Kredi Notu Asgari Borcu Ödersem Düşermi

Kredi Notu Asgari Borcu Ödersem Düşermi

Kredi kartı borçlarını ödeyemeyen ya da asgari ücretlerini ödeyen banka müşterilerinin, en çok merak ettikleri soru “Kart borcumun asgarisini ödersem, kredi notu düşermi” Şeklinde oluyor. Bugün sizlere bu konu hakkında bilgi paylaşımları yapmaya çalışacağız.

Kredi Notu Düşermi?

Hayır!
Fakat bunun belli bazı şartları var. Örneğin kredi kartı borcunun sadece asgarisini ödeyen bir banka müşterisi, ödeyeceği faiz dışında her şey bir olumsuzluk ile karşılaşmaz. Yine bu borca ait asgari bedelin altında bir ödeme yapan ve takibe düşen banka müşterileri ise, tabii ki bireysel kredi notu oranında düşüş yaşayacaktır.

Asgari-borc-kredi-notuAsgari Ücretin Kredi Notuna Etkisi

Kredi kartı borçları uzun vadede tabii ki findeks kredi notunu etkileyecektir. Örneğin bir yıl içinde bir kaç kez kart borcunu gecikmeye düşüren bir banka müşterisinin, doğal olarak findeks kredi notu düşüşe geçecektir. Bu durum sadece kredi kartı borçlarına özel değil, aynı zamanda banka tarafından sunulan kredi seçenekleri için de geçerli olacaktır.

Örneğin; her hangi bir banka aracılığı ile kullanmış olduğunuz bir kredi hizmeti var ve siz bu hizmet borçlarınızı (Taksit) gecikmeli ya da hiç bir ödeme yapmıyorsanız, findeks kredi notunuzu direkt olarak düşüşe geçireceksiniz.

Kısacası kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyen ya da sürekli olarak aksatan bir banka müşterisinin, findeks kredi notu direkt olarak düşüş yaşayacaktır.

Fakat bu hizmetler için bankalar tarafından belirlenen ya da belirlenmiş asgari borç tutarını ödeyen banka müşterilerinin ise, kredi notu etkilenmez. Burada belirtmek istediğimiz en önemli kriter, sürekli olarak banka tarafından belirlenmiş faiz oranlarını ödeyecek olmanız. Yani Kart asgari tutarını ödeyen kişilerin findeks kredi notu etkilenmez, fakat kredi kartı borcu için belirlenen faiz oranlarını ödemeye devam edecektir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz “Kredi kartı asgarisini ödersem findeks kredi notu düşermi” içerikli konuyu, tamamı ile bilgi paylaşımı amaçlı olarak yayımladık. Bu ve sayfalarımız aracılığı yayınlanan konular için, bizimle iletişime geçerek görüş ve önerilerinizi paylaşınız. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Kredi Notu Asgari Borcu Ödersem Düşermi
5 (100%) 1 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir