Kredi Kartı Borcu Ve Kredi Notu

Kredi Kartı Borcu Ve Kredi Notu

Bugün sizlere en çok merak edilen konulardan biri olan “Kredi Kartı borcu ve kredi notu” arasındaki ilişkiyi detaylı olarak anlatmaya çalışacağız.

Kart Borcu Kredi Notuna Etki Eder mi?

Tabii ki eder!
Findeks kredi notu kişinin her türlü bankacılık işlemlerinin, sayısal analizler sonucu ortaya çıkarılmış halidir. Kişinin bireysel olarak sahip olduğu kredi kartlarına olan borç durumu, findeks kredi notunu doğrudan etkileyecektir. Fakat bu durumu gecikmeli ya da ödenmemiş borçlar kapsıyor. Yani kişinin yeni kredi kartı borcu ya da kartları ile yapmış olduğu taksitli alışveriş seçenekleri, findeks kredi notuna doğrudan etki etmeyecektir.

Aslında kredi kartı sahiplerinin kartları ile yapmış oldukları harcamalar, kredi notlarına olumlu veya olumsuz olarak iki farklı yönde etki edecektir. Bunları aşağıda detayları ile sunmaya çalışalım.

Kart Borcunun Kredi Notuna Olumlu Etkisi

Kredi kartı sahiplerinin yapmış oldukları harcamalar, direkt olarak kredi notuna etki etmeyecektir. Taksitli ya da nakit kredi kartı harcamalarını, gününde ödeyen banka müşterilerinin kredi notu olumlu yönde ilerleme kayıt edecektir. Burada dikkati çeken konu ise gününde ödeme yapılması olacaktır. Çok öncesi ya da çok sonrası değil.

Kredi Notuna Olumsuz Etki Eden Kart Borçları

Bir üst kısımda anlatmış olduğumuz konunun aksine, taksitli ya da nakit harcamalarını zamanında ödemeyen (Gecikmeli) kişiler için Findeks kredi notu olumsuz yönde ilerleyecek. Kredi notu ya da puanını en çok etkileyen faktörlerden biri, geç ödenen kredi kartı borcu ya da hiç ödenmemiş kart borçları findeks kredi notunu doğrudan olumsuz olarak etkileyecektir. Bu nedenle Kredibanka.Org ailesi olarak her zorunlu ödeme konusunda olduğu gibi, kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemenizi önemle tavsiye ederiz.

Kredi-karti-ve-kredi-notuBugün sizlere “Kredi kartı borcumu ödemezsem kredi notum düşermi” içerikli konu hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmaya çalıştık. Bu paylaşımın sizler için yeterli ve faydalı olmasını ümit ediyoruz. Bu ve diğer bankacılık konularımıza yapacağınız her türlü görüş ve önerileriniz bizler için oldukça değerlidir. Bu nedenle bilgilerinizi bizimle iletişime geçerek ya da yorum seçeneğini kullanarak paylaşırsanız seviniriz. Findeks kredi notu öğrenmek ya da sorgulama işlemi yapmak için, KREDİ NOTU kategorisini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.