Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüz yaşam şartları artık herkesin en az bir kredi kartına sahip olmasını gerektirecek doğrultuda şekilleniyor. Artık bir çok kişi “en hızlı kredi kartı başvurusu yapılan bankalara” yorumlar yapıyor. Bugün kredi kartlarına yapılmak istenen başvurular öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri anlatacağız. Bu kısa bilgiler, detaylı ve maddeler halinde sıralanmıştır.

kredi karti basvurusu nasil yapilir

kredi kartı başvurusu nasıl yapılır

En Kolay Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir çok banka ve finans kuruluşu bu hizmeti çeşitli hizmet noktaları ile veriyor. Sizlere bu hizmet noktalarının neredeyse tamamını anlatacağız. Öncelikle başvuru çeşitleri ve maddelerini sırası ile sunmak gerekirse;

 • Banka yerel şubesinden kart başvurusu yapmak,
 • İnternet bankacılığı kredi kartı başvurusu,
 • Mobil uygulama üzerinden,
 • Telefon bankacılığı üzerinden,
 • SMS ile kart başvurusu,
 • ATM cihazlarından başvuru,
 • Seyyar müşteri temsilcisi ile kredi kartı başvurusu.
basvuru formu

başvuru formunu doldurma

Kart Başvurusu Yapma Yolları Nelerdir?

Başvuru yapmak için en yakın yerel banka şubesine giderek “Kredi kartı başvuru formunu” doldurmanız yeterli olacaktır. Banka şubesine giderek müşteri temsilcisine kart başvurusu yapmak istediğinizi beyan etmeniz yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi size başvuru formunu doldurmanız gerektiğini belirterek formu sunacaktır. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız, kart başvuru sürecini etlikte bir şekilde hızlandırır. Yukarıda bulunan banka şubeleri menüsüne giriş yaparak

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Kart Başvurusu Yapma

En kolay başvuru yöntemi olarak görmekteyiz. Bugün bir çok bankanın İnternet bankacılığı adresi faaliyet göstermektedir. Hizmet almak istediğiniz bankanın İnternet şubesi adresine giriş yapın. Ardından açılan sayfada başvuru yap ya da kredi kartları menüsüne tıklayın. Bu başvuru menülerini takip ederek, başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Formu doldurduktan çok kısa bir süre sonra inceleme sürecine alınırsınız. Banka inceleme süreçleri olumlu sonuçlanır ve bir problem yaşanmaz ise kredi kartınızı teslim alabilirsiniz. Kartınızı nasıl teslim almanız gerektiği hakkında bilgileri kredi kartım “ne zaman gelir” başlıklı yazıdan inceleyiniz. Kart teslim süresi ve teslimat seçenekleri hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

kredi karti basvurusu nasil yapilir

kredi kartı başvurusu nasıl yapılır

Mobil Uygulamadan Başvuru Yapma Yönetimleri

Öncelikle tercih ettığiniz bankanın, cep telefonu mobil uygulanmasını indirelim. İndirdikten sonra karşımıza başvuru tekniklerini belirten bir çok menü alanı görünecektir. Bu menülerden birine giriş yaparak, yine gereken formu doldurabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi formu doldurduktan hemen sonra onay süreci başlar.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kredi kart başvurusu hakkında ki bilgiler, tamamen bilgi paylaşımı amacıyla yazılmıştır. Bu konu için en güncel bilgileri, ilgili bankanın kendi resmi kanalları aracılığıyla alınabilir. Herhangi bir soru veya görüşünüz varsa, lütfen alt kısma yorum olarak yazınız. Bu sorulara, en kısa süre içerisinde yanıt verilmeye çalışılır. Ayrıca bizi sosyal medya üzerinden takip ederek, en avantajlı kredi kartları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

7 yorum

 1. hülya sefali

  5 Haziran 2018 at 10:30

  merhabalar ben ev hanımıyım zatten kart kulanıyorum ak bankadan da kart istiyorum

  • gönül güngör

   25 Kasım 2018 at 19:32

   Kredi çekmek istiuorum

   • KREDİ NOTU

    26 Kasım 2018 at 01:45

    Gönül hanım merhabalar. Bulunduğunuz sayfa “kredi kartlarına nasıl başvuru” yapıldığını anlatan sayfamız’dır. Dilerseniz buraya tıklayıp, krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 2. Güler

  1 Mayıs 2020 at 16:57

  Hesap kart başvurusu yapmak istiyorum ama internet’ten yapamıyorum.

 3. Ece

  10 Mayıs 2020 at 10:05

  Ben engelliyim kart talep ediyorum form internet le nasıl doldurulur?
  Rica ediyorum yardımcı olun
  Bizlere yardım eden herkese minnettarız Allah razı olsun teşekkür ederim kolay gelsin efendim siz den cevap beklemekteyim.

 4. Ece

  10 Mayıs 2020 at 10:08

  Tekrar dan merhaba
  İletişim için telefonumu paylaşıyorum
  Tel.0545923****

  • KREDİ NOTU

   17 Ekim 2020 at 17:20

   Lütfen kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.