Konut Kredisi Faizleri Düşüyor

Merkez bankası tarafından yapılan müdahale sonrası konut kredisi faizleri düşüyor! Düşen faizlerin ardından, özellikle anadolu insanı kredilere rağbet göstermeye başladı.

Konut kredileri yüzde kaç oldu?

Merkez bankası faizlere müdahale edince, 2018 Mayıs ayı itibariyle konur kredisi faizleri %0,90 seviyelerine kadar geriledi. Bu gerileme bir çok kişi için büyük bir fırsat olarak görülmeye başlandı. Merkez bankası tarafından yapılan bu işlemin ardından faizlerin düşmesi, özellikle anadolu insanı için büyük fırsat olmuş.

https://www.kredibanka.org/konut-kredisi-faiz-indirimi/

Garanti Bankası Mortgage CEO’su Murat Atay Açıklama Yaptı

Garanti bankası Mortgage CEO’su sayın Murat Atay tarafından yapılan açıklamaya göre; Anadolu illerinde yaşayan vatandaşların hane gelirlerinin artması, faizlerin düşmesi ve vade oranlarının uzaması ile birlikte, daha çok Mortgage rağbet göstermeye başlamıştır.

konut kredisi faiz oranlari dustu

oranlar düşüşe geçti

Anadolu illeri bu hizmeti almak isteyenler sıralamasın da ilk sıralara gelmek üzere. Tabii ki bizde Anadolu insanımızın ev sahibi olabilmesi için dua ediyoruz. Nitekim büyük şehirlere göre anadolunun, ücra bir köşesinde yaşayan vatandaşın geliri biraz daha düşük olabiliyor. Bu nedenle onların ev sahibi olmaya daha çok ihtiyacı var diye düşünüyoruz.

Konut kredisi faizleri çok yükseldi!

Uzunca bir süredir dik yükseliş gösteren faizler, 2018 Nisan ayı itibariyle %1,23 seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükselişle birlikte, tarihin en yüksek seviyelerini görmüş olduk. Bu nedenle Merkez bankası (bknz.) tarafından sert müdahaleler gerçekleştirildi. Yapılan bu müdahalelerin sonucu ise yüzde 0,90 ve %0,99 seviyelerine gerileme oldu.

Başbakan Binali Yıldırım Konut Kampanyası Dedi!

Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından yapılan “konut kredisi kampanyası” açıklaması, faizlerin düşeceği anlamını ifade etmiş oldu. Bu açıklamaya göre düşen oranlar, bir çok kişiyi memnun etmiş olduğu ortadadır.

Mortgage Kredisi Faizleri Düşüyor mu?

Evet! Son aylara bakıldığı zaman faizlerin bir çok kez güncelleme yaşadığını görüyoruz. Özellikle ilkbahar ayları, düşüşün başlaması yönünde adımların atıldığı aylar.

Mart, Nisan ve Mayıs ayları düşüşler yaşayan aylar oldu!

Mart ayında yapılan iki güncelleme sonrası Nisan ayı itibariyle düşüş gözlendi. Özellikle Mayıs ayında yapılan 2 güncelleme sonrası faizler büyük bir düşme yaşadı ve %0,98 seviyelerine kadar gerilemiş oldular.

Vade süreleri uzadı, başvurular çoğaldı!

Vade sürelerinin uzaması da farklı bir teşvik oluşturuyor. Vadelerin uzaması sonrası ev almak için bu yöntemi kullananlar arasında rağbet çoğaldı. Daha uzun vade sürelerinin gelmesi ile birlikte, daha fazla başvuru yapılacağı yönünde bir görüşe sahibiz.

Umarız kısa vadede daha fazla bir düşme seviyesi görünür ve herkes ev sahibi olur. Bir çok kişi tarafından konuşulan “ev fiyatları düşüyor” haberleri, konut alma düşüncelerine sevk ediyor gibi görünüyor.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.