Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

Findeks kredi notu sorgulama ve öğrenme hizmeti almanın tam zamanı! Üstelik ücretsiz sorgulama yöntemleri hakkında tüm bilgiler verilmiştir. Skorunu sorguladıktan hemen sonra, ne kadar limitinin olduğunu öğrenebilirsin!

Findeks kredi notunu sorgulamak isteyen kişi, bankalar ve finans kuruluşları ile arasına geçen tüm ilişkileri öğrenmiş olur. Banka ve finans kuruluşlarına ne kadar borcu olduğunu ve bu kuruluşların kişiye ne kadar bireysel kredi limiti belirlediğini öğrenir.

Buradan öğrenebilirsin!

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunu öğrenmek isteyenlerin tercih edebileceği en kapsamlı belgelerden biri “Notlu Risk Raporu” olacaktır. KKB tarafından sayısal verilere dayanılarak tutulan bu puanlama cetveli dahil, bir çok bilgiye sahip olunabilir. Risk raporu talep eden kişinin öğreneceği başlıca unsurlar şunlardır;

 • Findeks kredi notu,
 • Rapor alınan güne kadar oluşan puan iniş ve çıkışları,
 • Tüm kredili ürünlerin bilgileri,
 • Bankalara olan toplam borç miktarı,
 • Bankalar tarafından kişiye sunulan Türkiye ortalaması alınarak hazırlanmış kredi limiti ortalaması,
 • Bankalarda bulunan hesapları,
 • Gecikmiş borç tutarları,
 • Geçmiş döneme ait gecikmeli ödenen kredi ödemeleri,
 • Geçmiş döneme ait gecikmeli ödenen kredi kartı ekstra borçları,
 • Geçmiş döneme ait ödemelerine ilişkin tutulan KKB skoru,
 • Tüm bankalarda açılmış vadeli veya vadesiz mevduat hesapları,
 • Tüm bankalar tarafından kendisine sunulan kredi ve banka kart limitleri,
 • Kapatılmış kredi veya kart bilgi dökümanları

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddelerin yanı sıra daha bir çok bilgi sunulmaktadır. Tabii ki bu hizmeti veren kuruluşlar tarafından bazı ücretler talep ediliyor. Şu an için istenen bu ücretleri kısaca belirtelim dilerseniz.

Kredi Notunu Sorgulama Fiyatları Ne Kadar?

Kredi notu sorgulama işlemini bir çok şirket aracılığıyla yapabilirsiniz. Bankalar, Findeks platformu, bazı telekomünikasyon şirketleri gibi. Bu kuruluşlara göre verilen hizmet bedeline ilişkin ücret bilgileri şu an için aşağıda verildiği şekildedir.

kredi notu sorgulama
kredi notu sorgulama

Findeks Kredi Notu Öğrenme Ücreti

Findeks platformu aracılığıyla notlu risk raporu talep edenler 7,5 lira artı KDV (8.85 TL.) ödeme yaparlar. Fakat bu platform, bazen kampanyalar düzenliyor ve daha düşük ücret tarifesi veya üyelikler sunabiliyor.

turkcell kredi notu

Turkcell Kredi Puanı Sorgulama Ücretleri

Turkcell hatlı cep telefonları ile risk raporu sorgulama işlemi için SMS başına 9 lira ücret alınır. Bu ücrete KDV ve ÖİV dahil edilmiştir. Belge talep eden müşteri mesaj başı ücret öder. Her belge için ayrı ücret alınır. Herhangi bir SMS üyeliği yapılmadığı için iptal işlemi uygulanması gerekmez. Cep telefonu hattına lira yüklemesi yapmak yeterli olacaktır. Yeterli bakiye olmaması halinde, belge temini yapılamıyor.

avea turk telekom kredi notu sorgulama
Avea Turk telekom KKB risk raporu

Türk Telekom (Avea) Sorgulaması

Türk Telekom’da bu işlem için aynı Turkcell gibi 9 lira ücret alıyor. Yine bu ücrete KDV ve ÖİV dahil edilmiştir. Her bir işlem için kendi adına kayıtlı telefon hattı üzerinden mesaj atılması gerekiyor.

findeks kkb skoru

Bankalardan Kredi Puanı Sorgulama

Bir çok bankadan anında KKB risk raporu temin edilebilir. Zaten kredi veya bu gibi hizmet başvuruları yaparken bankalar kişinin kredi notuna bakıyor. Başta belirtmiş olduğumuz gibi bu belge aslında referans olarak görünüyor. Genelde not ortalaması makul seviyede olanlar için sorun olmuyor. Fakat puanı düşük veya çok düşükse, müşterinin işi oldukça zorlaşıyor. Bu belgeye sahip olmak için şubesine gitmeye bile gerek yok. Bankalara bu belge için başvuru yapabileceğiniz bazı hizmet noktaları şu şekildedir;

 • Mobil uygulamaları,
 • İnternet bankacılığı şubesi sayfaları,
 • Telefon bankacılığı,
 • Yerel şubeler (vezne veya müşteri temsilcisinden).

Risk Raporu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Öncelikle cep telefonu ile başvuru yapacak kişiler, kendi adına kayıtlı telefon hattı üzerinden işlem yapması gerekiyor. Adına kayıtlı olmayan hat üzerinden mesaj atan kişiler için telekomünikasyon şirketi tarafından hizmet verilmiyor.
 2. Kredi notu risk raporu sorgulaması yapan kişi veya şirketlere, son beş (5) yıl içinde yapılan bankacılık hizmetlerine ilişkin bilgiler veriliyor. Buna göre son beş sene içinde herhangi bir hizmet almamış birinin kredi notu değerlendirmeye alınmamış olabilir.
 3. Hizmet alırken (özellikle Findeks’ten) paket kampanyalara dahil olarak, sene boyunca KKB skoru hakkında bilgi ve destek alınabiliyor. Ayrıca paket kampanyalara dahil olarak, uzun vadeli daha az para ödemiş olunabiliyor.
 4. Kredi risk raporu, kişinin güncel durumunu kapsar ve devam eden günler için değişiklik gösterebilir.
 5. Risk raporu değerlendirme skoru incelenerek, banka ve finans kuruluşlarından ne kadar finansman desteği alınacağı hakkında analiz yapılabilir.
 6. Kredibilite puanı, banka ve finans kuruluşları tarafından kabul gören bir referans belgesidir.

Findeks kredi notunun nasıl öğrenildiği hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıya sorular yazabilirsiniz. Yazmış olduğunuz tüm soru ve görüşler, uzmanlar ve takipçiler tarafından yanıtlar veriliyor. Dilediğiniz yöntemi kullanarak, “KKB risk raporu alma” hakkına sahip olduğunuzu unutmayınız. Bu bilgilerin tamamı bilgi paylaşımı amaçlı verilmiştir. Bu tip resmi bilgilere, KKB veya Findeks platformu üzerinden daha güncel ve resmi bir şekilde ulaşma şansına sahip olduğunuzu unutmayınız.

13 yorum

 1. Cevdet.ornek

  5 Mayıs 2018 at 09:13

  Kredi notum kaç

  • KREDİ NOTU

   7 Mayıs 2018 at 15:21

   Merhaba Findeks kredi notunu sorgulamak için lütfen yazı içerisinde geçen yöntemleri kullanınız. Banka skoru hakkında geniş bilgiler paylaşılmıştır. Göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

  • Oktay

   18 Mayıs 2020 at 23:27

   Kıredı notumu ogrenmek ıstıyorum

 2. Cafer susam

  16 Mayıs 2018 at 21:53

  Kredi neden çıkmıyor

 3. züleyha

  20 Mayıs 2018 at 15:44

  Önceden kıredim düşüktü yani dört sene önce şimdi iyi sanıyorum uygun araba almak istiyorum naapmalıyım

 4. Orhan salman

  29 Haziran 2018 at 18:49

  Kredi notunu öğrenmek istiyorum. Banka skorunu nasıl ve nereden öğrenebilirim?

 5. Mahmut

  10 Temmuz 2018 at 13:00

  Kredi notumu öğrenmek istiyorum lütfen

  • KREDİ NOTU

   10 Temmuz 2018 at 15:22

   Sayın Mahmut göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz. Findeks kredi skorunu öğrenme şansına sahip olduğunuz bir çok yöntem, yukarıda belirtilmiştir. Dilerseniz hemen Findeks veya bankaların resmi web sayfalarına, mobil uygulamaları, telefon bankacılığı veya Turkcell, Turk Telekom gibi operatörler üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu hizmeti almak için internet siteleri üzerinden de bir çok buton beliriyor. Bunlardan herhangi biri sizi bankaların veya Findeks resmi web sayfasına yönlendirir. Diğer soru, görüş ve önerileriniz için her zaman burada hazır bulunduğumuzu bilmenizi isteriz. Esenlikler dileriz, kredi banka.

   • Turhan

    27 Mart 2019 at 02:51

    Kredi ve kredi kartından dolayı kredi vermediler. Ben kredi ve kredi kartımın bütün borçlarını kapattım. Ne zaman kredi notum yükselir?

    • KREDİ NOTU

     27 Mart 2019 at 21:37

     @Turhan bey merhabalar. Borçları kapatıp, düzenli finansal ilerleme kaydetmeniz faydalı olacaktır. Bankalar ve finans kuruluşları ile aranızdaki borçlanma dengesini sürekli olarak ayarlamanız gerekir. Borçların zamanında ödenmesi ve dengeli bir finansal yaşamın sürdürülmesi önerilmektedir.

  • Erkan ince

   29 Temmuz 2018 at 09:32

   Kredi alamıyorum emekliyim

 6. CengizErgün

  15 Ağustos 2018 at 15:54

  Çalışıyorum kredi alamıyorum

  • KREDİ NOTU

   18 Ağustos 2018 at 03:10

   Findeks kredi notunu öğrendiniz mi? Bu skora göre mantıklı bir karara varılabilir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.