Kredi Notu Öğrenme Kuveyt Türk Katılım Bankası

Türkiye’de uzun bir süredir bankacılık faaliyetlerini sürdüren “Kuveyt Türk“, kredi notu öğrenme hizmeti de vermektedir. Bu hizmete sahip olmak isteyen banka müşterileri, aşağıda vermiş olduğumuz yöntemleri kullanarak “kredi notu öğrenme” işlemi yapabilir. Kredi notu öğrenme Kuveyt Türk katılım bankası üzerinden nasıl verilir? Detayları yazının devamında bulacaksınız.

kuveyt turk kredi notu ogrenme

Kredi Notu Nedir?

Geçmiş dönemlerde herhangi bir banka ya da finans kuruluşu aracılığı ile kullanılmış olunan kredi ya da kredi kartı gibi bankacılık hizmetlerinin, kullanım durumuna göre KKB tarafından belirlenen banka skoru denilebilir.

  • Örnek vermek gerekirse; geçmiş dönemde herhangi bir bankanın kredi kampanyasına dahil olmuş fakat bu kredi taksitlerini geç ödemiş ya da hiç ödememiş bir banka müşterisinin kredi skoru oldukça düşük olacaktır.
  • Yine aynı şekilde geçmişte veya güncel kredi ya da kredi kartı hizmeti alan ve bu hizmet ödemelerini tam zamanında ve gecikmesiz olarak yapan bir banka müşterisinin kredi notu yüksek ve/veya makul seviyede olması düşünülür.
  • Dilerseniz kredi notu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için ”Findeks kredi notu nedir?” başlıklı sayfamıza göz atınız.

Kredi Notu Öğrenme Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk aracılığıyla risk raporu veya kredi skoru almak isteyenler, aşağıdaki kanalları kullanabilir;

  1. Kuveyt Türk İnternet bankacılığı,
  2. Kuveyt Türk yerel şubeleri,
  3. Kuveyt Türk çağrı merkezi, (çağrı merkezinden sadece kredi skoru öğrenilir)

İnternet şubesinden kredi notu öğrenme

  • Kuveyt Türk İnternet şubesine giriş yaparak, kredi notunu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notlu risk raporu çıkarabilir, bu belgeyi detaylı olarak analiz edebilirsiniz. İnternet şubesinden yapılan hizmet alımı, yerel şubede talep edilen ücretle aynıdır. Yani Kuveyt Türk şubeden kredi notu öğrenme işlem ücreti ile İnternet bankacılığı hizmet bedeli aynıdır.

Yerel şubelerinden KKB raporu sorgulama

  • Kuveyt Türk’ün herhangi bir yerel şubesine giderek, KKB raporu almak istiyorum diye müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem için belli bir ücret ödemeniz gerekecektir. Bu işlem ücretini İnternet şubesi üzerinden ödeyerek, şubeye gitmeden raporu alabilmeniz mümkündür. Banka şubesine gidenler için verilecek rapor belgesi, oldukça detaylı analizlerle büyük kolaylıklar sağlayabilir.

Çağrı merkezinden kredi skoru öğrenme

  • Kuveyt Türk çağrı merkezine ulaşarak, Findeks kredi skoru sorgulama işlemi yapılabilir. Dilerseniz buraya tıklayıp, bu skor hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden sadece puanlama olarak yardımcı olunuyor. Yani detaylı risk raporu gibi bir belge isterseniz, yerel şube veya İnternet şubesini tercih etmeniz gerekebilir. Bu konu hakkında detaylı bilgileri aşağıda vermiş olduğumuz Kuveyt Türk müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen kredi notu öğrenme Kuveyt Türk bankası içerikli yazı, tamamen bilgi paylaşımı amaçlı olarak yayınlanmıştır. Bu bilgiyi ilgili bankanın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp ya da şubelerine giderek müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca konu hakkında detaylı olarak öğrenmek istediğiniz ya da öneride bulunmak istediğiniz her türlü yorumu, aşağıya yapabilirsiniz. Uzman ekibimizin incelemesi sonrası yazılarınız dikkate alınarak en kısa süre içerisinde gereği yapılacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.