Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Kredi kartım kırıldı şimdi ne yapacağım? Bu sorunun tüm detaylarını sizler için araştırdık! Kartın kırılması durumunda yapılması gerekenler ve yenisi ne zaman gelir konuları hakkında bilgileri aşağıdan alabilirsiniz.

Kredi Kartı Kırıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Sahip olunan kredi kartının kırılmasından hemen sonra yapılması gereken yöntemler şu şekildedir.

Yerel şubelere kırılan kart yerine yeni kart başvurusu yapabilirsiniz

Hizmet alınan bankanın herhangi bir şubesine giderek, kartın kırıldığını ve yenisini talep etmek istiyorsak, bunu dile getirmeniz yeterli olacaktır.

Müşteri hizmetleri telefon numarasını arayın

Yine hizmet alınan bankanın müşteri hizmetleri veya çağrı merkezi telefon numarasını arayıp; “hizmet vermiş olduğunuz kredi kartım kırıldı” şeklinde bir ifade kullanmanız yeterli olacaktır. Bu beyanınız sonrası size bir kaç güvenlik sorusu sorulacaktır. Sorulan bu güvenlik sorularının, kartın kırılması ile bir alakası yoktur. Sadece kartın size ait olduğunu teyit etmek için sorulacaktır. Kartın size ait olduğu anlaşıldıktan hemen sonra gerekli işlemler yapılacaktır.

kredi kartim kirildi

Banka kartları bazen başımıza olmadık yerde sorun çıkarır ve bu sorunları düzeltmek biraz zaman alır. Bunlar arasında en çok görünen ise kartların deforme olması ya da hasar almasıdır. Örneğin bankaların telefon hatları; “banka kartım kırıldı ne yapmam gerekiyor?” gibi bir çok yardım talebi ile aranıyor.

Kredi Kartları Neden ve Nasıl Kırılır?

Banka kartları; plastik ve ince bir yapıya sahip olduğu için ne kadar dikkat edersek edelim, her dakika kırılma ihtimali olan araçlardır. Kartların fazla hasar alması, sağladığı özelliklerden yararlanma şansını ortadan kaldırabilir. Bu kartlar kırıldığı zaman çöp halini alır. Hasar alma sorunu yaşadıysanız, alt konu başlığına mutlaka göz gezdirin.

Kartım Kırıldı Ne Yapayım?

Kredi kartının kırılması durumunda ilk yapmanız gereken, kartı kullandığınız bankanın telefon numarasını aramak olmalıdır. Şayet telefon numarasını bilmiyorsanız banka telefonları yazısına tıklayınız. Telefon numarasını arayıp, hattın diğer ucundaki müşteri hizmetleri personeline kredi kartınızın kırıldığını beyan etmelisiniz. Kartın sizin olduğunu teyit eden müşteri temsilcisi, bu kartı bloke edecektir. Bloke edilen kartlar kullanıma kapatılmış olur. Artık bu dakikadan sonra merak edilecek bir husus yoktur. Çünkü kartınız kullanıma kapandı ve herhangi bir harcama yapılamaz. Siz bu işlemler sırasında hemen zarar gören kartın yerine yenisini gönderin talebin de bulunabilirsiniz.

Kırılan kredi kartının yenisi ne zaman gelir başlıklı yazıya göz atabilirsiniz.

Bütün bunları bir kenara bırakıp, kredi kartını kullanmış olduğunuz bankanın en yakın şubesine gidebilirsiniz. Banka personeline kartınızın kırıldığını bildirmeniz sonrası danışman, “kredi kartı kırılırsa ne yapılması gerekiyor?” gibi soruları aklınızdan silecektir.

Kredi kartıları, her ne kadar önemsenmiyor olsa da hayat standartlarına uyum sağlamak için gerekli olan bir araçtır. Şunu herkes kabul edebilir ki, hepimizin cebinde en az bir tane kredi kartı kullanıma hazır olarak bulunmaktadır. Sağlık, eğitim, teknoloji ve gıda alışverişleri gibi daha bir çok alanda ihtiyaçları karşılıyor. Bazen kullanım konusunda limitleri zorlamak ve bilinçsiz kredi kartı kullanımı başımıza dert açabiliyor. Kart kullanımı konusunda bankaların sunmuş olduğu hizmetleri, müşterilerine makul seviyede kullandırmasını ön gören bir kurum varlığını hissettiriyor. Bu kurumun amacı; bilinçsiz kullanımın önüne geçerek, yüksek kredi kartı borçlanmasını engellemektir. Bu kurumun adı ise “BDDK” (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) olmaktadır. Son günlerde “kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım?” Sorusu gündemde. Dilerseniz bu sorunun cevabını alt satırda verelim.

Eğer kayıp veya çalıntı durumu varsa kartım kayboldu başlıklı yazıyı inceleyerek çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

4 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.