Kredi Kartıyla Nasıl Fatura Ödenir?

Kredi Kartıyla Nasıl Fatura Ödenir?

Günümüzde birçok alanda kullanılan kredi kartıyla nasıl fatura ödenir? Sorusu kart kullanıcılarının merak ettiği soruların başında gelmektedir. Kredi kartları acil nakit ihtiyaçlarını karşılamanın yanında hayatı kolaylaştıran birçok çözüm sunmalarıyla da cazip ürünlerdir. Alışverişlerde rahatça kullanım olanağı bulabileceğiniz kredi kartlarını aynı zamanda birçok farklı alanlarda ve özellikle İnternet üzerindeki alışverişlerde kullanabilirsiniz. Kredi kartlarını kullanabileceğiniz bir diğer alanda faturaların ödenmesi işlemidir. Kredi kartıyla fatura ödemeleri artık çok kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Yazımızın detaylarında kredi kartıyla nasıl fatura ödeyebileceğiniz e dair bilgi edinebilirsiniz.

Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartıyla Nasıl Fatura Ödenir

Otomatik Ödeme Talimatı

Kredi kartıyla fatura ödeme işlemlerinde belki de en pratik yöntem otomatik ödeme talimatı vermektir. Bankanıza vereceğiniz bu talimat sayesinde faturalarınız takip etmenize gerek kalmadan kartınızdan çekilecektir. Özellikle faturalarını ödemeyi unutan kişiler için ideal olan bu yöntemde faturalar günü geldiklerinde kredi kartınızda limit bulunuyorsa tahsil edilecektir. Fatura dekontları mail adresinize bankanız tarafından ödeme sonunda aylık olarak gönderilebilir. Otomatik ödeme talimatı verebilmek için bankaların müşteri hizmetlerini arayabilir veya banka şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz. Bankalar tüm faturalarınız için otomatik ödeme talimatı alabilirler.

İnternet Üzerinden Ödeme

İnternet üzerinden fatura ödeme uygulamaları çok çeşitli şekillerde yapılabilmektedir. İsterseniz bankanızın İnternet şubesine veya mobil uygulamasına girerek kredi kartınızla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde ödemek istediğiniz faturanın İnternet sitesine girerek kredi kartı bilgilerinizle faturanızı ödeyebilirsiniz. Bunun haricinde çeşitli ödeme sistemleri üzerinden tüm faturalarınızı kredi kartıyla ödeme şansına sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden ödemeler eskiye göre daha güvenli hale getirildiklerinden faturalarınızı İnternet üzerinden ödemenizde bir sakınca yoktur. Ancak ödeme sistemleriyle işlem yaparken dikkatli olmanızda ve bilmediğiniz sistemler üzerinden faturalarınızı ödememiş olmanızda yarar vardır.

Ödeme Noktaları

Fatura ödeme noktaları olarak da bilinen bu noktalar, kredi kartınızla tüm faturalarınızı ödeyebileceğiniz yerlerdir. Bankalar tarafından kurulmuş olan bu ödeme noktaları çeşitli yerlerde açılmış küçük şubeler şeklindedirler. Bu noktalara giderek fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yerler her fatura ödemeniz için 1 lira gibi bir ücret alarak işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Ancak İnternet üzerinden işlem yaptırmak istemeyenler ve otomatik ödeme talimatı vermekten kaçınanlar için ideal noktalardır.

Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bankalar

Kredi kartı ile fatura ödemesi yapabileceğiniz bazı bankaları aşağıda vermek istiyoruz.

 • Garanti Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • Finansbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Finans Bankası
 • TEB
 • HSBC
 • İNG
 • Vakıfbank
 • Odeabank

Ve daha bir çok banka aracılığı ile İnternet üzerinden kredi kartı ile fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartıyla Nasıl Fatura Ödemesi Yapılır

Bugün sizlere ”Kredi Kartıyla Nasıl Fatura Ödemesi Yapacağım” sorusuna cevap vermek adına bilgi paylaşımı yapmaya çalıştık. Bu konu hakkında yapacağınız her türlü görüş ve öneri dikkate alınacak ve ziyaretçilerimiz ile anında paylaşılacaktır. Teşekkür ederiz ve saygılar sunarız. KrediBanka.ORg

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.