Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi İmkanı – Banka Skoru Kötü Olanlar

 

Findeks kredi notu düşük olanlara kredi veren banka ve finans kuruluşlarını sizler için araştırdık! Dilerseniz direkt olarak “kredi başvurusu” yaparak, bu sonuca hemen ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda verilen bankalar ve finans kuruluşlarına göz atarak, fikir sahibi olabilirsiniz.

Kredi Notum Düştü Kredi Alabilir miyim?

Findeks kredi skoru düşen bir banka müşterisinin artık kısmen işi biraz daha zor olacaktır. Herhangi bir banka veya finans kuruluşu yetkilisi tarafından bu puan durumu öğrenildiği zaman müşteriye hizmet verilmek istenmeyebilir. Nitekim sizinde bildiğiniz gibi artık banka ve finans kuruluşları hizmet sunmadan hemen önce bireysel risk raporu analizi yapıyor. Daha önce sadece bankalar bu işlemi yapabilirken, artık kendi risk raporu belgemize hemen ulaşabiliriz. Dilerseniz bireysel risk raporu sorgulama işlemi yapmak için mavi renkli yazı üzerinden, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Benim Findeks kredi notum düşmüş mü?

Evet, aklımıza bu yazıyı okurken ilk gelen sorulardan biri bu olabilir. Dilerseniz belirtmiş olduğumuz gibi hemen risk raporu belgesine ulaşabilir ve bu puan durumunu sorgulayabilirsiniz. Risk raporu hakkında bilgi vermiş olduğumuz sayfa üzerinden, puan cetvelini gösteren bir tablo sunduk. Bu tabloya göz atarak, kişisel puan durumunuzu çok basit bir şekilde analiz edebilirsiniz. Dilerseniz hiç bu tip hususlara takılmadan, herhangi bir bankaya anında hizmet başvurusu yapabilirsiniz.

skoru dusuk olanlara kredi

Hizmet alma problemim var

Kredi Notu Düşük Olanlara Hizmet Veren Bankalar

Şuan için bankaların neredeyse tamamı sizlere hizmet verecektir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir kaç husus olmalıdır. Nitekim banka skoru çok düşük veya orta riskli olabilir. İster düşmüş, isterse riskli olsun, herhangi bir bankadan yinede hizmet alabilirsiniz! Nasıl mı? Hemen açıklayalım.

Findeks notlu risk raporu belgesine ulaştık. Daha sonra bu belge üzerinden, bize özel puan durumunu kontrol ettik. Puanımız riskli veya orta riskli olarak görülebilir. Bu durumda “kredi notum düşmüşse hiç bir banka kredi vermeyecek mi?” gibi bir durum söz konusu değildir! Nakit paraya ihtiyacınız varsa, alternatif yöntemleri kullanabilirsiniz. Neler mi? Aşağıda belirtmiş olduğumuz maddelere dikkat ederseniz, hizmet almanın hala bir çok yolu olduğunu görebilirsiniz.

 1. İpotekle kredi alma,
 2. Kefille başvuru yapma,
 3. Güvence bedeli yatırma veya gösterme,
 4. Tatmin edici bir gelir belgesine sahip olma…

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemleri, dilediğiniz bankaya giderek deneyebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemleri denemeden hemen önce banka yetkilisine durumu anlatıp, ne yapmanız gerektiğini bile danışabilirsiniz. Emin olun, banka personelleri bu konuda akıllıca fikirler sunabiliyor.

Dikkat! Banka ve finans kuruluşlarından herhangi bir hizmet alırken, lütfen bilinçli bir şekilde başvuru yapınız. Nitekim kim olursa olsun sadece fikir alın! Şu veya bu kişilerin belirtmiş olduğu fikirleri uygulama gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Aklınıza yatan ve en doğru fikir olduğunu düşündüğünüz uygulamayı gerçekleştirmeniz, sizin için daha faydalı olabilir.

Kredi skorum düşükse hangi bankaya başvuru yapayım?

Aşağıda belirtmiş olduğumuz bankalar üzerinden hemen yola çıkabilirsiniz!

 • Garanti bankası,
 • Akbank,
 • QNB Finansbank,
 • Fibabanka,
 • Albaraka Türk,
 • Denizbank,
 • HSBC,
 • TEB (Türk Ekonomi Bankası),
 • Türkiye iş bankası,
 • Kuveyt Türk,
 • Türkiye Finans Katılım bankası,
 • Yapı kredi bankası…

Yukarıda belirtmiş olduğumuz veya daha fazlasını şimdilik sayamadığımız bir çok bankaya başvuru yapabilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz gibi! Lütfen başvuru yapacağınız bankayı ve bu bankanın sunmuş olduğu hizmeti kendiniz belirleyiniz. Nitekim daha sonra karşılaşacağınız herhangi bir problem, sadece sizi ilgilendirecektir. Bu nedenle lütfen oldukça dikkatli ve sabırlı bir araştırma yapınız. Aklınıza bu konuda takılan herhangi bir husus varsa, lütfen alt satırdan bizlere yazmayı unutmayınız.

1 Comment

 1. erol çınaroğlu

  12 Temmuz 2018 at 00:33

  Emekliyim kredi notum düşük maaşımdan ödenerek kac lira alabilirim?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.