Kredi Notu Öğrenme Kuveyt Türk

Kredi Notu Öğrenme Kuveyt Türk

Türkiye’de uzun bir süredir bankacılık faaliyetlerini sürdüren “Kuveyt Türk“, kredi notu öğrenme hizmeti’de vermektedir. Bu özelliğe sahip olmak isteyen banka müşterileri, hemen en yakın Kuveyt Türk banka şubesine giderek “Kredi notu öğrenme” işlemi yapmak istediğini beyan edebilir. Banka şubesinde yetkili ya da görevli olan banka personeli, kendisine almak istediğiniz bu hizmeti söylemeniz sonrası en kısa süre içerisinde yardımcı olmaya çalışacaktır. Peki kredi notu nedir?

Kredi Notu

Geçmiş dönemlerde her hangi bir banka ya da finans kuruluşu aracılığı ile kullanılmış olunan kredi ya da kredi kartı gibi bankacılık hizmetlerinin, kullanım durumuna göre KKB tarafından belirlenen kullanıcı puanı olarak değerlendirme şansına sahip olabiliriz. Örnek vermek gerekirse; geçmiş dönemde her hangi bir bankanın kredi kampanyasına dahil olmuş, fakat bu kredi taksitlerini geç ödemiş ya da hiç ödememiş bir banka müşterisinin kredi notu oldukça düşük olacaktır. Yine aynı şekilde geçmişte veya güncel kredi ya da kredi kartı hizmeti alan ve bu hizmet ödemelerini tam zamanında ve gecikmesiz olarak yapan bir banka müşterisinin kredi notu yüksek ve/veya makul seviyede olması düşünülür.

Kredi-notu-ogrenmez-kuveyt-turkYukarıda belirtilen kredi notu öğrenme Kuveyt Türk bankası içerikli yazı, tamamen bilgi paylaşımı amaçlı olarak yayınlanmıştır. Bu bilgiyi ilgili bankanın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp ya da şubelerine giderek müşteri temsilcilerinden öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca konu hakkında detaylı olarak öğrenmek istediğiniz ya da öneride bulunmak istediğiniz her türlü yorumu, aşağıya yapabilirsiniz. Uzman ekibimizin incelemesi sonrası, yazılarınız dikkate alınarak en kısa süre içerisinde gereği yapılacaktır.

Kredi Notu Öğrenme Kuveyt Türk
5 (100%) 1 oy

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir