Kredi Kartı ile Doğalgaz Faturası Nasıl Ödenir?

Son dönemde kredi kartı ile doğalgaz faturası ödemek isteyen kişi ya da kişilerin, İnternet üzerinden yapmış oldukları aramaların; “kredi kartımla doğalgaz faturamı nasıl öderim?” şeklinde olduğunu görmekteyiz. Kredibanka.org uzman ekibi olarak, bugün sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmaya çalışacağız. Öncelikle bu işlemi nasıl ve hangi yöntemleri kullanarak daha hızlı ve kolay yapılacağını anlatacağız.

Kredi Kartı ile Doğalgaz Faturası Ödeme

Bu hizmeti bankalar tüm müşterilerine üstün bankacılık teknolojilerini kullanarak ve birden fazla hizmet noktası ile vermektedir. Örneğin mobil uygulama ile fatura ödemesi yapabileceğiniz gibi hizmet almış olduğunuz bankanın İnternet şubesi üzerinden de doğalgaz faturanızı ödeyebilirsiniz.

internetten dogalgaz faturasi

Doğalgaz Faturası İnternet’ten Nasıl Ödenir?

Diyelim ki hizmet almış olduğunuz banka Garanti bankası, hemen Garanti İnternet şubesi girişi yapalım. İnternet bankacılığı adresine giriş yaptıktan sonra “ödemeler” menüsünü seçip; burada karşımıza çıkan “faturalar” seçeneğini tıklayınız. Bu işlemler sonrası karşımıza hizmet almış olduğunuz ve ödeme yapabileceğiniz tüm faturalandırma şirketlerinin bir listesi çıkacaktır. Bu liste içinde borcunuzu ödemek istediğiniz şirketin ismini (İstanbul için İGDAŞ) işaretleyiniz. Ardından karşınıza çıkacak şablon abone numarası ya da T.C. kimlik numarası gibi bilgileri isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinize emin olduktan sonra kart veya hesap seçimi yapınız. Ardından ödeme onayı yazan butona basınız.

Şimdi karşınıza ödeme yapmak istediğiniz faturanın borç tutarı veya tutarları gelecektir. Burada doğru faturayı işaretlemiş olduğunuzdan iyice emin olmanız için lütfen tekrar gözden geçirin. Bu örneğin doğru olduğundan emin olduktan sonra onay butonuna basarak ödemeyi tamamlamış olursunuz. Onay butonuna bastıktan sonra karşınıza küçük bir kutucuk çıkacak ve burada size ödemenizin başarılı olduğuna dair bir işaret gelecektir.

Ayrıca son seçenekler içerisinde karşınıza bu faturayı ödediğinize dair “ödeme makbuz” belgesi sunulacaktır. Bu dekont belgesine ister anında bakabilir, isterseniz önceden belirlemiş olduğunuz e-mail adresinize elektronik ortamdan gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Yani daha sonra bu ödeme için herhangi bir sorun çıkarsa, elinizde makbuz yani ödeme dekontu olacaktır.

kredi karti ile dogalgaz faturasi odeme

Doğalgaz Faturası Ödenen Bankalar

Şimdi sizlere kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme şansına sahip olduğunuz bir kaç bankanın ismini, maddeler halinde belirtmek istiyoruz.

  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Yapıkredi Bankası
  • TEB (Türk ekonomi bankası)

Bankaların Doğalgaz Faturası Ödeme Komisyonu ve İşlem Ücretleri

Bu konu oldukça geniş kapsamlı ve sürekli olarak güncellenen bir konu olduğu için net bir bilgi veremiyoruz. Çünkü şimdi üç lira diyeceğimiz bir hizmet bedeli, yarın beş lira olabilir. Ayrıca faturaların toplam borç tutarı ve hizmet alınan kurum gibi faktörler etkili olacaktır. Fatura öderken belirlenen komisyon ücreti, fatura toplam borç tutarına ve hizmet veren bankaya göre farklılık gösterebilir. Doğalgaz faturalarını kredi kartı ile öderken taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu taksitleri eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Fakat kredi kartınız ile tek çekim yaparak, daha sonra kartınızı taksitlendirme imkanına sahip olabileceğinizi unutmayınız. Taksitli olarak ödeme yapmak için kullanılan yöntemleri https://www.kredibanka.org/kredi-karti-borcu-taksitlendirme-2016/ sayfasından inceleyiniz.

Yukarıda “kredi kartıyla Doğalgaz faturası ödeme” başlığı altında vermiş olduğumuz bilgiler, tamamen bilgi paylaşımı amaçlı olarak yayınlanmıştır. Kredi banka resmi İnternet sayfası aracılığı ile fatura ödeme ya da sorgulama işlemi yapılamaz. İlgili bilgileri hizmet almış olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp ya da en yakın yerel şubesine giderek öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Bankaların müşteri hizmetleri telefon numaralarını öğrenmek için https://www.kredibanka.org/bankalarin-musteri-hizmetleri-telefon-numaralari/ sayfasına göz atabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.