Kredi Almak Kaç Gün Sürer

Kredi Almak Kaç Gün Sürer

Son günlerde İnternet üzerinden en çok sorulan sorulardan biri de ”Kredi Almak Kaç Gün Sürer” şeklinde olmaktadır. Aslında bu sorunun cevabı kişiye göre değişiklik göstermektedir. Öyle ki bir çok cevabı bulunan bu soru, kişinin Findeks Kredi Notu’na göre de değişiklik gösterebilmektedir. Soruya cevap aramak isteyen kişilerin, öncelikle Kredi Notu hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları yararlarına olacaktır. Çünkü; kredi notu yüksek olan bir banka müşterisi, bir çok bankadan anında kredi onayı alabilmektedir. Tam tersi bir durum yaşanması yani kredi notu düşük olması durumunda ise, kişinin kredi talep etmiş olduğu bankaların bir çoğu olumsuz yanıt verebilecektir.

Tabii ki; yukarıda bahsetmiş olduğumuz konu, seçeneklerden sadece biri olacaktır. Kredi başvurusunun kaç gün süreceği ile ilgili bir çok sonuç çıkabilir. Örneğin kredi başvurusunun cevap alacağı süre bankalara göre değişiklik gösterebilirken, buna bağlı olacak bir çok sonuç çıkabilecektir. Örnek vermek gerekirse; resmi tatil günleri, banka’da yaşanabilecek her hangi bir aksaklık, kişinin kredi notu sonucunda beliren kötü puanlama, vb. bir çok neden çıkabilir.

Yinede bugün gelişen bankacılık teknolojisi ve sistemlerin ileri düzeyde faaliyet göstermesi sonucu, bir çok bankaya yapacağınız Bireysel İhtiyaç Kredisi başvuruları anında ”Kredi Onay Süresi” ile cevap bulabiliyor. Hatta öyle ki; bankaların bir çoğu şubelerine gitmeden anında kredi başvurusu yaptırabiliyor, hatta kredinin onaylanması durumunda talep eden kişi için şubeye gitme şartı aramıyor. Yani kredi başvurusu yapan banka müşterisi, bankanın her hangi bir şubesine gitmeden anında kredi hesabına yatırılabiliyor. Şubeye gitmeden kredi veren bir kaç banka ise aşağıda sıralanmıştır.

kredi-onay-suresi

Ve daha bir çok banka şubeye gitmeden kredi kullandırımı yaptırabiliyor. Fakat şubeye gitmeden kredi kullandırılan kişiler, daha önceden bu banka ile ilişkili olan kişiler olmaktadır. Yani başvuru yapmış olduğunuz bankanın daha önceden müşterisi değilseniz, muhtemelen banka sizi parayı almanız için şubesine davet edecektir. Kredi, Kredi kartı ya da her hangi bir hizmetini almış olduğunuz banka ise, şubeye çağırma şartı koymadan direkt olarak hesabınıza krediyi yatıracaktır. ”Kredi almak kaç gün sürer” ya da ”kredi almak ne kadar sürer” gibi sorulan sorular için anlatmış olduğumuz tüm bu şartlar ve koşullar tamamen bilgilendirme amacı ile bahsedilmiş ve bankalara göre değişiklik göstermektedir. Teşekkür ederiz, Kredibanka.org

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.