Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım sorusunun tüm detaylarını burada! Kartın kırılması durumunda yapılması gerekenler ve yenisi ne zaman gelir konuları hakkında bilgiler bu sayfada.

Kredi kartı, her ne kadar önemsenmiyor olsa da hayat standartlarına uyum sağlamak için gerekli olan bir araçtır. Şunu herkes kabul edebilir ki, hepimizin cebinde en az bir tane kredi kartı kullanıma hazır olarak bulunmaktadır. Bu kredi kartları sağlık, eğitim, teknoloji ve gıda alışverişleri gibi daha bir çok alanda ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır. Fakat bazen kullanım konusunda limitleri zorlamak ve bilinçsiz kredi kartı kullanımı başımıza dert açabiliyor. Kart kullanımı konusunda bankaların sunmuş olduğu hizmetleri, müşterilerine makul seviyede kullandırmasını ön gören bir kurum varlığını hissettirmektedir. Bu kurumun amacı; bilinçsiz kullanımın önüne geçerek, yüksek kredi kartı borçlanmasını engellemektir. Bu kurumun adı ise “BDDK” (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) olmaktadır. Son günlerde “kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım?” Sorusu gündemde. Dilerseniz bu sorunun cevabını alt satırda verelim.

kredi kartim kirildi

 

Kredi Kartım Kırıldı

Yukarıda belirttiğimiz gibi her ihtiyaçlarımızı karşılama özelliği ile hayatımıza büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu kredi kartları bazen başımıza olmadık yerde sorun çıkarıp, zamanımızı çalabilir. Bu sorunlardan en çok görülenlari ise kartların deforme olması veya hasar almasıdır. Örneğin bankaların telefon hatları “kredi kartım kırıldı me yapmalıyım?” gibi bir çok yardım talebi ile arandığı duyumlarımız arasında yer almaktadır.

Kredi Kartı Nasıl Kırılır?

Kredi kartı plastik ve ince bir yapıya sahip olduğu için ne kadar dikkat edersek edelim, her dakika kırılma ihtimali olan bir araçtır. Kartların kırılması sonucu sağladığı hiç bir özellikten yararlanamayız. Bu kartlar kırıldığı zaman çöp halini alır. Kırılma sorunu yaşadıysanız, alt konu başlığına mutlaka göz gezdirin.

Kredi Kartı Kırılırsa Yapılması Gerekenler

Kredi kartının kırılması durumunda ilk yapmanız gereken, kartı kullandığınız bankanın telefon numarası aramak olmalıdır. Şayet telefon numarasını bilmiyorsanız banka telefonları yazısına tıklayınız. Telefon numarasını arayıp, hattın diğer ucundaki müşteri hizmetleri personeline kredi kartınızın kırıldığını beyan etmelisiniz. Beyanınız sonrası müşteri danışmanı tarafından bir kaç güvenlik sorusu yöneltilir. Yöneltilen bu güvenlik soruları, kart sahibinin siz olduğunu teyit amaçlı olacaktır. Kartın sizin olduğunu teyit eden müşteri temsilcisi, kredi kartını bloke edecek ve kullanıma kapatacaktır. Artık bu dakikadan sonra merak edilecek bir şey yoktur. Çünkü kartınız kullanıma kapandı ve herhangi biri harcama yapamaz. Siz bu işlemler sırasında hemen kırılan kredi kartının yerine yenisini gönderin talebin de bulunabilirsiniz.

Kırılan kredi kartının yenisi kartım ne zaman gelir başlıklı yazıda mevcuttur.

Bütün bunları bir kenara bırakıp, kredi kartını kullanmış olduğunuz bankanın en yakın şubesine gidebilirsiniz. Banka personeline kartınızın kırıldığını bildirmeniz sonrası danışman, “kredi kartı kırılırsa ne yapılması gerekir?” gibi soruları aklınızdan silecektir.

Dilerseniz kredi kartım kayboldu başlıklı yazımızı inceleyerek çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

4 Comments

 1. Ömer Faruk KAPUSIZOĞLU

  6 Temmuz 2016 at 15:07

  Kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım yazınızda, Laf salatasından başka bir şey yazmamışsınız. Gereksiz . . . Ve yararsız buldum…

  • KREDİ NOTU

   6 Temmuz 2016 at 17:49

   @Ömer Faruk KAPUSIZOĞLU, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Sayfamızda ki yazılarımızda da belirtmiş olduğumuz gibi, yorumlara açığız buyurun aklınızdan geçen bilgileri siz paylaşın o halde.

 2. Ali

  19 Ağustos 2017 at 09:45

  Aynen Ömer Faruk adlı kullanıcıya katılıyorum. Lafları dolandırmaktan başka birşey yok. Bu bilgileri herkes biliyor.

  • KREDİ NOTU

   29 Ağustos 2017 at 02:43

   Sayın @Ali. Öncelikle kredibanka.org adına yorum yaptığınız için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.
   Bu bilgileri herkesin bildiğini ifade etmişsiniz, size katılmıyoruz.
   Bizim sizden ricamız madem bu bilgileri herkes biliyor, o zaman siz herkesin bilmediği bilgileri bizimle paylaşın da herkes bilgilensin. Saygılarımızla…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir