Kredi Kartına Taksitli Telefon

Kredi Kartına Taksitli Telefon

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yapılan toplantı “Kredi kartına taksitli telefon alımı” yasağının kaldırılacağı yönünde söylemlere neden oldu. BDDK tarafından yapılan çalışmalar, alışverişler de taksit sayısının arttırılması yönünde. Kredi kartına olan talebin arttırılması için yapılan çalışmalar 36 aylık taksit seçeneğini, 48 aya kadar vade oranlarına çıkartmak için yapılıyor. Söylentilere göre; eylül ayı itibariyle kesin sonuç alınacağı ve kredi kartı ile akıllı telefon alınması uygulamasının önünün açılması bekleniyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından olumlu yönde bir açıklaması gelmesi halinde, yapılacak olan açıklama sonucunda Kredi Kartı İle Taksitli Telefon alışverişi uygulamasının getirileceği ümit ediliyor. Milliyet Gazetesi ekibinden Kadife Şahin’in yaptığı habere göre; 2 yıl önce iç tüketimi kısıtlamak ve cari açığın büyümesinin önüne geçme amacı ile kredi kartı ve bireysel ihtiyaç kredilerine yapılan engellemelerin esnetilmesinin gündeme geldiğini belirtti.

Taksitli Telefon Yasağı Kalkıyor mu?

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, yaklaşık olarak 4 ay önce Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunu (BDDK) ziyaret ettiğin ve görüşmede kredi kartı ile cep telefonu satışlarına 4 ya da 6 aya kadar taksit imkanı sunulmasını talep ettiklerini ifade etmiş. Bu duruma yetkili kişilerin, konu hakkında inceleme yaparak değerlendirme yapacaklarını söylediklerini belirtmiş.

Başkan, telefon satışlarının kredi kartları ile yapılmasının serbest olması hakinde satışların artacağını belirtmiş. Ayrıca tüketicilerin cep telefonu almak için tüketici ihtiyaç kredisi kullandığını ifade ederek, bu uygulamanın tekrar getirilmesi halinde rahatlama olabileceği yönünde açıklamalar yaptığı ifade edildi.

Kaç Taksit Yapılabilir?

Taksitle telefon almak isteyenlere en azından 4, 6 ya da 12 ay taksit imkanı verilmesi ümit ediliyor. Türkiye’de kullanıcıların en çok tercih ettiği İPhone, Samsung, LG, Sony, vs. Gibi markaların oldukça fahiş fiyatlarla satışa sunulması, taksitlendirme yasağının kalkması yönünde adımlar atılması gerektiğini gözler önüne sürüyor. Kredibanka.org ailesi olarak, Mobil taksit yasağının kalkmasını arzu ediyor ve bu cihazları alırken “Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu” yapma olanaklarından kurtulma ümidi taşıyoruz. Bizler yine de, ekonomik bütçenize uygun cihazlar almanızı tavsiye ederek, ülke ekonomisini zorlayacak alışveriş çılgınlığına kapılmayalım diyoruz. Zira, banka kartları ile yapılan alışverişlerde geri ödemenin yapılamaması, cari açık olarak ülkemize ve vatandaşımıza zarar getirmektedir.

Kredi kartına taksitli telefon yasağı kalktı mı

Kredi kartına taksitli telefon

Telefonlara getirilen taksitli yasağın kalkması durumunda, en kısa süre içerisinde sizleri bilgilendirmeyi umut ediyoruz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.