KOSGEB Genç Girişimcilik Kursu Başvuru

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSLARI
KOSGEB vatandaşlarımıza girişimcilik kültürü ve iş planlaması gibi kavramları aşılamak, ayrıca bunların devamlılığını ve gelişimini sağlamak amacı ile girişimcilik kursları düzenlemektedir. KOSGEB girişimcilik kurs başvurusu yaparak katılım sağladıktan sonra, bu kursları belli süre içerisinde tamamlayan her birey artık birer girişimcidir ve KOSGEB’ten maddi destek imkanı alabilmeye hak kazanmış sayılır. Sizlerde devlet destekli olarak KOSGEB aracılığı ile sunulan bu kredi veya hibe gibi maddi olanaklarından faydalanmak isterseniz hemen kuruma başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.
KOSGEB’in iş ortaklığı yapmış olduğu bazı kurumlar ile birlikte verilmekte olan bu girişimcilik kurslarına kayıt olmak isterseniz, öncelikle bilmeniz gereken ve bunları yerine getirme zorunluluğu bulunan bazı şartlar vardır.
kosgeb-girişimcilik-kursu-dersleri
KOSGEB Girişimcilik Kursu Kayıt Şartları
– İşsiz olmak,
İŞKUR‘a kayıtlı olmak,
– 18 yaşından büyük olmak,
– Geçmişte herhangi bir girişimcilik kursuna katılımda bulunmamış olmak, gibi şartlar KOSGEB girişimcilik kurslarına kayıt olmak için ön görünen bazı şartlar arasındadır. Kurumun temel amaçları arasında gençleri işsizlikten kurtarmak olduğu açıkça ortada olurken, girişimcilik kursuna gittikten sonrada iş kurmak için gerekli olan hibe yada krediyi alabilmeniz söz konusudur.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Dersleri ve Süresi
KOSGEB girişimcilik kursu yaklaşık olarak yetmiş (70) saat sürmekte ve kurs süresi boyunca dört (4) ayrı modülde girişimcilik kursu dersleri alıyorsunuz.
KOSGEB girişimcilik kursu modülleri
1. Modül : Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri.
2. Modül : İş planı kavramı ve ögeleri (üretim planı, pazarlama planı, pazar araştırma ve yönetim planı).
3. Modül : İş planı ögelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, üretim planı, yönetim planı, pazarlama planı).
4. Modül : İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar il sınırlı.
KOSGEB girişimcilik kurs süresi ortalama bir buçuk ay sürmekte ve tüm girişimciler için, oldukça değerli olduğunu düşünülen bir kurstur. Kurs bittikten sonra kredi veya hibe başvurusu nasıl yapılır? Bu gibi sorularınızın cevabını KOSGEB KREDİ BAŞVURUSU sayfasında bulabilirsiniz. Ayrıca Genç Girişimcilere 100 bin lira Faizsiz Kredi ve 50 bin lira Hibe Kredisi ödeneklerinden faydalanmak isterseniz öncelikle sitemizde bu konu hakkında yazılmış sayfayı gözden geçirmenizi öneririz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.