Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme

Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işleminin artık çok kolay olduğunu biliyor muydunuz? Artık evde, işte, hatta seyahat ederken bile online kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemi yapılabiliyor. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek, fatura takip etme derdinden kurtulabiliriz. Otomatik ödeme talimatı başlıklı sayfamıza göz atabilirsiniz.

kredi kartiyla elektrik faturasi odeme

Kredi kartıyla elektrik faturası ödeme

Kredi Kartıyla Elektrik Faturası Ödeme

Her hangi bir bankanın sunmuş olduğu kredi kartı ile elektrik faturalarını anında ödeyebilirsiniz. Hatta otomatik elektrik faturası ödeme talimatı vererek, bu hizmeti hiç zaman ayırmadan alabilirsiniz. Yapmanız gereken tüm adımları sıralayalım;

  • Hizmet almış olduğunuz bankanın İnternet şubesi veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yapın,
  • Ardından “ödemeler” menüsünü seçin,
  • Burada karşımıza bir çok seçenek çıkacak, biz “Fatura Ödemesi veya fatura ödemeleri” menüsünü seçeceğiz.
  • Ardından “Elektrik faturası ödeme” menüsünü seçiyoruz,
  • Burada karşımıza Türkiye’de hizmet veren anlaşmalı tüm elektrik kurumları çıkacaktır, biz hizmet aldığımız kurum (varsa) seçiyoruz.

Şu an için bulunduğumuz menüde, bankanın anlaşmalı olduğu tüm kurumlar görünüyor olacaktır. Hizmet alınan kurumu seçtikten sonra bizden bir kaç bilgi istenecektir. Bu bilgiler;

  • Abone no,
  • Sözleşme numarası,
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası (T.C.),
  • Ödenmemiş bir kaç fatura varsa, hangi faturayı ödemek istediğimizi seçiyoruz.
  • Ardından ödeme yapmak istediğimiz banka hesabını ya da kredi kartını seçiyoruz.

Artık buraya kadar herşey tamam. Fakat bilgileri bir kez daha detaylı bir şekilde kontrol etmek faydalı olacaktır. Bilgileri kontrol ettikten hemen sonra “ödeme yap” butonuna tıklıyoruz. Fatura ödendi ya da makbuz ile alakalı bir ekran çıkacaktır. Burada makbuzu görebilir, hatta e-mail adresinize bile posta olarak atabilirsiniz. Elektronik e-posta makbuzu, ortalama bir (1) dakika gibi bir süre sonra mail adresinize düşecektir.

İşlemleri yaparken herhangi bir aksaklık oluşursa, telefon bankacılığı hizmet numarasını arayınız. Bankanın müşteri danışmanları sizlere bu konuda anında yardımcı olacaktır.

Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme Komisyonu

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemleri yaparken hizmet alınan banka komisyon talep edecektir. Genelde bu komisyon tutarını “işlem ücreti” adı altında talep ederler. Bu ücretler bankalara ve faturanın borç durumuna göre farklılık göstermektedir. (Bankalara göre farklılık gösteriyor.) Ayrıca kartla ödemiş olduğunuz elektrik faturasını taksitlendirme imkanına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz. (Banka ve kredi kartına göre farklılık gösterir.)

Fatura Ödemesi Yapılan Bankalar

Aşağıda sizler için kredi kartı ile elektrik faturası ödemesi yapabileceğiniz bazı bankaları, maddeler halinde belirtmek istiyoruz.

Kredi-karti-elektrik-faturasi

Kredi kartıyla elektrik faturası ödeme

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz “Kredi kartından elektrik faturası ödemesi” başlıklı yazımız, tamamen bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlgili konu içerisinde yer alan şartlar ve koşullar, her bankaya göre farklılık gösterebilir. Ayrıca yapılacak işlemler için gösterilen yönergeler, bankaların hizmet sayfasına göre farklılık gösterebilir. Ayrıca tüm finans kuruluşları bu hizmeti veremiyor olabilir. Kredibanka.org adresinde kredi kartı ile fatura ya da farklı bir ödeme hizmeti yoktur.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.