Kredi Başvurusu Neden Red Edilir

Kredi Başvurusu

Nakit ihtiyaçlarınız için talep etmiş olduğunuz Kredi Başvurusu Neden Red Edilir? Öncelikle bankalar tarafından sağlanan Bireysel İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi ürünlerine bankaların İnternet şubesi, ATM’ler, Telefon bankacılığı ve yerel şubeleri gibi bir çok noktaları ile başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapan kişiler için bankalar bazı ön eleme hesapları ya da araştırmaları yapıyor. Örneğin kişinin Findeks Kredi Notu Sorgulaması ya da düzenli gelir testi sorgulaması yapılır. Bu tür araştırmalar kişinin talep etmiş olduğu kredinin geri ödemesini düzenli yapıp, yapamayacağını ortaya koyar. Bankalar ve finans kuruluşları bu araştırmaların sonucuna göre başvuru sonucunu belirler. Peki “Kredi Başvurum Neden Red Edildi?”

Kredi Başvurusu Neden Red Edilir?

Öncelikle kredi başvurusu yapan bir çok kişi, başvuru yapmadan önce Findeks Kredi Notu Öğrenme işlemini tamamlamış olmalı. Kredi notu ya da puanı sorgulama hizmeti aldıktan sonra, bireysel kredi puanı seviyesi öğrenilir. Bankalar belirlenen kredi notu ya da puanı sonucuna göre, kredi başvurusuna sonuç verir.

Findeks kredi notu puan tablosuna bakarak, ne kadar kredi talep edebileceğinizi ve talep edeceğiniz kredi için tahmini üst limiti belirleyebilirsiniz. Bireysel Kredi Notu düşük olan bir banka müşterisinin kredi başvurusu red alabiliyor. Buna göre Kredi Puanı yüksek ya da makul seviyede olan kişinin başvurusu genelde onay almaktadır.

Bankalar bir diğer taraftan, düzenli aylık gelir belgesi talep edebilir. Bu belgeleri temin edemeyen ya da ispat edemeyen kişilerin başvuruları red alabiliyor. Ayrıca kişinin talep etmiş olduğu kredi limitine göre, gelir belgesi önem arz etmektedir. Örneğin maaşının 2 katı kadar kredi kullanma şansına sahip olduğunuz bankaya, bu gelir belgesinin çok fazlası için kredi başvurusu yapmak red alabiliyor. Bu nedenle aylık düzenli gelir belgenize göre kredi başvurusu yapmanız, red alma olasılığını en aza indirebilir.

“Kredi Başvurusu Onay Almadı ne yapmalıyım?” Sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Verilen örnekler ve şartlar tamamen bilgi paylaşımı amaçlı yayınlanmıştır. Kredi Başvurusu yapacağınız banka; başvuru, kullandırım şartları ve diğer özelliklerini durdurma ya da değiştirme hakkına sahip olacaktır. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.