Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi kartı kaç günde gelir? Merak mı ediyorsunuz? Banka ve finans kuruluşlarına yapmış olduğunuz kart başvurusu olumlu sonuç aldıktan sonra ne zaman geleceğini merak ediyorsanız, bu yazıyı dikkatle okuyunuz.

kredi karti kac gunde gelir

Kredi kartı kaç günde gelir

Bankaların kart teslimat süreleri birbirine çok yakındır. Bir banka müşterisinin üç (3) çeşit kredi kartı teslim alma yöntemi vardır. Bu seçenekler kredi kartı teslimat süresi için en belirleyici özelliklerdir. Arzu ederseniz önce teslim alma yöntemlerini, sonrasında ise teslimat sürelerini açıklayalım.

  • Banka şubesinden teslimat
  • Ev adresine teslimat
  • İş adresine teslimat

Kredi Kartları Kaç Günde Geliyor?

Aşağıda teslim etme ve teslim alma sürelerini farklı başlıklar altında vereceğiz. Öncelikle şubeden teslim almak için gereken süreden başlayalım.

Şubeden Ne Zaman Alabilirim?

Kredi kartı başvurusu yapan bir banka müşterisinin onay alma süreci bankalara göre farklılık gösterecektir. Başvurusu onaylanan bir kişinin kredi kartının adına düzenlenip şubeye gönderilme süreci ortalama on (10) iş günü sürer. Bu on (10) günlük belirlenen süre içerisinde başvuru yapılan banka şubesine giderek, kredi kartı teslim alınabilir. Kendi şubenize gitmeden hemen önce telefon açarak, kartımı teslim almaya gelmek istiyorum demek faydalı olacaktır. Yaşanacak farklı durumlar, gecikmeli olarak basımına neden olabilir.

Eve Kaç Günde Gelir?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sürenin aksine, basımı yapıldıktan hemen sonra kart posta yolu ile müşteriye gönderilir. Kart teslimatının ev adresine yapılmasını isteyen bir kişinin başvurusu onaylandıktan sonra bankanın anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir. Günümüzde kargo şirketlerinin teslimat süresi olarak ortalama 28 günlük bir kargo teslim süresi söylenmektedir. Aslında bu rakam herhangi yaşanabilecek olağanüstü duruma karşı belirtilir. Herhengi bir aksilik yaşanmaz ise kredi kartı ev adresine ortalama 3 ile 7 iş günü gibi bir sürede gelir.

İş Adresine Kredi Kartı Teslimatı Kaç Gün Sürer?

Bir üst yazımızın içerisinde belirtmiş olduğumuz gibi ev adresine ulaşım süresi, iş adresi içinde geçerlidir. Bankalara göre farklılık gösterebilir olsada, ortalama 3 – 7  iş günü içerisinde kredi kartı iş adresine teslim edilmektedir. Bu süre içerisinde teslimat işlemi olmaz ise başvuruda bulunmuş olduğunuz banka şubesine giderek müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Bu konu hakkında müşteri temsilcisinden daha detaylı bilgi alabilir dilek, istek ve önerilerinizi sunabilirsiniz.

kredi karti kac gunde gelir

Kredi kartı kaç günde gelir

Bugün son dönemde yoğun olarak sorulan sorular arasında adı geçen “Kredi kartım ne zaman gelir?” Başlıklı konu anlatımı yapmaya çalıştık. Yeterli bilgiye sahip olamadığınızı ya da konu hakkında önerilerinizi aşağı yorum kutusuna yazabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.