Kredi Kartı İle Doğalgaz Faturası

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Kredi Kartı İle Doğalgaz Faturası

Son dönemde kredi kartı ile doğalgaz faturası ödemek isteyen kişi ya da kişilerin, İnternet üzerinden yapmış oldukları aramalar; “kredi kartımla doğalgaz faturamı nasıl öderim?” Şeklinde olduğunu görmekteyiz. Kredibanka.org uzman ekibi olarak, bugün sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmaya çalışacağız. Öncelikle bu işlemi nasıl ve hangi yöntemleri kullanarak daha hızlı ve kolay yapabilirsiniz, hep birlikte bunlara göz atalım.

Dogalgaz-taksitlendirmeKartla Doğalgaz Faturası Ödeme

Bu hizmeti bankalar tüm müşterilerine, üstün bankacılık teknolojilerini kullanarak ve birden fazla hizmet noktası ile vermektedir. Örneğin mobil uygulama ile fatura ödemesi yapabileceğiniz gibi, hizmet almış olduğunuz bankanın İnternet şubesi aracılığı ile doğalgaz faturanızı anında ödeyebilirsiniz. Diyelim ki hizmet almış olduğunuz banka Garanti bankası, hemen Garanti İnternet şubesi girişi yapalım. İnternet bankacılığı adresine giriş yaptıktan sonra, ödemeler menüsünü seçip; burada karşımıza çıkan “Fatura” seçeneğini tıklayınız. Bu işlemler sonrası karşımıza hizmet almış olduğumuz aynı zamanda, ödeme yapabileceğiniz tüm faturalandırma şirketlerinin bir listesi çıkacaktır. Bu liste içinde borcunuzu ödemek istediğiniz şirketin ismini (İstanbul için İGDAŞ) işaretleyiniz. Ardından karşınıza çıkacak şablon abone numarası ya da T.C. kimlik numarası gibi bilgilerinizi isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinize emin olduktan sonra, hangi kartınız ile bu ödemeyi gerçekleştirmek istediğinizi seçin ve ödeme için onay butonuna basınız. Şimdi karşınıza ödeme yapmak istediğiniz faturanın borç örneği gelecek, burada doğru faturayı işaretlemiş olduğunuzdan iyice emin olmanız için lütfen tekrar gözden geçirin. Bu örneğin doğru olduğundan emin iseniz, onay butonuna basarak ödemenizi gerçekleştirme şansına sahip olunduğunuzu hatırlatmak isteriz. Onay butonuna bastıktan sonra karşınıza küçük bir kutucuk çıkacak ve burada size ödemenizin başarılı olduğuna dair bir işaret gelecektir. Ayrıca son seçenekler içerisinde karşınıza bu faturayı ödediğinize dair “ödeme makbuz” belgesi sunulacaktır. Bu makbuza ister anında bakabilir, isterseniz önceden belirlemiş olduğunuz e-mail adresinize elektronik ortamdan gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Yani daha sonra bu ödeme için her hangi bir sorun çıkarsa, elinizde makbuzunuz olur.

Doğalgaz Faturası Ödenen Bankalar

Şimdi sizlere kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme şansına sahip olduğunuz bir kaç bankanın ismini, maddeler halinde belirtmek istiyoruz.

  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • Finansbank
  • YapıKredi Bankası
  • TEB  (Türk ekonomi bankası)

unnamed (36)Bankalar Doğalgaz Faturası Komisyon Ücreti

Bu konu oldukça geniş kapsamlı ve sürekli olarak güncellenen bir konu olduğu için, net bir bilgi veremiyoruz. Ayrıca fatura öderken belirlenen komisyon ücreti, fatura toplam borç tutarına ve hizmet veren bankaya göre farklılık gösterebilir. Doğalgaz faturalarını kredi kartı ile öderken taksitlendirme yapabilir, bu taksitleri eşit parçalar halinde ödeyebilirsiniz. Fakat kredi kartınız ile tek çekim yaparak, daha sonra kartınızı taksitlendirme imkanına sahip olmak için, lütfen yukarıda sizler için sunmuş olduğumuz taksitlendirme görsel (Resim) yönlendirme linkine tıklayıp ilgili yazımızı gözden geçiriniz.

Dogalgaz-faturasi-odemeYukarıda “Kredi kartıyla Doğalgaz faturası ödeme” başlığı altında vermiş olduğumuz bilgiler, tamamen bilgi paylaşımı amaçlı olarak yayınlanmıştır. Kredibanka.org resmi İnternet sayfası aracılığı ile, fatura ödeme ya da sorgulama işlemi yapılmamaktadır. İlgili bilgileri hizmet almış olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp ya da en yakın yerel şubesine giderek öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir