Kredi Danışmanlık Hizmetleri

Kredi danışmanlık hizmetleri bireyler için çoğu zaman, iflas etme gibi durumlardan uzak kalmak anlamına gelebilir. İflas; borçların tamamen ortadan kaldırılması anlamına geliyor gibi görünse de, kişinin kredi notu üzerinde oldukça kötü bir etki yaratacaktır. KKB skoru düşük olan kişiler, bundan sonraki süreçte konut, taşıt ya da bireysel ihtiyaç kredisi gibi borçlanma hizmetleri almakta oldukça zorlanır. Bu nedenle bazı bireylerin Kredi Danışmanlığı kapsamına yakın olmaları, avantaj olarak görülebilir.

Kredi Danışmanlığı

Mortgage Danışma Hizmeti Ne Zaman Alınmalı?

Kredi Danışmanı Hizmeti almak isteyen kişilerin bir çoğu, borç senetlerini ödeyemeyen kişilerden oluştuğu ya da bu senetleri ödeme şansı olmadığı zaman başvuran kişiler olduğu düşünülüyor. Örnek vermek gerekirse; bir banka müşterisi, Mortgage ödemelerini yapabiliyor ama kredi kartı taksitlerini ödeyemiyorsa, burada devreye kredi danışmanlığı hizmeti girmesi faydalı olabilir.

Borçlu olan kişilerden bir çoğunun, borç danışmanlığı hizmeti almaları, bu durumu daha iyi yollardan aşmalarına sebebiyet verebilecekler. Böyle bir yolu seçen kişinin, bireysel kredi notu geçmişinde kara bir leke kalma olasılığı oldukça düşecektir. Nitekim iflas veren bir kişilerin kredi skoruna yansıyacak olan bu durum, 6 ile 10 yıl gibi uzunca bir süre boyunca kalabilir. Bu nedenle herhangi bir İflas Avukatı aracılığıyla duruma el atmadan önce, borcu kapatmaya yönelik çalışmalar yapmanız daha faydalı olacaktır.

Neden Kredi Danışmanlığı Almalıyım?

Borçlu kişi, danışmanlık hizmeti veren kişiye tüm borç dokümanları ile destek vermelidir. Yani borç ile alakalı tüm gerekli ya da önemli olabilecek belge ve evrakları, kredi danışmanı huzuruna sunmak faydalı olacaktır. Böyle bir durumun gerçekleşmesi, danışman kişinin borç ile alakalı çözüm yollarını daha iyi analiz etmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca danışman kişi borçluya kredi sağlayan kurum ya da kuruluş ile görüşerek, borcun ne zaman ve ne şekilde ödeneceği hakkında bir anlaşma sağlayabilir. Borçlu için en önemli oluşabilecek durum ise; danışmanın kredi veren ile görüşerek, borcun bir kısmının silinmesini sağlayabilecek olmasıdır.

Borcu olan kişiler kredi danışmanlarından danışma hizmeti alana kadar, bir çok kredi seçeneğinden habersiz olurlar. Borç Taksitlendirme ya da borç Yapılandırma kredilerinin avantajlarından haberdar değillerdir. Bu bankacılık ürünlerinin belirlenmesi ve uygulanması için, danışma hizmeti alabilirler. Krediler kategorimizi inceleyerek, bir çok bankacılık ürünlerinden haberdar olabilirsiniz.

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.