Kredi Kartı ile Toplu Taşıma Ödemesi

Temassız kredi kartı ile toplu taşıma ödemesi yapılacak! Toplu taşıma araçlarına temassız kredi kartı ile ödeme yöntemi geliyor. Temassız özellikli cep telefonu, kredi ve banka kartları ile otobüslere kolayca binilecek. Mastercard ödeme yöntemi ile dünyanın gelişmiş şehirlerinde bu uygulama zaten uygulanıyor. İngiltere, Amerika ve kiev gibi noktalar da şu an devam eden uygulama, ülkemize gelmiştir.

kredi karti ile toplu tasima

Temassız Kredi Kartı ile Toplu Taşıma Ödemesi

Şu an Mersin, Kocaeli ve Muğla il sınırları içerisinde uygulama devam ediyor. Uygulamaya katılacak olan bir diğer şehrimiz ise Gaziantep olacaktır. Gaziantep halkı bu uygulamanın yürürlüğe girmesiyle birlikte banka kartları ile toplu ulaşım araçlarını kullanmaya başlayabilecek. Bu sistem sayesinde artık toplu ulaşım araçları için kullanılan kartlara dolum yapma zorunluluğu ortadan kalkmış olacak.

Bu uygulamanın ülke geneline yayılması sonrası herhangi bir yardım almadan, ulaşım araçlarına ödeme yapma olanağı artacaktır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı sayın Fatma Şahin; uygulamanın memnuniyet verici olduğunu ima eden açıklamalar yaptı. Toplu taşımayı şehir geneline basit ve güvenilir olarak yaymayı hedeflendiği anlaşılmıştır.

Toplu Ulaşıma Kredi Kartlı Ödeme!

Türkiye geneline bu tip bir kolaylığın yayılması, bir çok kişiyi memnun edecek gibi görünüyor. Türkiye’de vatandaşın sadece yüzde kırkı kredi veya banka kartları ile alışveriş yapıyor. Toplu ulaşım araçları için bu sistem gelirse, halkın büyük bir kesimi online veya kartlı alışverişe alışacaktır. Bu düşünceye göre şimdilik bu sistem oldukça akıllıca görünüyor. Sistemin herhangi bir güvenlik açığı olacak kaygısına kapılmaya gerek yok. Nitekim bir çok şehir ve ülkede bu sistem kullanılıyor. Buna göre önceden test edilmiş ve harhangi bir açığı olmadığı anlaşılmış sistemlerin, ülkemiz açısından son derece değerli olacağını düşündürüyor.

Toplu Taşımaya Banka Kartı Ödemesi

Kredi kartı ile toplu taşıma ödemesi yapılması, vergilendirme adına büyük bir öneme sahip olabilir. Otobüs ve minibüs ödemelerinin kredi kartı veya banka kartı gibi akıllı kartlar ile yapılması, daha kolay bir vergi sistemini beraberinde getirebilir. Şimdilik Muğla, Gaziantep, Kocaeli ve Mersin il sınırlarını kapsayan bu sistem, daha sonra tüm yurtta etkili bir şekilde kullanılabilir. Otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma para ödemelerini kredi kartı ile yapmanın gayet mantıklı olabileceği düşüncesi kulağa hoş geliyor. Umarız yurdumuz için hayırlı bir gelişme olur.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.