Kredi Borcumu Ödeyemiyorum

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum

Bankalardan kredi çeken birçok kişi kredi vadeleri dolmadan işlerinde yaşadıkları sıkıntılardan dolayı kredi borcumu ödeyemiyorum diyerek çeşitli çareler aramaktadır. Bu tip bir durumla sizlerde karşılaştıysanız ya da durum onu gösteriyorsa, lütfen yazımızın detaylarını dikkatlice inceleyiniz.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım

İhtiyaç kredilerinde 36, taşıt kredilerinde 48 ve ev kredilerinde 120 ay gibi uzun vadelerle kredi veren bankalara kredi vadesi tamamlanmadan kredi ödemelerinde sıkıntı yaşamaya başlayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Kredi borcu ödenmediğinde bankalar tarafından kredi çeken kişilere belirli yaptırımlar uygulanmaktadır. Kredi borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım? diye soruyorsanız, yazımızın detaylarında kredi borcumu ödeyemezsem nelerle karşılaşırım bilgisini bulabilirsiniz.

Kredi Borcunuzu Ödemezseniz Ne Olur?

Kredi geri ödemelerinde yaşanan gecikmeler neticesinde öncelikle kredi notunuzda düşüş meydana gelecektir. Kredi ödemenizi bir gün bile geciktirseniz, kredi notunuz bu durumdan etkilenecektir. Daha uzun süreli gecikmelerde kredi notu ciddi biçimde düşüş yaşayacaktır. Bu durumda da kredi kartı alma ve tekrar kredi çekme gibi durumlarda bankalar size sorun yaratacaklardır. Kredi borcunuzu bir ay süresi boyunca geciktirirseniz, bu süre boyunca borcunuza gecikme faizi uygulamasıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu süreç içerisinde banka size yazılı olarak ve telefon aracılığıyla ulaşarak borcunuzu geciktirmekte olduğunuzu hatırlatır. Ancak ilk bir ay süresi içerisinde banka tarafından herhangi bir yasal yaptırımla karşılaşmazsınız. Kredi borcunuzu geciktirme süresinde ikinci aya girdiğinizde banka tarafından yine aranarak ve SMS yoluyla kredinizin gecikmesinde ikinci aya girildiği hatırlatılır. Mümkünse banka sizden bir ödeme günü almaya çalışır. Ancak ikinci aydaki gecikmelerde de banka tarafından bir yaptırım uygulanmaz. Kredi borcunuz da üçüncü aylık gecikmenin ardından banka tarafından yasal yaptırımlar uygulanmaya başlar.

Kredi Borcu 3 Ay Gecikirse Ne Olur?

Kredi borcumu ödeyemiyorum ne yapmam gerekiyor? diye soranlar için hazırladığımız yazımızda, eğer kredi borcunuzu üç ay süresinde ödemezseniz banka tarafından başlatılacak yasal uygulamaları bölümde okuyabilirsiniz. Kredi borcunuzu 90 gün (3 ay) süresi boyunca ödemedi iseniz, banka tarafından yasal takibe alınırsınız. Banka öncelikle size bir ödeme emri göndererek kredi taksitlerinizi 7 iş günü içerisinde ödemenizi ister. Eğer bu süre zarfında ödeme yapmazsanız, banka ya direkt olarak hakkınızda yasal işlem başlatıp tüm kredi borcunu sizden talep edecek ya da size mevcut borcunuzu yapılandırmayı teklif edecektir. Yapılandırma seçeneğini seçerseniz, kalan borcunuz yasal faizlerle birlikte tekrar yapılandırılacaktır.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım sorusu hakkında yeterince bilgi aldıysanız KREDİLER kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Kredi borcunu taksitlendirme ve diğer kredi kapatma seçenekleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. KrediBanka.Org

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir