Kredi Çekemiyorum Acil Para Lazım

Son günlerde bir çok kişi “kredi çekemiyorum acil para lazım” mailleri atıyor. Bu nedenle bu gibi sorunları olanlar için alternatif kredi kullanma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

kredi cekemiyorum acil para lazim

Kredi çekemiyorum acil para lazım

 

 

Kredi Çekemiyorum Acil Nakit Para Lazım

Öncelikle yapılması gereken ilk işlem, “banka ve finans kuruluşlarına kredi başvurusu yapmak” olacaktır. Bu başvuru sürecini tamamlayıp, alamıyor olduğunuzdan emin olmalısınız. İlk olarak anlatılmak istenen, sadece bir banka size bu krediyi vermemiş olabilir ama diğer herhangi bir banka verebilir. Bu nedenle bankalardan para alamadığım kanaatini getirmek için en az iki, üç bankaya başvuru yapmak gerekebilir. Benim bu başvurularım onay almaz ise aşağıdaki diğer yöntemleri denerim.

Banka neden onaylamıyor ve red ediyor?

Onay alamadığım hizmet başvurusu sonrası hemen nedenini araştırmam gerekiyor. Bu araştırmaya direkt olarak Findeks kredi notu öğrenme işlemi yapmaktan başlayabilirim. Kredi notu diğer adı ile banka kkb skoru, kişilerin geçmiş bankacılık hizmet detaylarını sunar. Bu belge, sayısal analizler sonucu elde edilen puanlama sistemine göre hazırlanır. Kısacası, finans kuruluşlarının hizmet verme durumu, bu puana bakılarak analiz edilebilir.

Kredi skoru öğrenme

Şayet skorunuz düşük ve kredi almaya uygun değilse, diğer nakit para çekme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin bazılarını aşağıda sizler için sunduk.

Kredi Kartından Nakit Para Çekme (Nakit Avans)

Bankalar ve finans kuruluşları tarafından başvurusu red edilen müşteriler, kredi kartından nakit avans çekebilir. Nakit avans limiti yükseltme işlemi yaparak, düzenli limit arttırımı yapmak bu nedenle oldukça önemlidir. Bankalara hiç bir konuda ihtiyaç duymuyor olsanız bile, daha önceleri düzenli limit artış talebinde bulunmanız, böyle durumlar için faydalı olabilir. Örneğin onbin (10.000 TL.) lira limiti olan bir müşteri, küçük ölçekli para ihtiyacını buradan giderebiliyor. Tabii ki bu bir tavsiye değil, örnek niteliği taşımaktadır. Kredi kartı yüksek borçlanması sonucu başımıza açılacak derleri saymış olduğumuz yazımıza göz atabilirsiniz.

Bankalar kredi başvurularına onay vermedikleri kişilerin, kredi kartı başvurularına bazen sıcak bakabiliyor. Örneğin kredi başvurusu yapmış ve bu başvurusu olumsuz geçen biri için kredi kartı başvurusu olumsuz geçecek diye bir kural yoktur. Bu nedenle küçük miktar acil paraya ihtiyaç duyan bir kişi, bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartlarına başvuru yapabilir. Bilindiği üzere bir banka müşterisi kredi kartları aracılığı ile ücretsiz olarak kredi yani nakit para çekebilir. Bu nakit parayı geri öderken, aynı kredi ödemelerinde olduğu gibi taksitli ödeme yapılabiliyor. Kredi kartları aracılığı ile çekilen nakit paralar, hizmet alınan banka tarafından faizli olarak verilmektedir. Bu faiz oranları her bankada farklı olur ve bazı bankalar bu tür hizmetleri kampanyalı olarak sunar. Bu konuda yapmış olduğunuz araştırmaları “kredi kartı faiz oranları” başlıklı yazımızda görebilirsiniz.

kredi cekemiyorum acil para

Acilan para lazım

Kredi çekemiyorum acilen para bulmam lazım

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi kredi kartı ile nakit para ihtiyacını giderebilir, geri ödemelerini taksitli olarak yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapacağınız bankanın bu hizmet için talep ettiği ücretleri, başvuru yaparken mutlaka sorgulayınız. Konu hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu, yorum yapma özelliğini kullanarak bizlere sorabilirsiniz. Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

2 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.