Kredi Notu Türkiye Ortalaması

Bankalara yapılacak kredi ya da kredi kartı başvuruları öncesi “Kredi notu Türkiye Ortalaması” araştırılması gerekebilecek bir konudur. KKB (Kredi Kayıt Bürosu A.Ş) tarafından sağlanan bireysel ya da Ticari kredi notu, kişilerin veya kurumların geçmiş ve güncel bankacılık durumuna bakılıp, sayısal veriler esas alınarak hazırlanmış bir puanlama sistemidir.

Kredi notu Türkiye ortalamas

Kredi notu Türkiye ortalamas

Yani geçmişte her hangi bir banka aracılığı ile kullanmış olduğunuz kredi ve kartı ya da diğer bankacılık hizmetlerine ilişkin geri ödeme durumunuz göz önüne alınarak, hazırlanan bir sicil kayıt sistemidir. Örnek vermek gerekirse, kullanmış olduğunuz Bireysel İhtiyaç Kredisi ürününe ait taksitleri yani geri ödemeleri gecikmeli veya hiç yapmadıysanız, puanınız oldukça düşük çıkacaktır. Aynı durum banka kartı ve diğer bankacılık ürünleri içinde geçerliliğini korur. Bu durum göz önüne alınarak, kişinin ya da kurumun puanlama grafiği oldukça düşük seviyelere çekilmeye devam edecektir. Geçmişte yaşanan sorunlu bankacılık hizmetlerinin yanı sıra, güncel borç ödeme sorunları ve limit durumları, bu sisteme etki etmektedir. Bu sistem hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere, yukarıdaki menü içerisindeki kategori içinden ulaşabilirsiniz.

Kredi Notu Türkiye Ortalaması

Türkiye’de Bireysel Kredi Notu Ortalaması ise 1450 olarak söylenebilir. ‘0’ ile 1900 arasında değişen puanlama tablosu, yapılacak ya da yaşanacak her bankacılık işlemi ve sorunları ile değişim gösterecektir. Kurumsal ya da bireysel ortalamayı İnternet’ten Öğrenmek için, Findeks platformuna üye olmak yeterli olacaktır. İsterseniz nasıl sorgulama yapabileceğinizi anlatan paylaşımlar ile devam edelim.

Sorgulama Nasıl Yapılır?

Puanını öğrenmek isteyenler bireysel ya da Ticari kredi notu öğrenme işlemini, bir çok yoldan öğrenebilir. Dilerseniz bunları kısa başlıklar altında anlatalım.

İnternet’ten Sorgulama Yapmak
İnternet üzerinden bu sistemin sizin için belirlemiş olduğu puanı öğrenme şansına sahipsiniz. Findeks adlı platform, Bireysel ve Ticari olarak sorgulama yapmak isteyenlere bu hizmeti güvenli olarak sunuyor. Findeks platformuna giriş yaptıktan sonra, sayfanın başında beliren bireysel “Üye Ol” butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Üye olmak için ise, T.C. kimlik numaranız ve adınıza kayıtlı cep telefonu numaranız yeterli olacaktır.

Banka Şubeleri
Size en yakın banka şubesine giderek, bu konuda hizmet veren Müşteri Temsilcisi ile görüşebilirsiniz. Personel size oldukça kısa bir süre içerisinde, puanınızı sunacaktır.

Cep Telefonu SMS İle Öğrenme
Bir diğer yöntem olan SMS ile kredi notu sorgulama hizmeti almanız oldukça basit bir işlemdir. Turkcell, Vodafone ve Avea gibi Telekom şirketleri, tek bir SMS ile size geri dönüş sağlıyor. Oldukça kısa süren bu öğrenme işlemi için, bir fiyatlandırma talep edilecektir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz “Kredi Notu Türkiye Ortalaması” başlıklı konu, sadece bilgi paylaşma amacı ile yayımlanmıştır. Kredibanka.org ailesi olarak, bankacılık işlemlerinizi bireysel olarak halletme yoluna gitmenizi önemle tavsiye etmekteyiz. Bankalar ya da sunmuş oldukları ürünlerine (Kredi, Kredi kartı, İnternet bankacılığı şifresi, vs.) ait kişisel bilgilerinizi, ikinci ya da üçüncü şahıslar ile paylaşmayın. Bu tür konularda oldukça mağdur olan şahısların, sonunda oldukça uğraş verici durumlara düştükleri görülmektedir. Şifrelerinizi kendinizden başka hiç kimsenin bilmemesi, yapılması gereken en doğru işlemdir. Saygılarımızı sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.