Kredi Kartı İle Altın Almak

Kredi Kartı İle Altın Satın Alınır mı?

Kredi kartı ile altın almak; alışverişler de taksit sayısının arttırılma çalışması, Kredi Kartı ile altın almak isteyenlere kapı aralıyor. Bir çok kuyumcu kredi kartı ile altın satışı yapıyor fakat, taksitlendirme konusunda yardımcı olamıyor. Ayrıca kuyumcular altın ürünlerinin hepsi için kredi kartı kullanımı yaptırmıyor. Kartlı kullanımda uygulanan banka komisyonu ve diğer giderler, kâr marjı düşük olan ürünlerde kartlı kullanıma olanak tanımıyor. Peki hangi ürünler kredi kartı ile satışa sunuluyor?

Kredi Kartı İle Altın Almak

Hemen, hemen tüm kuyumcu ve sarraflar kredi kartı ile altın satışı yapıyor. Fakat bazı ürünleri için kredi kartı kullanımı yapmıyor. Bu ürünler işlemeli ya da işlemesi olmayan bilezik ürünleri oluyor genelde. Kısacası kâr marjı düşük ürünler için ya kart kullandırımı sağlamıyor ya da üründe hiç bir indirim uygulamıyor. Fakat dediğimiz gibi kuyumcular hemen, hemen tüm kuyum ürünleri için kredi kartı ile satışa sunuyor.

Yatırımcılar kredi kartı ile sürekli olarak altın satın aldıkları için, bu tür konu araştırmaları yapıyor. Üst satırda anlatmış olduğumuz konu için bir örnek vermek gerekirse; Trabzon hasır altın seti ya da teklif satın alımları için, kredi kartı ile satış yapılıyor. Özellikle İnternet ortamında bazı e-ticaret siteleri tarafından sunulan bu hizmeti, taksitli olarak ödeme kolaylığı bile sağlanıyor. Yani İnternet sitesinden altın satışı yapan bir şirket, kredi kartı ile satış hatta taksitli satış bile yapıyor. Genelde bu ürünleri İstanbul’da yaşayan kişiler, Eminönü’ne giderek Kapalı Çarşı’dan satın alıyor. Kapalı Çarşı esnafı Türkiye’de ilk Kredi Kartı İle Altın Almak isteyenlere hizmet sunan mekanlara sahip. Özellikle sarraf tipi tabir ettiğimiz küçük ziynet altın satışı yapan mekanlar, tek çekim ya da nakit satış seçenekleri ile hizmet vermektedir.

Son olarak bankaların Kredi Kartı İle Altın Satışı yaptığını neredeyse her gün Radyo ve Televizyon reklamlarında görebiliriz. Sürekli olarak bu hizmeti kampanyalı olarak sunduğunu gördüğümüz bir kaç banka ise aşağıda örnek olarak verilmiştir.

  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • Finansbank
  • Yapı Kredi
  • Türkiye İş Bankası

Yukarıda adı geçen “Altın almak için kredi kartı kabul eden bankalar”, örnek olarak belirtilmiştir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.