Kredi Kartı Bloke Kaldırma

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Kredi Kartı Bloke Kaldırma İşlemi

Günümüz hayat şartları artık herkesin bir kredi kartı sahibi olmasını gerektirecek doğrultuda şekilleniyor. Kredi kartları basit kullanımları sayesinde hayatımız boyu gerçekleştirdiğimiz bir çok faaliyet alanı içerisinde yer alırken, önümüze bazı zorluklar çıkabilir. Örneğin kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım ya da bloke oldu ne yapmalıyım? gibi soruların cevabını bulma konusunda sıkıntı yaşamanız durumunda, sayfalarımıza göz atabilirsiniz. Bugün sizlere kredi kartım bloke oldu nasıl kaldırabilirim içerikli yazımız ile bilgi aktarımı yapmaya çalışacağız.

Kredi Kartı Bloke Nedenleri?

Öncelikle yukarıda belirtilen kart bloke durumunda yapılması gerekenleri anlatan linkten bilgi aldıktan sonra, kredi kartımın blokesini nasıl kaldıracağım konusunu incelemeye başlamanızı tavsiye ederiz. Öncelikle bloke olan kredi kartınızın hangi bankaya ait olduğu çok önemli bir konudur, bunun sebebine gelince bazı bankaların bizim anlatacağımız şekilde destek sağlamıyor olma şansı olmasıdır. Fakat genelde bir çok banka bu işlem için, belirteceğim yöntemi kullanmaktadır. Kredi kartının bloke olmasının bir çok nedeni olsa da, biz sizlere en çok yaşanan nedenler ile bloke olan kartların, bloke kaldırma işlemini anlatacağız. Fakat siz yinede kredi kartı bloke nedenleri ile ilgili yazmış olduğumuz yazımızı inceleyerek, bankaların kartlara neden bloke koyduklarını anlamış olursunuz.

Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Öncelikle sizlere kredi kartları için en çok bloke etkisi yapan iki seçenek üzerinden anlatım yapacağımızı bilmenizi isteriz. En çok bloke nedeni kredi kartı borçlarının ödemiyor ya da sürekli olarak asgari tutarını ödemiş olmanız olmaktadır. Örneğin kartınızın borcu olduğunu var sayalım ve 3 ay boyunca siz bu borcun asgari tutarını öderseniz, banka kartınıza borcun tamamını kapatana kadar bir bloke işlemi uygulanacaktır. Bu sorun için her hangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur, banka siz borcunuzu kapatırsanız kartın blokesini kendiliğinden kaldıracaktır. Yine kredi kartı borcunuz var ve siz 3 ay boyunca ödeme yapmadınız, banka kredi kartınıza bloke koyacaktır. Ödeme yapmamış olduğunuz kredi kartınıza konulan bloke, ödenmemiş burcunuzda dolayı konulmuş ve borcunuzu kısa süre içerisinde tamamını kapatacak şekilde ödemeniz durumunda, karşınızdaki bloke kalkacaktır. Fakat toplam borca uzun bir süre ödeme yapmamanız durumunda, banka kartınızı tamamen kapatarak iptal edecektir. Bu süreçte işleriniz daha güç bir hal alacak ve sizi sıkıntılara sürükleme olasılığı yükselecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir