Kredi Borcu Olup Yasal Takibe Düşen Kişi Sayısı Azaldı

Kredi borcu yüzünden yasal takibe giren kişi sayısı azalma gösterdi! Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre oluşan sonuçlar aşağıda yer almaktadır.

kredi borcundan yasal takibe

Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olana Yasal Takip

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yapılan açıklama da; geçen yıla göre borçtan dolayı yasal takibe düşen kişi sayısı, bu yıl %2 oranında azalma gösterdi.

Başvuru nasıl yapılır

Kredi Kartı Borcu Yüzünden Yasal Takibe Düşenler Azalıyor

Özellikle kredi kartı borcu olanlar, geçen yılın ilk 5 ayına göre düşüş gösterdi. Geçen yılın Mayıs ayı ile bu yılın Mayıs ayına göre düşüş %19 olarak belirlenmiş. Yani 2018 yılının ilk 5 ayına kadar yaşanan “kredi kartı borcundan yasal takibe düşen kişi sayısı” geçen yıla göre 353 bine kişiye yakın azalma gösterdi.

banka yasal takip

Bireysel Kredi Borcu Olanlar Daha Çok Yasal Takip Yaşıyor

Kredi kartı borcu olanlar için yaşanan düşüşe nazaran, bireysel kredi borcu olanlar ve yasal takip görenlerin sayısı yükseldi. 2017 Yılının aynı dönemine göre 2018 yılının ilk 5 ayı “bireysel kredi borcundan dolayı yasal takip gören” kişi sayısı %14 artarak, 364 bin kişiye yaklaştı.

Faizler ne kadar

Yasal Takibe Düşme Durumu

Kredi ve kredi kartı borcu olup, yasal takibe düşen kişi sayıları korkutuyor. Mahkeme ve icra kararları, bir çok aile dramını gözler önüne seriyor. Ülkemizde yaşanan bu “kredi borcundan icralık olma” durumları, artık yavaş yavaş azaltmaya başladı.

Bankalar ve finans kuruluşları tarafından yasal takibe alınanların sayısı azalıyor olarak görünüyor. Geçen yıla göre bu sayı azalıyor olarak görünüyor olsa da, oldukça fazla bir kişi sayısı var. Bu durumun önüne geçmek için etkili yaptırımlar yapılıyor. Bu yaptırımların bir çoğu etkili olurken, bazı banka müşterileri için aynı durum söz konusu değil gibi görünüyor.

Takip yaşamak, Findeks risk raporu için oldukça etkinli bir düşüşe neden olabilir. Bu nedenle lütfen ödeme gücünüz kadar hizmet alın ve borçları zamanında ödemeye gayret gösterelim.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.