeme talimatı vermeniz kredi notunuzu yükseltecek bir uygulamadır. Vadesiz hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verdiğinizde bu durum kredi notun’uza olumlu olarak yansıyacaktır. Kredi notunun yükseltilebilmesi için diğer bir uygulamada yatırım hesabı açmak veya bireysel emeklilik sistemine dahil olmaktır. Bankalar tarafından birikmiş bir paranızın olması olumlu karşılanacağından kredi notunuz bu uygulamalardan pozitif yönde etkilenecektir.

Kredi Notum Hesaplanamadı Ne Yapmalıyım

Kredi Notum Hesaplanamadı Ne Yapmalıyım

Kredi notum hesaplanamadı ne yapmalıyım sorusunun ardından, Findeks kredi notu öğrenme kategorimizi gözden geçirebilirsiniz. Bizi takip ederek desteklerinizi esirgemediğiniz için teşekkür eder, saygılar sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.