Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2016

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartı borcunuz var ve bu borcu taksitli olarak ödemek mi istiyorsunuz? Artık bu hizmet veren bir çok banka ve finans kuruluşu var! Bugün kredi kartı borcu olup, bu borcunu taksitli olarak ödemek isteyenler için detaylı bilgi paylaşımı yapmaya çalışacağız. Kredi kartlarınıza ait yüksek borçları, bankaların düzenlemiş olduğu (Borç taksitlendirme) kampanyaları ile çok uygun faiz oranları ve ücretsiz olarak taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu hizmeti bir çok kuruluş, ücretsiz ve uygun vade oranları ile vermektedir. Öncelikle kredi kartı borcunuzu taksitlendirmek için, borçlu olduğunuz bankaya başvurmanız öneririz. Bağlı bulunduğunuz banka tarafından sizlere sunulan hizmet sizin için uygun değilse, işte burada devreye diğer bankaların kart borcu kapama hizmeti girebilir. Fakat bu hizmeti tüm kart kullanıcılarının alması pek mümkün olmayabilir. Örneğin bazı bankalar kredi kart borçlarına taksitlendirme hizmeti vermek için, kendi bireysel kredi kartlarının kullanılmasını ön koşul olarak belirlemiş olabiliyor. Örneğin Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Akbank evet yazımızın devamını kimler nasıl borç taksitlendirme hizmeti alabilir ve kimler alamaz buna ağırlık vermek istiyoruz.

Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Son günlerde bir çok kişinin sosyal medya ya da forum siteleri aracılığı ile “Kredi kartı borcumu nasıl taksitlendiririm?” Ya da “Kredi kartımı ödeyemiyorum, taksitlendirme yapabilir miyim?” Gibi sorular yöneltmekte olduğunu görüyoruz. Kredi kartlarında yaşanan aşırı borçlanma sebebi ile, bugün bir çok kişi kart borçlarını taksitlendirmek istiyor. Bunu yapmanın yöntemlerini aşağıda sizlere maddeler halinde belirtmek istiyoruz.

 

  • Hizmet alınan ve kart borcu bulunan bankanın, taksitlendirme hizmeti.
  • Kart hizmeti alınan banka harici bir bankadan bu hizmeti talep etmek.
  • Özel finansal kuruluşlar ile kart borcunu taksitlendirmek.Borç-taksitlendirme

Kart Borcu Taksitlendirme Hizmetini Kimler Alabilir

Farklı bir bankaya ait olan kredi kartınızın borcunu diğer bir banka aracılığı ile kapatmak istiyorsanız, bazı bankalar kendi kredi kartlarının kullanılıyor olmasını şart koşuyor olabilir. Örneğin; A bankasına olan kredi kartı borcunu, B bankası tarafından kapatmak istiyorsanız bu B bankasına ait belirlenmiş kredi kartını kullanıyor olmalısınız. (Her bankada bu şart aranmaz.) Çoğu banka ya da finans kuruluşları bu şartı aramaz fakat, biz yinede her hangi bir banka tarafından karşınıza böyle bir durumun çıkmasının olası olduğunu bildiğimiz için, bu tür konularda bilgilendirmek istedik.Kredi-karti-borcu-taksitlendirme

2012 yılı öncesinde kredi kartı borç ertelemesi 1 aydan 5 aya kadar ertelenirken, artık 9 ya da 12 aya kadar borç taksitlendirme işlemi yapılabiliyor. Yine bu durum bazı banka ve finans kuruluşlarına göre farklılık gösterebilir. Örneğin bir çok banka tarafından ücretsiz olarak 9 eşit taksite bölünen kredi kartı borçları, bazı özel finans kuruluşları tarafından 12 taksite kadar bölünebilir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.