Kredi Kartı Limitini Düşürme

Kredi Kartı Limiti Düşürme İşlemleri

Son dönemlerde artan kredi kartı kullanımı sonrası, bir çok kişinin aklına kart limitleri ile ilgili sorular gelmektedir. Öncelikle oldukça zorlaşan hayat şartlarının, neredeyse herkesin en az bir kredi kartı sahibi olmasını gerektirmektedir. Bir çoğumuzun bireysel olarak kullanmış olduğu kredi kartı sayısı birden çok daha fazla olabilmektedir. Örneğin kartınız aracılığı ile alacağınız bir ürüne limitiniz yetmediğinde yapacağınız ilk işlem, farklı bir bankanın kredi kartı ile geri kalan miktarı ödemek olmaktadır. Fakat önceki yazımızda sizlere, birden fazla kredi kartı ile yaptığınız işlemlerin tümünü tek bir bankanın kartı ile ”kredi kartı limiti arttırma” işlemi yaparak halledebileceğinizi anlatmıştık. Şimdiki sizlere anlatacağımız konumuz’da ise, ”kredi kartı limitini nasıl düşürürüm” sorusunun cevabı olacaktır..

Kredi Kartı Limit Problemleri

Bir çok kişi gelir düzeyine göre harcama yapma konusunda, oldukça yanlış yöntemlere başvuruyor. Türkiye hatta dünya genelinde yaşanan en büyük bankacılık sorunu ”bilinçsiz kredi kartı borçlanması” olması sebebi ile bir çok ülke bu rahatsızlığı, sert önlemler alarak gidermeye çalışmaktadır. Ülkemiz genelinde aşırı borçlanma sorununun, ana haber bültenlerine kadar yansıması ile bizlerde net olarak görmeye başladık. Türkiye’de faaliyet yürüten bankaların vermiş olduğu hizmetlerin denetlenmesi için kurulan BDDK (Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu), almış olduğu tedbirler ile bu salgının ülkemizde daha fazla yayılmaması için elinden geleni yapmaktadır. Fakat burada banka müşterilerine yani bireysel olarak size büyük sorumluluklar düşmektedir. Kart limitleri BDDK etkisi ile bireylerin gelir seviyesine endeksli olarak arttırılır ya da düşürülmektedir. Fakat sizin bir çok banka bu konuda yetersiz bilgi ve belgeye sahip olduğundan, bu konuda olumsuzluklar yaşanabilmektedir. İşte tam burada bireylere büyük sorumluluk düşüyor ve gelir seviyelerini sürekli olarak güncellemeleri, harcamalarında yaşanacak olumsuz durumları ortadan kaldıracaktır.

Kredi Kartı Limitini Nasıl Düşürürüm

Banka müşterilerinin kredi kartı limitini düşürmek için, yapması gereken işlemler hiçte zor değildir. Bu işlem bankadan, bankaya farklılık göstermiş olsa bile, kartını kullanmış olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramanız yeterli olacaktır. Arama yaptıktan sonra, hattın diğer ucundaki müşteri temsilcisine ”Kredi kartımın limitini düşürmek istiyorum”, demeniz yeterli olacaktır. Bundan sonraki her işlemin detayını, banka personeli sizinle paylaşacak ve başvurunuzu işleme koyacaktır. Fakat yine kartını kullanmış olduğunuz bankanın telefon numarasını bilmiyorsanız yerel şubesine giderek, müşteri temsilcinize durumu anlatmanız yeterli olacaktır. Müşteri temsilciniz anında hizmet verecek ve kredi kartı limitinizi düşürecektir. Burada bilmeniz gereken en önemli hususlardan biri’de, kart limitini sizin belirlemiş olduğunuz en düşük seviyeye değil, bankanın belirlediği taban seviyeye kadar indirebilirsiniz. Çok düşük rakamlar ile kredi kartı limiti belirlenememektedir. (Örnek: 20 TL, 50 TL. Vs. Gibi) Konu hakkında detaylı bilgi alamadığınızı düşünüyorsanız, lütfen alt yorumdan uzman ekibimize sorularınızı yöneltiniz. Ekibimiz sizler için yapacağı araştırmanın sonrasın’da, bilgilerini sizinle paylaşacaktır. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz, kredibanka.org ailesi.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.