Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım

Eyvah!! Kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım diye panik yapmayın. Bu sayfa içeriği kartını kaybeden bir banka müşterisinin yapması gerekenleri anlatıyor.

kredi kartim kayboldu

Kredi kartım kayboldu

Kredi Kartını Kaybedenler!

Dikkat! Öncelikle kredi kartının gerçekten kayıp olduğuna emin olun. Cebiniz veya cüzdanın harhangi bir yerine gizlenmiş olabilme ihtimali yüksek. Çünkü aşağıda vereceğimiz bilgiler sonrası, kartı bulsanız bile kullanıma kapalı olacaktır. Ayrıca kartınız sadece kırılmış, zahi olmuş ya da hasar görmüş ise kredi kartım kırıldı başlıklı sayfamıza göz atınız.

Kart Kaybolunca Yapılması Gerekenler

Kredi kartını kaybedenlerin yapması gereken ilk işlem, hizmet aldığı bankanın müşteri hizmetlerine ulaşmak olmalıdır. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için banka telefon numaraları başlıklı yazımıza göz atınız.

Dikkat! Bankaya kartı kaybetmiş olduğunuzu haber vermezseniz, sonradan doğacak sorunlar sizin için problem olabilir.

Müşteri hizmetleri telefon numarasını arayıp, müşteri temsilcisi ile irtibat kurun. Temsilci ile irtibata geçtikten hemen sonra kendisine sormanız gereken soru “kredi kartımı kaybettim ne yapmalıyım?” olabilir.

Yöneltilen bu sorunun ardından müşteri temsilcisi tarafından bir kaç güvenlik sorusu sorulacaktır. Güvenlik amaçlı sorulan bu soruların tek amacı, kart sahibi olunduğunu doğrulamak amacı taşıyor. Güvenlik sorularının doğru olarak cevaplanması, gereken işlemlerin başlaması için yeterli olacaktır.

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Temsilci ilk olarak kart iptali için sizden onay isteyecektir. Vereceğiniz bu onayın ardından, kart kullanıma kapanacaktır. Kullanıma kapanmasından sonra artık panik halinden tamamen kurtulabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir durum var. Öncelikle İnternet şubesi veya mobil bankacılık uygulaması kullanıyorsanız, buralardan kart hareketlerini kontrol edebilirsiniz. Kart hareketlerini kontrol etmek, kartın kaybolduğu süre boyunca herhangi bir işlem yapılmadığını kontrol etmek amacı ile yapılır. Kart hareketlerini kontrol ederek, herhangi bir işlem yapılmadığından emin olmanızı sağlar.

Kartınız kullanıma kapandıktan sonra yeni kart gönderilmesini talep edebilirsiniz. Bundan sonrası için tek yapılması gereken işlem, yeni kartın belirtmiş olduğunuz adrese gelmesini beklemek olacaktır. Yenisi gelince kullanım devam edebilirsiniz.

kredi kartim kayboldu

Kredi kartım kayboldu

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz banka telefon numaraları başlıklı yazımız içerisinde, telefon numarasını bulabileceğiniz bazı bankalar;

 • Garanti bankası,
 • Akbank,
 • QNB Finansbank,
 • Yapı Kredi,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat bankası,
 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • Türkiye iş bankası,
 • TEB (Türk Ekonomi Bankası),
 • İNG bank,
 • Kuveyt Türk,

ve daha bir çok bankanın telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Aklınız takılan soruları aşağıdan sorabilirsiniz. Yorumlama kısmına bırakılan mesajlara en kısa süre içerisinde cevap verilmeye çalışacaktır. Eğer kartını kırılır veya zarar görürse kırıldı yazısına tıklayınız.

2 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.