Kredi Kartı Neden Bloke Olur

Kredi Kartının Bloke Olması

Kredi kartları artık son dönemlerde hayatımızın bir parçası olurken, bir çok neden ile bu kartlar hakkında sorun yaşama olasılığı bulunmaktadır. Her hangi bir bankanın kart hizmetini alırken, bu kartları sorunsuz olarak kullanmak kullanıcının yararına olacaktır. Kredi kartını sorunsuz kullanan bir kullanıcının, uzun dönemde sorun yaşaması en aza olasılık olacaktır. Fakat bir çok kullanıcı kredi kartı kullanımı ya da diğer faktörler dolayısı ile kredi kartı bloke olma nedenleri‘nin önüne geçmemektedir. Aslında çok basit ve bilindik nedenlere dayalı olan kart bloke durumları, bir çok kullanıcıya ve bankalara zaman kaybı yaşatıyor. Bugün sizlere en çok yaşanan bloke sorunları ve nedenlerinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Nasıl Bloke Olur?

Bugün sizler için banka müşterilerinin en çok karşılaştığı 2 tane bloke sebebini detaylı olarak anlatmaya çalışacağız.

  1. Kredi kartı borcunun asgari tutarının ödenmesi ve bloke nedeni : Kart borcunu 3 ay boyunca asgari tutarını ödeyen banka müşterilerinin, kredi kartları nakit kullanıma kapatılır. Örneğin kredi kartınız ile yapmış olduğunuz harcamalar yüklü geldi ve tamamını ödeyecek durumunuz yoksa, bu kartın ekstresi içinde gösterilen asgari tutarı ödeme gibi bir zorunluluk bulunmaktadır. Fakat bu asgari ödemeler 3 ay boyunca devam ederse, kredi kartınız ile nakit çekim işlemi yapmamanız için banka nakit çekim blokesi işlemi yapacaktır. Asgari ödeme yaptım kredi kartım bloke oldu gibi sorular kafanızda oluşmaması için, bu konulara dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.
  2. Kredi kartı borcu ödenmemesi sonucu bloke : Kredi kartı toplam borcu 3 ay boyu ödenmez ise karta bloke konulur. Örneğin kredi kartınızın borcu var ve siz bu borcu üç ay boyunca ödeme yapmazsanız, banka tarafından kredi kartına bloke konulmaktadır.
  3. Kredi kartı son kullanma tarihi geçerse bloke olması : Kredi kartlarının son kullanma tarihi (kart ön yüzünde yazar) sona erdiğinde kart yenilemesi yapılmaz ise, kredi kartına bloke konulur.

Yukarıda olduğumuz konuların çözümü hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz “kredi kartı bloke kaldırma” içerikli sayfamızı ziyaret edebilir, konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ya da sorular sormak için alt kısımdan bizlere sorularınızı yöneltebilirsiniz. Uzman ekibimiz araştırmaları sonrası, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek detaylı olarak bilgi aktarımı yapacaktır. Bizleri takip ettiğiniz ve desteklediğiniz için teşekkür ederiz. KrediBanka.Org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.