Kredi Kartı Numarası Nedir? Nerede Yazar?

Kredi kartı numarası, kredi kartının neresinde yazar? Özellikle Online alışveriş firmalarından hizmet alırken gerekli olan bu numaraya ulaşabilmek için yapanız gerekenler çok basit! Dilerseniz bunu detaylı olarak hemen açıklayalım.

Kredi Kartı Numarası Kartın Neresinde Yazar?

Kredi kartı, taksitli veya tek çekim alışverişler yapmamızı sağlayan, kullanımı oldukça basit bir banka kartıdır. Bu karttan alışveriş yapmak isteyenlerin ihtiyaç duyacağı bir kaç rakam vardır. Bu rakamlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız, bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Kredi Kartının Ön Tarafındaki Kart Numaraları

Kredi kartı numarası, kartın hemen ön yüzünde görünecektir. Kartınızın hemen ön yüzünde bulunan bu numaralar, soldan sağa doğru dizilmiş şekilde göreceksiniz. Bu numaralar onaltı (16) rakamdan oluşmaktadır. Kartlara özel olarak tahsis edilen bu numaraları, kartınız üzerinizde olduğu sürece kolayca öğrenebilirsiniz. Kredi kartının ön yüzünde bulunur ve en soldan, en sağa doğru sıralanmış rakamlar şeklinde görünecektir. Altta vermiş olduğumuz resme bakarak, konuyu daha ince ayrıntıları ile öğrenebilirsiniz.

kredi karti numarasi

kredi kartı numarası

Kredi Kartım Yanımda Değil Kart Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi kartı numarasını öğrenmek için kartın yanınızda olması büyük kolaylık olacaktır. Şayet kartınız yanınızda değil ve size bu rakamlar gerekiyorsa, hemen hizmet aldığınız bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayınız. Hizmet alınan bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden, kişisel bir kaç bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu bilgileri öğrenmeden önce müşteri danışmanı tarafından bir kaç güvenlik sorusu tarafınıza sorulacaktır. Bankada kayıtlı telefon numarası, anne kızlık soyadının bir kaç harfi, doğum tarihi ve bu tip bir kaç soru gelebilir. Bu soruları doğru bir şekilde yanıtlamanız sonrası, soracağınız sorulara doğru yanıt alabilirsiniz. Güvenlik gereği bazı soruların cevabı verilmeyebilir.

https://www.kredibanka.org/kredi-karti-ile-musteri-numarasi-ogrenme/

Kart Numarası Öğrenme ve Sorgulama

Kart numarası öğrenme veya sorgulama hizmeti almak için en doğru adres, hizmet alınan bankanın yerel şubesi olacaktır. Banka şubesine giriş yaparak, müşteri temsilcisi için sıra numarası alınız. Sıra size geldiği zaman müşteri temsilcisine “kredi kartı numarasını öğrenmek veya sorgulamak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi tarafından size en kısa süre içerisinde detaylı bilgi aktarımı yapılacaktır.

Kredi kartı numarası öğrenme hakkında aklınıza takılan tüm soruları, alt kısımdan bizlere sorabilirsiniz. Sormuş olduğunuz tüm soruların cevabı, en kısa süre içerisinde verilmeye çalışılacaktır. Bizleri sosyal medya üzerinden takip etmek için Facebook ve Instagram gibi sosyal medya sayfalarımızı takip edebilirsiniz. Facebook sayfa adresimi; https://www.facebook.com/kredibanka.org/ olacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.