Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limit arttırma talebi nasıl yapılır?” Sorusu bugünlerde oldukça sık gelen sorular içerisinde yer alıyor. Bankalardan almış olduğunuz kredi kartları ile elektronik, gıda, market, sağlık ve diğer alışverişleriniz için kolaylık sağlar. Ayrıca bu ödemeler için belirlenen limit faktörü sizi alışverişlerinizde biraz daha temkinli davranmaya yöneltir. Arzu ettiğiniz ürünü, limit yetersizliğinden alamama gibi durumlara sokabilmektedir. Kredi kartı harcamalarınızda limit aşımı gerçekleştirme olanağı sunmayan bankalar, size kredi kartı limit arttırımı talebiniz doğrultusunda gerekli dönüşü sağlamaktadır.

Kart Limitini Arttırmak için Yapılması Gerekenler

Limit belirleme
Kredi kartı limitine arttırım yapabilmeniz için öncelikle bilmeniz gereken bazı detaylar mevcuttur. Bu detayları kısaca bahsetmek gerekirse; BDDK sürekli olarak yapmış olduğu güncellemeleri ile gündeme getirmiş olduğu yüksek borçlanmanın önüne geçmeye çalışmaktadır. Banka ve finans kuruluşları, buna uymakla yükümlüdür. Müşterinin kredi kartı limitini arttırma talebini yerine getirirken, BDDK tarafından belirlenmiş olan bazı kriterleri göz önüne almaları gerekir. Kredi kartı limiti, banka müşterisinin maaş düzeyine göre belirlenir. Aslında bu duruma daha geniş bir kapsamdan bakmak gerekir. Sadece maaş dememiz biraz kısıtlı ve yanıltıcı olabilir. Biz bugün maaş üzerinden gideceğiz çünkü bize göre en önemli kriter budur.

kredi karti limit arttirma

Müşterinin belgelendirmiş olduğu tüm gelirleri dahil olmak üzere, kredi kartı limit arttırımı aylık gelirinin en fazla dört (4) katına kadar yükseltilir. Bunun sebebi ise yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, kredi kartlarının günümüzde sebep olmuş olduğu yüksek borçlanmanın önüne geçebilmektir. Dünya genelinde tüm ülkelerin, vatandaşları için sürdürmüş olduğu kredi kartı borçlanması savaşı vardır. Bizim ülke sınırlarımız içerisinde bu savaşı yürüten kuruluş ise BDDK olarak bilinir.

Kredi kartı limitini arttırmanız için gelir düzeyinizi yükseltmeniz gerekir. Ayrıca düzenli ödemeler yaparak kredi notu olarak bilinen, banka skorunu yükseltilmesi gerekiyor. Kredi notu öğrenme sayfamızda konunun içeriğine ilişkin bilgi edinebilirsiniz. Özellikle belirtmek isteriz ki, banka skoru bu başvurular için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Nitekim düşük banka skoru olan bir müşterinin, henüz kart başvurusu aşamasında karşısına zorluklar çıkabilir. Bu nedenle kredi kartı başvurusu nasıl yapılır makalesi de oldukça geniş bilgiler veriyor.

Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır

Kredi kartı limit arttırım talebinizi ise bankaların farklı hizmet noktalarına göre yapabilirsiniz. Bir çok banka ve finans kuruluşunun, farklı ve teknolojik başvuru noktaları vardır. Bu hizmet noktalarını kullanarak, neredeyse bir (1) dakika içinde “düzenli limit arttırma” talebinde bulunabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; garanti bankası bonus kredi kartı limit arttırımı yapmak isteyen müşteriler, bankanın sunmuş olduğu bir çok yöntemden faydalanabilir. Dilerseniz bazı başvuru yöntemlerini aşağıda sıralayalım.

Kredi kartı limitini arttırma başvurusu

Öncelikle SMS ile limit artış talebinde bulunma yönteminden bahsetmek istiyoruz. Garanti bankasına kayıtlı cep telefonu numaranızdan; “ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART SON 6 HANE , AYLIK NET GELİR” bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 3340’a gönderebilirsiniz. Yurt dışında yaşayanlar talepte bulunmak için 3340 yerine 0532 752 33 40’a sms gönderebilirler. (Örnek: ARTIR 2000 353010 5000)

Garanti bankası İnternet şubesinde, kredi kartları adımının altından dilediğiniz zaman bu talepte bulunabilirsiniz.
Paramatik cihazlardan arttırım talebinde bulunabilirsiniz.
Limit artış talebinizi limitini arttırmak istediğiniz asıl kart ile Paramatik’lerden “limit işlemleri” adımından yapabilirsiniz.

Garanti Bankası şubelerinden artış talebinde bulunabilirsiniz.
BonusFlaş uygulamasını indirerek de hemen arttırma talebinde bulunabilirsiniz.
Bu işlem için yapacağınız başvurular, taleplerin geliş sırasına göre en kısa süre içerisinde değerlendirilmektedir. Artış talebinizin sonucunu ekstreniz’den takip edebilir veya 444 0 333 Alo Garanti’den öğrenebilirsiniz.

Düzenli artış talebi
Limitinizin düzenli olarak artırılmasını isterseniz Paramatik’lerden “Limit İşlemleri” adımından periyodik artış onayı da verebilirsiniz. Ayrıca, İnternet Şubesi’nden de düzenli limit artırım talimatı verebilirsiniz.

Kredi kartı limitimi nasıl artar veya artması için ne yapmalıyım?” Bu konu başlığı altında sormak istediğiniz tüm soruları, aşağıya yorum olarak yazınız. Merak ettiklerinizi en yakın zamanda cevap verilmeye çalışılacaktır.

4 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.