Konut Sigortası Nedir?

Konut Sigortası Nedir?

Yaşamlarınızda çok önemli bir yere sahip evlerimiz için yapılan konut sigortası nedir ve konut sigortasının kapsamı nelerdir? gibi soruların cevaplarını yazımızın detaylarında bulabilirsiniz. Konut sigortaları evlerimizi güvence altına almak için bir aracı kuruma yaptırılan sigortalardır. Oluşabilecek felaket anlarında sigorta kapsamları doğrultusunda poliçedeki rakamları sigorta sahiplerine ödenmektedir.

Konut Sigortası Nedir

Konut Sigortası Nedir

Konut Sigortası Kapsamı

Konut sigortası ne demek öğrendikten sonra konut sigortası neleri kapsamaktadır? Sorusunu cevaplayabiliriz. Konut sigortalarının kapsamı, yangın, yer kayması, sel veya su baskını, terör, kara – hava – deniz taşıtlarının evinize çarpması, fırtına, kar ağırlığı, evinizin civarında yaşanması suretiyle size tehdit oluşturabilecek grev veya lokavt, dumanın yol açtığı zararlar, kötü amaçlı eylemler ve halk hareketleri gibi durumları oluşturmaktadır. Bunun haricinde konut sigortaları acil durum hizmetleri de sunabilmektedir. Bunlar acil durumlarda faturalarınızın ödenmesi, ferdi kazalar, elektrik hasaları, konutun korunması, bir yakınınızın ciddi hastalığı veya vefatı halinde evinize dönüşün sağlanması, yangın ve patlamalarda mali sorumluluk, konuta tıbbi yardım desteğinin sağlanması, cam kırılması, tesisatta meydana gelen arızalar, konutunuza araç çarpması sonucunda oluşacak hasarların karşılanmasıdır.

Konut Sigortasıyla DASK Arasında Ne Gibi Farklılıklar Bulunmaktadır?

DASK sigortaları zorunlu sigortalar olup, sadece deprem için belirli limitler dahilinde bina için geçerli olan sigortalardır. Evinizin içerisinde bulunan eşyalarınız, değerli mallarınız DASK sigortası kapsamına girmez. Sadece binayı koruma altına alan DASK poliçesine ek olarak yaptıracağınız Konut sigortalarıyla hem binanız, hem de evinizin içerisinde bulunan eşyalarınız güvence altına alınmış olur.

Konut Sigortası Fiyatları

Konut sigortası fiyatları belirlenirken çeşitli kriterlere bakılmaktadır. Bunlar arasında binanın bulunduğu bölgenin durumu, deprem bölgesi olup olmadığı, binanın yaşı, evin içerisindeki eşya yoğunluğu, evin durumu gibi etkiler söz edilebilir. Eğer kiracıysanız sadece konut sigortası yaptırarak evinizin içerisinde yer alan eşyalarınızı koruma altına alabilirsiniz. Farklı sigorta firmaları tarafından verilen birçok fiyatlandırma arasından sizin için uygun olan fiyatı bularak, konut sigortalarınızı yaptırabilirsiniz. Konut sigortası fiyatlarını toplu olarak görebileceğiniz, birbiriyle kıyaslayabileceğiniz çeşitli İnternet siteleri üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirerek, kapsam olarak en geniş ve en ucuz konut sigortasını bulabilirsiniz.

Konut Sigortası Nedir

Konut Sigortası Nedir

Konut Sigortası Nedir” ya da ”Konut Sigortası Ne Demek” hakkında yapmış olduğumuz paylaşım tamamen bilgi amaçlıdır. Konu için her türlü görüş ve öneri yapabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için saygılar sunarız. KrediBanka.Org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.