Kredi Kartı Borcuna Asgari Ödeme

Kredi Kartı Borcuna Asgari Ödeme

Ekonomik olarak zorlu günler yaşayan bir çok kişi “Kredi kartı borcuna asgari ödeme” yapıyor. Peki kart borçlarını sürekli olarak asgari tutar yatırılırsa ne olur? Bugün sizlere asgari ödeme hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmaya çalışacağız.

Asgari Ödeme Tutarı

Kredi kartı dönem borcunun bazı kriterlere göre belirlenmiş olan yüzdelerde, ödenmiş olması gereken en az tutara “Kredi kartı borcuna asgari ödeme tutarı” denir. Kredi kartının kullanıma açılmış olduğu tarih itibariyle 1 yıllık süre zarfının dolmasına kadar olan süre içerisinde, kredi kartı asgari ödeme oranı %40’tan aşağı olmamalıdır. İlk yılın sonraki sürecinde bu oran, müşterilerin kredi kartı limitine göre dönem borcunun %22’sinden daha az olmayacak şekilde kademeli bir değişiklik gösteriyor.

Kredi-karti-asgari-odeme-tutariSadece Asgari Ücreti Ödersem Ne Olur?

Kart borcunuza ait asgari ücreti ödemeniz sizi bankanın gecikmiş ödeme yapan müşteriler listesine girmekten ve kredi talep ettiğiniz zaman ilk incelenecek referans olan, Findeks kredi notu‘nuzun düşmesine engel olacaktır. Gecikmeli ödeme yapan müşteriler listesine girmemiş olmanız sizi yasal takip sürecinden kurtaracağı gibi, mahkeme ve avukat ücretleri gibi masraflardan kurtarır. Ayrıca ödenmiş borcunuzun faizini ödemekten kurtulur, kredi kartınızın kullanıma kapanmasını engellemiş olursunuz.

Sadece asgari tutarı ödemek kredi kartına faiz gelmesine engel olurmu? Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için “Asgari ücreti ödersem faiz gelirmi?” Başlıklı yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz “Kredi kartı borcumun asgari ödemesini yaptım” Konulu içeriği, tamamı ile bilgi paylaşımı amacı ile yayımladık. Konu hakkında yapacağınız her türlü görüş ve önerileriniz, bizim için oldukça önemli bir bilgi kaynağı olacaktır. Ayrıca konu içerisinde geçen ve oldukça önemli bir etken olarak görünen “Findeks kredi notu” hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için “Kredi notu öğrenmek” başlıklı yazımızı dikkatle incelemenizi öneririz. Unutmayınız ki kredi ve kredi kartlarının kullanımına verilen önem, tamamı ile kredi notu aracılığı ile karşılanır. Tüm ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapmanız, bireysel açıdan yararlı bir işlem olacaktır. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Kredi Kartı Borcuna Asgari Ödeme
5 (100%) 1 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir