Kredi Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Bu sayfada kredi kartım bloke oldu sorusuna cevap bulmaya çalışacağız. Kredi kartına bloke konulması ile ilgili her türlü detayı sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Dilerseniz aklınıza takılan tüm soruları aşağıda bulunan yorum butonuna yazabilirsiniz.

bloke oldu ne yapayim

neden bloke edildi

Kredi Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Kredi kartının bloke sorununu çözmek için öncelikli olarak yapılması gereken işlem, nedenini öğrenmek olmalıdır. Şayet sebebini biliyorsanız o zaman sorun olmayacak ve çözümü kolay olacaktır. Fakat bir çok kişi neden kredi kartına bloke konulduğunun sebebini bile bilememektedir. Bu sorun, kart sahiplerini stres kavramının tam ortasına atabilmektedir. Şimdi öncelikli olarak bloke konulmasının bir kaç sebebini belirtelim. Sebeplerini öğrendikten sonra nedenini bilmeyenlerin, blokenin sebebini nasıl öğrenebileceği hakkında detaylı bilgi verelim.

kartim bloke oldu

kartim bloke edildi ne yapmaliyim

Bloke Neden Konuluyor?

Kredi ya da banka kartına bloke konulmasının başlıca sebepleri şunlardır;

  • Borcun zamanında ödenmemiş olması,
  • Borcun belirtilen süre sonunda ödenmemiş olması,
  • Kartın çalındığı, kaybolduğu veya kırıldığının bildirilmesi üzerine,
  • güvenlik sebebi ile banka yetkilileri tarafından kapatılmış olması (şüpheli durumlarda).

Dilerseniz öncelikli olarak kredi kartım neden bloke oldu başlıklı yazımızı gözden geçiriniz. Belirtmiş olduğumuz o yazıda bulunan değerlerden herhangi birisini yaşıyor olabilir, çözümü daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Kartıma Bloke Konulmuş! Ne Yapayım?

Kartınıza bloke konulduğunu anladığınız anda yapmanız gereken işlem aslında oldukça basittir. Direkt olarak hizmet aldığınız bankanın telefon numarasını arayıp, konuyu müşteri temsilcisi ile paylaşmanız yeterli olacaktır. Şayet güvenlik sebebi ile belirtilmemesi gereken bir konu varsa, zaten gerekli bilgiyi alamazsınız. Fakat genelde bu tür bir durumla karşılaşılmaz ve direkt olarak neden bloke edildiği hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapılır. Karşı tarafın size vereceği bilgiler dahilinde hareket etmeniz gerekecektir. Bu nedenle şu an için size ”kartınızı bu şekilde blokeden kaldırabilirsiniz” demek, yanlış olur.

Dilerseniz neden bloke olduğunu öğrenin ve ardından sayfamızın en altında bulunan yorum kutusunu kullanarak sebebini uzman ekibimize belirtin. Soracağınız sorulara en kısa süre içerisinde detaylı cevaplar verilmeye çalışılacaktır. Sormuş olduğunuz soruların detayları hakkında bilgi sahibi olamayabilir, konu hakkında yorum yapmama hakkımızı saklı tutarız.

Kredi Kartının Bloke Edilme Etkenleri

Öncelikli olarak kredi kartları için belirlenen en fazla gecikmeli ödeme süresi doksan (90) gündür. Bu doksan günlük borç süresini aşan müşterilerin, kredi kartları bloke ediliyor. Bloke edilen bu kartın kapatılmış olduğu zamanın yanı sıra, müşterinin kredi notu da bu durumdan etkileniyor. Müşterinin siciline işleyen bu durum, KKB (Kredi Kayıt Bürosu) skoru içinde düşüşe neden olacaktır. Tüm bu nedenleri göz önünde bulundurarak, ödemelerin düzenli yapılmasını önemle rica ederiz.

bloke oldu ne yapayim

neden bloke edildi

İkinci neden olarak ise; kredi kartının çalınmış, kaybolmuş veya zarar görmüş olduğunun bildirilmesi olmaktadır. Şayet kartınız kırılmış veya zarar görmüş ise ”kartım kırıldı ne yapmalıyım” başlıklı yazımıza göz atmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira buradan alacağınız bilgiler, bu tür durumlara düşmenizi en aza indirecektir. Konumuza dönecek olursak, bu gibi durumlar ile karşılaşılıp, konu müşteri danışmanlarına bildirilir ise direkt olarak bloke veya kullanıma kapatma işlemi yapılabiliyor. Bu durumun tek nedeni ise sizin bilginiz dahilinde olmayan harcamaların yapılmaması için olacaktır. Günümüzde gıda, sağlık, elektronik aletler, market alışverişleri için insanların en çok tercih ettiği ödeme yöntemi kredi kartıyla ödeme yöntemidir.

bloke oldu ne yapayim

neden bloke edildi

Banka kartlarının kullanımı o kadar yaygınlaştı ki, insanların büyük bir bölüm bunları kullandığı için yanında nakit para taşıma ihtiyacı duymuyor. İnsanların kredi kartı kullanımına bu kadar yoğunlaşmasının en önemli sebebi ise bu araçların sağladığı avantajlardır. Bu avantajların başında taksit seçenekleri geliyor. Kişinin nakit alma şansına sahip olmadığı bir ürünü bile taksitli olarak alma şansı sunuyor. Diğer avantajları ise ödemeleri ileri ki bir tarihe erteleye bilmeniz ve alışverişlerden kazanmış olduğunuz puanlar olmaktadır. Toplanmış olunan bu para, bonus, axess veya maxi puanlar, sonraki alışverişlerde kolayca kullanılabiliyor. Fakat bu kadar sık kredi kartı kullanımından sonra meydana gelebilecek bazı sorunların olması’da kaçınılmazdır. Karşılaşılan sorunların başında, ödenemeyen borç tutarı ve kredi kartının bloke olması geliyor. Bu durumda aklımıza gelen ilk soru kredi kartım bloke oldu ne yapmalıyım?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.