Kredi Kartı Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

Kredi Kartı Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

Kredi kartı ile İnternet’ten alışveriş yapmak isteyenlerin onayını gerektiren yasal prosedür süresi uzatıldı! Kredi kartı online alışveriş süresi uzatıldı, 17 Ağustos tarihine kadar verilen son gün uzatıldı. Geçtiğimiz günlerde ”Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu” başkanı sayın ”Mehmet Ali AKBEN” tarafından bir açıklama yapıldı. 17 Ağustosa kadar onay sürecine girildiğini fakat bu sürenin yetersiz geldiğini ve 17 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı. Ayrıca sayın Mehmet Ali AKBEN; Banka kartlarının İnternet ortamında kullanılması için kart hamilinin onayının alınmasını istediklerini ve bu süreyi e-ticaret ortamında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzattıklarını belirtti. Bankalardan gelen görüşler ve talepler doğrultusunda bu sürenin uzatıldığı belirtildi.

Kredi Kartı Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

Kredi Kartı Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

İnternet’te Kredi Kartı Kullanmak

1 Ocak 2018 tarihi itibariyle artık İnternet ortamında banka ve kredi kartı kullanımları için müşterinin onayı alınacak. Kısacası bankalardan alınan kartların sahipleri, yine bankalarına onay vermedikleri sürece kredi kartıyla İnternet’ten Online alışveriş yapamayacak. BDDK tarafından alınan bu önlemler sonucunda, kredi kartları Online alışverişe kapalı olarak gönderilecek. Kart başvurusu sonrasında gelen kartların Online alışverişe açılabilmesi için müşterinin ilgili bankanın müşteri hizmetleri ile görüşmesi gerekecek.

Bankaların müşteri hizmetleri telefon numaraları.

Müşteri hizmetleriyle yapılan görüşmede; kredi kartının İnternet üzerinden yapılan alışverişlere açılması ve aktif hale getirilmesi istenmesi gerekecek. Bu isteğin gerçekleştirilmemesi veya başvurunun yapılmaması durumunda, banka ve kredi kartları hem yurt içi hemde yurt dışı İnternet alışverişlerine kapatılacaktır.

Kredi Kartımı İnternet’te Online Kullanamıyorum

Mevcut kredi veya banka kartlarını İnternet ortamında E-Ticaret yaparak kullanmak isteyenler, 31 Aralık 2017 tarihine kadar bankalarına onay vermelidir. Eğer bu tarihe kadar herhangi bir onay verilmezse, mevcut banka veya kredi kartları Online kullanıma kapatılacaktır. İnternet alışverişine kapalı kredi kartı ile Online olarak alışveriş yapılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle bankanın müşteri hizmetlerine ulaşıp kredi kartını İnternet alışverişine açtırmak istenmelidir.

Kredi Kartı Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

Kredi Kartı Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

Kredi Kartını Online Alışverişe Açtırmak
Kredi veya banka kartlarını Online alışverişe açtırmak için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

  • Mobil uygulama üzerinde bulunan ayarlar bölümü
  • Telefon bankacılığı ile arama ya da SMS hatları
  • Müşterisi olunan bankanın şubelerine giderek

Gerçekleştirilebilir. Özellikle mevcut kartınızı elektronik alışverişe açtırmak için lütfen bu sayfamızdan bilgi alınız.

Otomatik ödeme talimatları bu uygulamada kapsam dışı olarak değerlendirildi. Yani daha önceden vermiş olduğunuz Otomatik Ödeme Talimatı bilgileriniz için onay vermezseniz bile herhangi bir etkileşim söz konusu olmayacaktır. Kısacası önceden verilmiş otomatik ödeme talimatları, yasal aktifliğini sürdürecek ve iptal edilmeyecektir. Fakat otomatik ödeme için verilen talimatların durumunu merak edenler, yine bankaların müşteri hizmetlerinden veya şubelerinden bilgi alabilecekler. Otomatik ödemeler için Akbank otomatik ödeme talimatı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

Kredi Kartı Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

Kredi kartı faizleri için lütfen sayfamızdan bilgi alınız. Bizi takip ettiğiniz ve destek verdiğiniz için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Verilen bu bilginin yararlı olduğunu ve çevrenizdeki kişilere fayda sağlayacağını unutmayınız. Bu sebeplerden dolayı lütfen sayfamızı ”Sosyal Medya” aracılığıyla paylaşınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.