Kredi Kartı Yenileme Ücreti – Yeni Fiyatlar

Kredi kartı yenilemek isteyen kişiler, banka ve finans kuruluşlarına “kredi kartı yenileme ücreti öder. Bu ücretler, her yenileme işleminden sonra talep edilmez. Örneğin Akbank, kayıp ve çalıntı kart yenileme ücretini üçüncü yenilemeden sonra talep ediyor. Yani banka kartınız kırıldığı gibi “alayım kart yenileme parasını” gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle hizmet almış olduğunuz bankanın yenileme ücretlerini dikkatlice analiz etmenizi öneririz. Biz ufak bir analiz yaptık ve bunu yazının devamın’da paylaştık. Öncelikle kredi kartı kırılırsa, neler yapmanız gerektiğine ve nasıl yenileme yapıldığına göz atmak için kartım kırıldı başlıklı sayfaya göz atınız.

kredi karti yenileme ucreti

Kredi Kartı Yenileme Ücreti

Kredi kartı yenileme ücretleri, bir çok etkene göre faklılık gösterecektir. Örneğin “asıl kart yenileme ücreti” 8 liradan, 15 liraya hatta 20 liraya kadar çıkabiliyor. Ticari ve şirket kartlarını yenileme ücreti ise 30 liradan, 100 liraya kadar değişiklik gösterebiliyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz Kredi kartlarını yenileme ücretleri, o anki işleme göre değişiklik gösterecektir. Fakat şunu özellikle belirtmekte fayda var; banka ve finans kuruluşlarının bir çoğu ilk veya ikinci yenilemeler için hizmet bedeli talep etmiyor. Tabii ki yine bankalar ve finans kuruluşuna göre farklılık gösterecektir.

Ticari, şirket ya da kurumsal kredi kartlarını yenileme ücretleri çok daha farklı olabilir. Belirtmiş olduğumuz tüm hizmet bedellerini, hizmet aldığınız bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasından öğrenebilirsiniz. Bankaların telefon numaraları başlıklı sayfaya giriş yaparak, telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Hizmet alınan bankanın müşteri danışmanları, sizlere en güncel bilgiyi aktaracaktır. Fakat aklınıza takılan herhangi bir husus olursa, sorulara çok kısa bir süre içerisinde cevap vermeye çalıştığımızı hatırlatmak isteriz.

kredi karti yenileme ucreti

Kredi Kartı Yenilemesi Nasıl Yapılır?

Kart yenileme işlemi yapmak için ilgili yazıyı okumanız yeterli olacaktır. Ayrıca daha kısa ve hızlı bir işlem yapmak için bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Kredi kartı yenileme işlemini kart çalındığı için yapmak istiyorsanız, buraya tıklayınız. Şayet kart kırıldığı için yenilemek istiyorsanız, yukarıda vermiş olduğumuz linke bakınız. Kart yenileme işlemi için saatler harcamanıza gerek yoktur. Yeniden bir kart çıkarmak ve bunu kullanmaya başlamak, ortalama bir hafta sürecektir. Gelişen bankacılık teknolojisi ve ekspres kargo ulaşım hizmetleri, bu konuda hızlandırılmış hizmet verilmesini sağlıyor. Bu konuda yapacağınız en doğru adım, kart yenilemesi için başvuru yapmak olacaktır. Çünkü aslında bir çok kuruluş bu hizmet için herhangi bir para miktarı talep etmez. Buna sebep olarak ise müşteriyi kaybetme riski gösterilebilir. Böyle bir riski, hiç bir finansal kuruluş almak istemez. Bu sayfa üzerinden verilen kredi kartı yenileme fiyatları, bankalar ve finans kuruluşlarına göre değişkenlik gösterebilir. Yapmış olduğunuz hiç bir işlem, kredi banka ile ilişkilendirilemez.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.