KOSGEB Kobi Destek Programı

KOSGEB Kobi Destek Programı

KOSGEB kobi destek programı aracılığı ile firmasını uygun maliyetler ile büyütmek isteyen Kobi’lerin, KOSGEB veri tabanına üye olmaları gereklidir. Ayrıca KOSGEB beyannamelerinin güncel olması yeterli olacaktır. Peki üye olmayan Kobiler, KOSGEB veri tabanına yeni üyelik nasıl oluşturur? Hemen açıklamasını yapalım.

KOSGEB Veri Tabanına Yeni Üye Olmak

KOSGEB veri tabanına firmasının yeni kaydını oluşturmak isteyen kişilerin kosgeb.gov.tr adlı, resmi KOSGEB İnternet sayfasına giriş yapmaları yeterli olacaktır. KOSGEB İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra, “veri tabanına nasıl kayıt olunur?” Menüsü içinde ayrıntılı olarak verilen bilgileri takip etmelisiniz. -Kayıt oldum şimdi ne yapayım?

KOSGEB-kobi-destekKOSGEB Kobi Beyannamesi

KOSGEB veri tabanına yeni üyelik işleminin tamamlanmasının ardından, “Kobi beyannamesi”nin doldurulması gerekmektedir. “KOSGEB Kobi beyannamesinin nasıl doldurulur?” Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için, ilgili sayfayı gözden geçirmeniz yeterli olacaktır. Kobi Beyannamesi’nin doldurulması sonrası Beyannamenin mevzuata uygun olup olmadığı, KOSGEB uzmanı tarafından incelemeye alınacaktır. Tüm bu işlemler, çıktıları imzalı olarak “KOSGEB hizmet merkezlerine” teslim edilmesi sonrası tamamlanmış olunur.

Kayıtlı Firmaların Beyanname Güncellemesi

“Kobi beyannamesi” durumunun güncelliğini kontrol etmek isteyen firmalar, “işletme durum sorgulama” linkine tıklayıp firma vergi kimlik numarası ile durum kontrolü yapılabilir. Kobi beyannamesini güncellemek için, üst yazıda belirtmiş olduğumuz “Kobi beyannamesi nasıl doldurulur?” Menüsünde belirtilen yönergeleri takip edilmelidir. İşlemler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için, KOSGEB hizmet merkezlerine ya da iletişim telefon numaraları ile iletişime geçilebilir.

KOSGEBYukarıda adı geçen “KOSGEB Kobi Destek Programı” adlı yazımız, tamamen bilgi paylaşımı yapmak amaçlı yazılmıştır. KOSGEB hizmetleri hakkında detaylı tüm bilgilere kosgeb.gov.tr adlı, resmi İnternet sayfası aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Konu hakkında görüş ve önerilerinizin bizler için çok önemli olduğunu ve bilginin paylaşıldıkça çoğaldığını hatırlatmak isteriz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.