Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum

Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum

“Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum” diyen müşterileri için pratik çözümler üreten bankalar, yeni kampanyalara imza atmaya devam ediyor!

Günümüzde bir çok kişi kredi kartlarına ait borçları ödeme konusunda oldukça büyük sıkıntılar çekiyor. Artık bankalar diğer banka müşterilerini bu tip sıkıntılardan kurtararak, kendi müşteri listelerine ekleyebilmek için kıyasıya bir mücadele başlatmış durumda. Bir çok çözüm üretilen bu problem için “Kredi kartı borç taksitlendirme” hizmeti başlatılmıştır. Fakat birden fazla bankaya ait kart borçlarınız varsa; “Kredi Kartı Borç Transferi” işlemi yaparak, kart borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toplar ve taksitli olacak şekilde ödeyebilirsiniz. Örneğin; Akbank kredi kartı borç transferi hizmeti veren, bu hizmeti taksitli ve ücretsiz olarak sunan bir banka olma özelliğini taşımaktadır.

Kredi-karti-borcumu-odeyemiyorum-ne-yapmaliyim

Kart Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım

Kredi kartı borçları için bir çok banka “İhtiyaç Kredisi Kampanyaları” düzenlemektedir. Bu kredi türü sadece farklı bankalarda bulunan kredi kartı borçlarınızı kapatabilmeniz için veriliyor. Oldukça uygun faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri ile sunulan bu krediler, bir çok kişiyi kredi kartı borcundan kurtarmıştır. Kredi kartı borçlarınızı kolayca kapatabilmeniz için kredi veren bazı bankalar ise;

  • Finansbank
  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • TEB (Türk Ekonomi Bankası)

Ve daha bir çok banka tarafından bu hizmet verilmektedir.

Kredi kartı borçlarını ödeyemeyen kişiler yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi, kart borçlarını tek bir banka hesabına taşıma işlemi yapabilir ve bu borcu taksitli olarak ödeyebilir. Peki “kart borçlarını ödemezsem ne olur?” Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Kredi Kartı kategorimiz içinde bulunan “Kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur?” Başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Günümüz yaşam koşullarının en büyük sorunlarından biri olarak kabul edilen “Kredi kartı borçlarının ödenmemesi“, uzun bir süre önce BDDK’yı (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) harekete geçirmiştir. Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartı başvurularını ve bu kartlara ait limitlere belli bir düzenleme getiren BDDK, gelir belgesi ispatına göre kart kullanımı yapılmasına karar vermiştir. Örneğin; gelir seviyesi düşük ya da hiç bir geliri olmayan kişilere kredi kartı verilmezken, orta ve altı olanlar için kart limiti düşük seviyelerde sunulmaktadır.

Bugün kart borcunu ödeyemeyen kişiler için sunulan “Kredi kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım” içerikli yazımızı, tamamı ile bilgi paylaşımı amaçlı yayımladık. Biz takip etmeye devam ediniz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.