Kredi Kartı Borcu Olanlara Seyahat Engeli

Kredi Kartı Borcu Olanlara Seyahat Engeli

Günümüzde pek çok insan acil nakit ihtiyacını karşılayabilmek adına kredi veya kredi kartlarına başvurmaktadır. Ancak bu başvurular sonucunda kabul edilmesi ve en sonda ödeme gününün gelmesi ile ödenmemiş biriken borçların bankalar tarafından boş veriliyor olduğu sanılmamalıdır. Bankaların insanlara göstermiş olduğu tolerans da bitince artık bankalar hukuki yollara başvurmaya başlamaktadır. Öncelikle haciz vs. tarzı şeyler başınızı ağrıtırken daha sonraki safhalarda hapis cezası gibi yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. Ancak şu bir gerçek ki, eğer kredi veya kredi kartınız hatırı değer miktarda bulunuyorsa borçlu kişiye yurtdışı seyahat engeli konulmaktadır. Kredi veya kredi kartı borcu olanlar yurtdışına çıkabilir mi gibi bir sorunun asıl cevabı, borcunuz ne kadar demek olabilir. Çünkü bankadan çekmiş olduğunuz kredinin büyüklüğü asıl sizin suçunuzun büyüklüğünü kabul ettirmektedir. Bankalardan almış olduğunuz kredilerin ödenmemesi ise yurtdışı engeli ile karşılaşabilmeniz o kadar kolay değildir. Kredi Kartı Borcu Olanlara Seyahat Engeli ne şekilde konulur ya da koyulabilir mi sorularını derinlemesine inceleyelim.

Kredi Kartı Borcu Olanlara Seyahat Engeli

Kredi Kartı Borcu Olanlara Seyahat Engeli

Bankalardan Gelen Yurtdışı Engeli

Aslına bakılacak olursak, bankalar seyahat kısıtlama gibi engeller koyamamaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi veya kredi kartı ( tabii öncelik kredi ) borcunun birikmesi ile birlikte miktarına bakılarak belirli kısıtlamalar meydana getirilebilir. Herhangi bir banka sizin 10.000 TL borcunuz olduğundan dolayı size yurtdışı engeli koyduramaz, ancak sizin bankaya 1 Milyon TL gibi bir borcunuz bulunmaktaysa banka size yasal yollarla başvurularından geri dönüş alarak yurtdışı engeli koydurmaya çalışabilir. Bankaya olan kredi kartı borçlarının genellikle kredilere göre daha az olması sebebi ile yurtdışı engeline takılacak kadar büyük miktarlar da gezinen kredidir.

Kredi Borcundan Dolayı Yurtdışı Engeli

Bankalar çalışma kuralları gereğince aykırı bir durum yurtdışı engeli ile ortaya çıkmaktadır. Çünkü bankaların teşvik amacı ile yurtdışı kredi kartı harcamalarında düzenlemeler yapmaktadır. Özetlersek, geçmiş dönemlerde uygulanmış olan yasaklardan değişikliklere gidilerek, bankaların hizmet çalışmaları gereğince kredi borcu olan kişilerin yurt dışına çıkma yasağı gibi herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bankalara ödenmemiş mevcut borçları bile olan pek çok kişi, takibe düşmüş ancak takibe düşmesinde bile yurtdışına çıkabilmektedir. Ancak belirttiğimiz gibi bu borcunuzun yüksekliği ne kadar olursa o kadar yurtdışı isteğiniz riske girebilir. Kredi borcundan dolayı yurtdışı engeli konulması için gerçekten bankaların çok canını yakmış olmalısınız.

Kredi Kartı Borcu Olanlara Seyahat Engeli

Kredi Kartı Borcu Olanlara Seyahat Engeli

Vermiş olduğumuz bilgileri göz önünde bulundurarak, finans kuruluşlarının hizmetlerini kullanırken dikkat etmenizi rica ederiz. Gelirinizin çok üzerinden bir hizmet talep etmeniz, ödeyememe gibi durumlara sokabilir sizi. Kredibanka.org ailesi olarak, lütfen ödeyemeyeceğiniz yükü çekmeye çalışmayın diyoruz. Sürekli olarak bahsetmiş olduğumuz gibi, finans kuruluşlarından talep edeceğiniz bu hizmetler en son çare olmalıdır. Nakit alışveriş yapma seçenekleri her zaman daha garanti işlemlerdir. Bankaların sizlere sunmuş olduğu bir çok parasal hizmet, beraberinde faizi de getirecektir. Bazı bankaların Faizsiz Kredi hizmetleri olsa bile, yinede cebinizden almış olduğunuzdan daha fazlası çıkacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.